Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie BC-700,pytanie do użytkowników

    No i mam chyba problem.Zakupiłem z tą ładowarką akumulatorki Energizer 2650 mAh (10 sztuk) i podczas ładowania naładuje do ok.1300 mAh i wyświetlacz pokazuje FULL.Próbowałem w funkcji "Rozładowanie "(DISCHARGE) prądem 200 mA,i ładowała ok. 5,5 godz.,a powinna w/g instr. 13 godz., i naładowała 1200mA (średnio! a były cztery akumulatory,czyli pełny wsad!). Inny komplet spróbowałem ładować bez rozładowania (CHARGE) większym prądem 500 mA i ładowała 3,5 godz.,a powinna w/g instr.5 godz., i naładowała ok 1300 mAh.Reasumując wygląda na to że nie może doładować do pełnej pojemności(gdzieś w połowie robi stop!)Spotkał się ktoś z takim problemem,czy może ja coś źle robię? A może to wina akumulatorków? Wiadomo ,że producenci zawyżają nagminnie parametry,ale żeby aż tak? Pozdrawiam Jacek
    D300s,T17-50,SB-800

  2. #2

    Domyślnie

    Nowe akumulatory może nie osiągnęły maksimum wydajności. Zaś jeśli inne ładowałeś bez rozładowania, to ładowarka pokazała Ci pojemność "wsadzoną" do akumulatorów, a nie całkowitą (ładowarka nie wie, ile było energii w akumulatorach, które wsadziłeś).
    Krzysztof Paszkiewicz

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet_pth Zobacz posta
    Nowe akumulatory może nie osiągnęły maksimum wydajności. Zaś jeśli inne ładowałeś bez rozładowania, to ładowarka pokazała Ci pojemność "wsadzoną" do akumulatorów, a nie całkowitą (ładowarka nie wie, ile było energii w akumulatorach, które wsadziłeś).
    Było niecałe 90mAh(w obu przypadkach),bo zaraz sprawdziłem (DISPLAY).W przypadku kiedy ładowałem z funkcją rozładowania to osiągnęły nawet mniejszą pojemność(!!) niż kiedy ładowałem "od razu"
    D300s,T17-50,SB-800

  4. #4
    C3zar
    Gość

    Domyślnie

    Mam ta ładowarke i aku 2650 duracell i wszystko śmiga jak trzeba i po naladowaniu
    pokazuje mi więcej niz miec powinny.
    I dodam, że jeszcze tak żywotnych aku nie miałem jak te duracellki.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez C3zar Zobacz posta
    Mam ta ładowarke i aku 2650 duracell i wszystko śmiga jak trzeba i po naladowaniu
    pokazuje mi więcej niz miec powinny.
    I dodam, że jeszcze tak żywotnych aku nie miałem jak te duracellki.
    Napisz jakim prądem ładujesz i ile czasu,czy pokrywa się to z tą tabelką w instrukcji. Z góry dziękuję!!!
    D300s,T17-50,SB-800

  6. #6
    C3zar
    Gość

    Domyślnie

    Nie zabijam aku. do cna i w większości w ładowarce wprowadzam proces rozł./ład.
    Rozładowanie ustawiam na 250. Jeśli tylko ładuje to ustawiam na 500mA i trwa to kilka godzin
    dokładnie nie sprawdzałem bo zostawiam na noc.
    W procesie rozł./ład. trwa to kilkanaście godzin. Nie daje max ładowania, bo szkoda mi aku. a mam kilka kompletów wiec
    nie mam potrzeby szybkiego ładowania.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez C3zar Zobacz posta
    Nie daje max ładowania, bo szkoda mi aku. a mam kilka kompletów wiec
    nie mam potrzeby szybkiego ładowania.
    Przez wiele lat używałem ładowarkę Energizer która ładuje w 15 min!!!
    Sprawdzałem ostatnio wszystkie akumulatorki na BC-900 i nie zauważyłem żadnych problemów ani mniejszych pojemności.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez C3zar Zobacz posta
    Nie zabijam aku. do cna i w większości w ładowarce wprowadzam proces rozł./ład.
    Rozładowanie ustawiam na 250. Jeśli tylko ładuje to ustawiam na 500mA i trwa to kilka godzin
    dokładnie nie sprawdzałem bo zostawiam na noc.
    W procesie rozł./ład. trwa to kilkanaście godzin. Nie daje max ładowania, bo szkoda mi aku. a mam kilka kompletów wiec
    nie mam potrzeby szybkiego ładowania.
    Ja robiłem podobnie ,nawet na najmniejszy prąd (przy rozł./ład.)100mA,no i
    D300s,T17-50,SB-800

  9. #9
    C3zar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Przez wiele lat używałem ładowarkę Energizer która ładuje w 15 min!!!
    Sprawdzałem ostatnio wszystkie akumulatorki na BC-900 i nie zauważyłem żadnych problemów ani mniejszych pojemności.
    Może i im nie zaszkodzi, ale nie mam potrzeby tak ich ładować, bo jak pisałem mam spory zapas więc poco
    kusić los

  10. #10

    Domyślnie

    te ładowarki nie są niezawodne, ja wymieniałem dwukrotnie, pierwszy raz natychmiast po zakupie - jedna cela zupełnie głupiała. To mo może to byc wina softu ładowarki lub wada sprzetowa, tak czy owak - wymień

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •