Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    witam
    zakupilem grip nd80 do nikona w wersji pro. Podziele sie moimi odczuciami.
    1. wyglada spoko choc pierwsze odczucia takie plastikowe (moze ze wzgledu na lekkość gripa i powoli juz mi mija)
    2. spasowanie jest w porządku moze ciut za luzny w komorze baterii w nikonie i z sb800 w pionie troche zaskrzeczy.
    3. pokretla to chyba najslabszy punkt gripa chodza dosyc ciezko (mam nadzieje ze sie troche wyrobia) ale sa dosyc nieergonomicznie rozmieszczone i ciezko w nie trafic za pierwszym razem. co skutkuje tym ze w pionie jedną tylko reką nie da sie obsluzyc aparatu bez bardzo duzej szansy wypuszczenia go z dloni.
    4. nie wiem czy to przez elektronike wersji pro ale tylne odchylenie gripa jest ciut za wielkie i lączna grubosc do trzymania dla osob ze średnią i małą wielkościa dłoni moze byc kłopotliwa.
    5. interwałomierz tez sredni a instrukcja eng/ger/fra/chi powoduje ze trzeba samemu dojsc co i jak. okazuje sie ze przy ustawnieniu aparatu na zdjecia z czasami krotszymi niz 1s powoduje ze przy wyzwoleniu przy interwalomiez migawki, zrobi nam ze dwa zdjecia albo nawet wiecej w zaleznosci od czasu. w czasie B tez ma problemy i nie trzyma zadanego czasu. np przy 4s zrobil mi zdjecie 3,7s ale nastepne bylo ok. wiec ciezko oszacowac jego bledy. bo np przy 2s zrobil mi kolejno 1,6s ,1,5s i 2s w serii co (5s x3).
    6. kurek otwierania klapki u mnie sie nie kreci luzno a nawet przy otwartej pozycji klapka otwiera sie na tyle ciezko ze sama napewno sie nie otworzy.
    7. no i na koniec irytujacy troche przelacznik on-off, jak dla mnie bez sensu wogole o jest a pozatym w niefortunnym miejscu.
    8. na lcd gripa mam 2 male wloski ktore wygladaja jak pekniecia lcd ale wydaje mi sie ze jednak sa to wloski
    9. spust na grpie bdb
    10. wyglad plastkiu na gripie taki sam jak na body
    11. mocowanie do statywu na wylot co jest nie fortune bo latwo moze dostac sie tam piasek czy inne badziewia.
    12. klapka gripa tak zrobiona ze szybkozlaczka od statwy blokuje jej otwieranie.

    ogolnie daje 4- za akcesorium za 350zł
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Tofifik - ale co gdybyś miał jeszcze raz kupić
    kupił byś to samo.
    Na allegro można dostać ten Grip za 319 zł
    http://www.allegro.pl/item287800684_...z_lcd_pro.html
    dokładając 100 zł mam oryginał Nikona
    http://www.allegro.pl/item291539848_...fvat_w_wa.html

    Szczerze powiedziawszy miałem już go kupić, ale tak dramatycznie opisałeś że zwątpiłem
    Zastanawiam czy ta elektronika w nim jest aż tak przydatna. Zegarek na wyświetlaczu - po co to komu.
    Jeśli ta elektronika psu na bude
    to jedynie wybierać między oryginałem za 445 zł a zwykła DELTĄ za 239 zł
    http://www.allegro.pl/item288410515_...owy_f_vat.html
    wtedy może ma to sens
    Ostatnio edytowane przez KARLOS_vu ; 02-01-2008 o 21:29

  3. #13

    Domyślnie

    nie wiem czy do konca nie napisalem za surowo, ale faktem jest to ze:
    1. interwalomierz w trybie B daje rozne czasy
    2. tylne kolko jest ciut za głęboko lub jest zbyt oporne (ciezko obczaic o co chodzi) co powoduje ze troche trzeba potrenowac by nim krecic dobrze. (do porzedniego kolka juz sie przyzwyczilem)
    3. przelotowy gwint na statyw w gripie mnie irytuje i bede musial go czyms zakleic no jedynie ze w wakacje zamiast baterii bede wyciagal piasek :/

    ogolnie rzecz biorac czym dalej w las tym mniej mi przeszkadza kolko przednie juz obmacalem i smiga calkiem calkiem. bardzo mily spust migawki ale za to guzik af-on tryka jak z jakiejs chinskiej zabawki. co do spasowania to robilem test i tylko przy sb800 no i pewnie 600 troszeczke trzeszczy w pionie (jak sie zlapie za sam grip)

    a co do pytania KARLOS_vu to nie mam odniesienia do orginalu ale jak bym kupowal to kupil bym chyba jednak delte bo nigdy nie wiadomo kiedy interwalomierz sie przyda albo podswietlany zegarek. co prawda grip ma jakas czerwona szybke i jest szansa ze pomaga to w trybie remote dla lamy lub pilota ale sam jeszcze tego nie sprawdzalem. Poprostu cala akcja z gripem to kwestia przyzwyczajenia, a w poprzednim poscie chcialem wymienic jak najdokladniej i subiektywnie wyglad i zachowanie tego gripa, bo opisow sporo nie ma na necie.

    Krotko wiec grip nie ma zadnych defektow ktore by go eliminowaly jako alternatywy dla oryginala poprostu jest kwestia czy kupic wersje z lcd czy bez
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

  4. #14

    Domyślnie

    Zakręcony już jestem jak grzechotnik

    Ja jak bym miał się decydować na DELTE to jedynie tą PRO z wyświetlaczem
    Oryginalny Grip Nikona znalazłem za 400 zł więc nie chodzi tu w tej chwili o kasę,
    tylko o to czy te bajery w DELCIE będą miały faktycznie jakieś zastosowanie w praktyce.

  5. #15

    Domyślnie

    A czy ten guziczek AF-ON może spełniać te same funkcje co korpusowy AF-L/AE-L? Jeżeli nie, to dyskfalifikuje ten grip w moich oczach.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  6. #16

    Domyślnie

    ten na gripie dziala tak samo, wiec jak ustawisz w menu ze ma robic ae/lock to tak tez bedzie dzialal ten na gripie. co do zastosowania lcd w wersji pro to jak dla mnie 90% zegarek z podswietleniem 10% to zastosowanie fotograficzne (np przyrody - ustawiasz ze ma robic zdjecia od 4 rano do 6 i robi , lub burzy (u mnie chyba tylko do tego bedzie sluzyl).
    pozatym ja sie zdecydowalem na wersje pro chyba tylko dla wygladu estetycznego i dla tego ze oryginalny interwalomierz kosztuje ze 200zł a nigdy nie wiadomo kiedy sie moze przydac.
    btw aparacior odrazu fajnie dzieli sobie pole przy wyswietlaniu zuzycia baterii na bank lewy i prawy

    najlepiej jak znalazlby sie ktos kto mogl pomacac dwa gripy... moze dzisiaj mi sie to uda.
    pozdrawiam
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

  7. #17

    Domyślnie

    www.rwbb.pl/nastrony/_DSC7632.JPG
    www.rwbb.pl/nastrony/_DSC7633.JPG
    www.rwbb.pl/nastrony/_DSC7634.JPG
    www.rwbb.pl/nastrony/_DSC7636.JPG
    sorry za nie najlesze foty ale bateria mi ciagle wypadała

    po obmacaniu orginala i delty moje uwagi:
    1. oryginal lepiej sie trzyma w reku bo jest mniejszy ma lepszą gume sprzodu
    2. oryginał na wieksze luzy! przód tył (w osi obrotu mocowania satywu) gdzie delta ich nie ma wogóle
    3. luzy odcylania takie same
    4. guziki supustu w oryginale bardziej czule niz na body w delcie takie same
    5. pokrętło tylne o 50% lepsze niz w delcie, przednie takie same
    6. guzik af-on w delcie "chinski",oryginal ok
    7. oryginal ma zaslepiony gwint mocowania statywu
    8. oryginal pomimo ze mniejszy wydaje sie ciezszy i plastik jakby ciut lepszej jakosci.
    9. spasowanie do body (ranty) wydają sie lepsze w delcie

    ogólnie ciezki wybor i sam sie jeszcze zastanawiam choc delta dale interwalomierz i jest tansza ale gorzej lezy mi w reku.
    Ostatnio edytowane przez Tofifik ; 03-01-2008 o 23:54
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Osobiście już bym się zdecydował na oryginał, punkty 1 i 5 mnie przekonały
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  9. #19

    Domyślnie

    ja chyba pozostane przy delcie co prawda chwyt slabszy ale iryuja mnie luzy na oryginale
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

  10. #20

    Domyślnie

    Opisz bardziej na czym polegają te luzy
    Kurcze mam ogromny dylemat - choć cenię sobie sprzęt dopracowany

    Naprawdę mam ogromny dylemat - może gdybym osobiście pomacał
    pewnie wybrał bym szybko. Ale w tym pierniczonym Włocławku niczego nie ma
    A w Toruniu w Galerii Copernikus sklep Nikona zamknęli
    Dupa blada

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •