Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 97
  1. #1

    Domyślnie AA vs Eneloop, Recyko

    Temat był poruszany jakiś spory czas temu i nikt tego jeszcze wtedy nie używał.

    Pewnie teraz się to zmieniło więc stąd moja ciekawość. Jeśli ktoś już tego używa to niech napisze jak się sprawują w naszych typowych zastosowaniach (lampa, body)

    pozdrawiam
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  2. #2

    Domyślnie

    Ja od dłuższego czasu używam Eneloopów. 8 sztuk w gripie do D300 i 10 sztuk do SB800 (5 sztuk na zmiane).
    Są niezastąpione (przynajmniej dla mnie). Bardzo długo trzymają.
    Mogę je śmiało polecić wszystkim.
    De czy'sta + szkliwo

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaqb81 Zobacz posta
    Ja od dłuższego czasu używam Eneloopów. 8 sztuk w gripie do D300 i 10 sztuk do SB800 (5 sztuk na zmiane).
    Są niezastąpione (przynajmniej dla mnie). Bardzo długo trzymają.
    Mogę je śmiało polecić wszystkim.
    a jak w porównaniu ze zwykłymi akumulatorkami ? bo jednak są słabsze niż obecnie oferowane klasyczne akku
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KJO Zobacz posta
    a jak w porównaniu ze zwykłymi akumulatorkami ? bo jednak są słabsze niż obecnie oferowane klasyczne akku
    wg mnie są lepsze od klasycznych aku. Ale to jest tylko moje zdanie i zawsze znajdzie się ktoś kto będzie uważał inaczej.
    De czy'sta + szkliwo

  5. #5

    Domyślnie

    eneloop to cudowna sprawa, mam 8 sztuk, do sb800, i sprawują się bardzo dobrze, na jednym komplecie jestem w stanie pstryknąć koło 600 zdjęć (tak na oko), ale nie to się liczy w tego typu akumulatorkach
    może inne są mocniejsze i pozwolą zrobić więcej zdjęć, ale co z tego jak przy wsadzeniu "nowego" kompletu okaże się że są prawie rozładowane?? tutaj nic takiego nie uświadczysz, zawsze są gotowe do użycia, nawet zaraz po wyciągnięciu z paczki wsadzasz do lampy i robisz 600 zdjęć
    bo zauważ, że przynajmniej w lampie nie wymieniasz baterii tak często, więc lepiej mieć pewność że zapasowy komplet będzie działać bez problemu

    a po za tym, to niby są mocniejsze akumulatorki po 2600mAh, ale pa parunastu cyklach ich pojemność spada, a w eneloop ten efekt jest znacznie wolniejszy
    D80, Tk 12-24/f4, T 17-50/f2.8, Tk 50-135/f2.8, N 70-300G

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaqb81 Zobacz posta
    Ja od dłuższego czasu używam Eneloopów. 8 sztuk w gripie do D300 i 10 sztuk do SB800 (5 sztuk na zmianę).
    oooo - właśnie również rozważam zakup tych akumulatorków do identycznego zestawu.
    Rozumiem, że to dobra sprawa ?

    Jak Eneloop'y 2000 mAh mają się do np. PANASONIC INFINIUM 2100 mAh, VARTA READY2USE 2100 mAh, GP RECYKO+ 2100 mAh, Camelion AlwaysReady 2100 mAh czy FOREVER Hybra+ 2000 mAh ?

    Ile czasu się ładują i na ile starczają w MB-D10 ? (czy widział ktoś ładowarkę na 8 AA )

    Jaką ładowarkę do tego wziąć BC-700, BC-900 czy może nowy wynalazek: MH-C9000 ?
    Jakim prądem je ładować - 200mA do 2000 mAh ?
    MarcinWilk

  7. #7

    Domyślnie

    mswilk, ile się ładują to zależy od tego jaką ładowarkę masz u mnie pełen cykl, to znaczy rozładowanie do końca i naładowanie trwa jakieś 2,5 godzinki, są ładowarki co i w godzinę naładują, tylko trzeba pamiętać że przy tak szybkim ładowaniu akumulatorki szybciej się zużywają

    a z tych co podałeś to ja ym pominął cameliony i forever dlatego tylko że jakoś takie firmy do mnie nie przemawiają

    a co do reszty, to pewnie będzie podobnie więc tutaj to już chyba cena i preferencje marki
    ja kupiłem eneloop bo były tanie (ja dałem coś koło 45zł za 8 sztuk ehh ta Japonia :P ) a po za tym innych nie mieli
    D80, Tk 12-24/f4, T 17-50/f2.8, Tk 50-135/f2.8, N 70-300G

  8. #8

    Domyślnie

    who, yaqb81 a jakich Wy używacie ładowarek do enelopów? Pytam bo szukam czegoś dobrego a cena za MH-C9000 trochę przeraża. Tymczasem te tanie ładowarki dodawane do akumulatorków ładuję je prawie dobę
    Pozdrawiam Marcin
    Galeria

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam taką ładowarkę:
    http://allegro.pl/item281666828_lado...a_mw_9168.html

    i serdecznie ją polecam.

    4 aku. 2000 mAh ładuje ok. 3 godzin.
    A cena jest dość atrakcyjna.

    Ja kupowałem ją, a z 4-5 lat temu i do tej pory dobrze mi służy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswilk Zobacz posta

    oooo - właśnie również rozważam zakup tych akumulatorków do identycznego zestawu.
    Rozumiem, że to dobra sprawa ?

    Jak Eneloop'y 2000 mAh mają się do np.PANASONIC INFINIUM 2100 mAh, VARTA READY2USE 2100 mAh, GP RECYKO+ 2100 mAh, Camelion AlwaysReady 2100 mAh czy FOREVER Hybra+ 2000 mAh ?

    Ile czasu się ładują i na ile starczają w MB-D10 ? (czy widział ktoś ładowarkę na 8 AA )

    Jaką ładowarkę do tego wziąć BC-700, BC-900 czy może nowy wynalazek: MH-C9000 ?
    Jakim prądem je ładować - 200mA do 2000 mAh ?
    Nie wiem jak Eneloopy mają się do tych wszystkich innych baterii, bo nie próbowałem. Przesiadłem się ze zwykłych akumulatorów na Eneloopy i tak już zostało

    Na ile czasu starczają w MB-D10? nie wiem Ja jak narazie używałem ich by mieć 8kl/s. A tak leciałem na EN-EL3e w body i drugim EN-EL3e który jest wymienny z Eneloopami w gripie.
    Niestety nie ma ładowarki na 8 aku

    Cytat Zamieszczone przez Marcin T Zobacz posta
    who, yaqb81 a jakich Wy używacie ładowarek do enelopów? Pytam bo szukam czegoś dobrego a cena za MH-C9000 trochę przeraża. Tymczasem te tanie ładowarki dodawane do akumulatorków ładuję je prawie dobę
    Ja używam ładowarki MH-C9000 i nie przesiądę się na inną, chyba że następcę tego modelu. W ładowarce jest możliwość rozładowania i ładowania zadanym prądem. Wszystko jest w tej ładowarce pod kontrolą. Czas ładowania jest uzależniony od prądu jakim się ładuje aku, ale wiadomo że za duży prąd nie jest wskazany
    De czy'sta + szkliwo

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •