Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 97
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szumszak Zobacz posta
    to kup ich od razu więcej... duzo więcej...
    bez przesady, GPki katuję tak ponad rok i nic się z nimi złego nie dzieje, i tak prędzej je pogubię niż mi się rozwalą od takiego ładowania
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  2. #22

    Domyślnie

    ja to mam jakąś ładowarkę Vivanco no ale tylko ona miała wymienne wtyczki (i chodziła na 110V) i była w przystępnej cenie
    a prąd ładowania podają 800mA
    D80, Tk 12-24/f4, T 17-50/f2.8, Tk 50-135/f2.8, N 70-300G

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaqb81 Zobacz posta
    Ja od dłuższego czasu używam Eneloopów. 8 sztuk w gripie do D300 ....
    hm... 13.XII - musiałeś miec d300 w wersji testowej widać Ale ogniwa faktycznie niezłe...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswilk Zobacz posta
    ...... (czy widział ktoś ładowarkę na 8 AA )
    widział - http://allegro.pl/item278527941_nowo...gizer_4aa.html

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    Dobre - ale czy ta ładowarka zasilana jest jedynie poprzez USB czy też ze zwykłej sieci 230V ?
    MarcinWilk

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    hm... 13.XII - musiałeś miec d300 w wersji testowej widać Ale ogniwa faktycznie niezłe...
    Chodziło mi że ogólnie Eneloopów używam od dawna.
    A w Gripie do D300 od 5.XII bo wtedy dostałem paczuszkę z D300 z gripem.
    Wczesniej używałem Eneloopów w gripie do D200
    De czy'sta + szkliwo

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswilk Zobacz posta
    W związku z tym zastanawiam się czy kupic BC-700 czy BC-900 skoro tak wyskie prądy nie są zalecane.
    Ile czasu trwa ładowanie 4 Eneloop'ów prądem 200mAh ?
    2000/200 = 10h (nie jest to może obliczenie dakłade, ale dla oszacowania rzędu wilekości wystarczy). A tak swoją drogą to BC-700 jest naprawdę niezła. Szczególnie że nie trzeba bateryjek paraować, tylko np. naładować sobie 1, a co.
    Ostatnio edytowane przez milo_ja ; 17-12-2007 o 09:31

  8. #28

    Domyślnie

    Ja mam Enelopy Sanyo 2000mA + ładowarke BC-700. Potwierdzam wsztstkie pozytywne opinie o tych akumulatorach. Ładuję je przeważnie prądem 200mA (sporadycznie 500mA), w trybie wcześniejszego rozładowania co powinno znacznie wydłużyć ich żywot. Stara szkoła mówiła, że akumulatory powinno się ładować " prądem dziesieciogodzinny", czyli tak na skróty: pojemność dzielona przez 10. Nowoczesnych akumulatorów podobno to nie dotyczy i śmiało można je ładować prądem o wartości 1/4 pojemności znamionowej lub nawet większym.
    Co do pojemnosci akumulatorów to bywa różnie. Nie zawsze deklarowana przez producenta pojemność jest zachowana. Ładowarki BC-700 i BC- 900 mają możliwość dokładego okreslenia pojemności akumulatorów i choć cały cykl może trwać kilkanascie godzin to warto czasem zrobić taki test aby potem uniknąć przykrych niespodzianek. Wyniki czasem moga zaskoczyć! Pojemność niektórych niewiele eksploatowanych akumulatorków może odbiegac nawet o 1/4 tego co deklaruje producent i nie koniecznie dotyczy to firm "no name"...
    D300, D700, Z8.

  9. #29

    Domyślnie

    Mam rowniez Enelopy i jestem z nich mocno zadowolony
    Natomiast niedawno znalazlem rowniez ciekawa oferte - mianowicie aku Hybra+ firmy TelForceOne
    http://forum.pasjagsm.pl/tematy107/h...ym-vt15585.htm

  10. #30

    Domyślnie

    ja mam Panasonic Infinium i Recyko. jesli chodzi o pojemnosci to laduja sie wyzej niz nominalnie (przykladowo infiniumy 2400-2500), wiec w stosunku do standartowych jest porownywalnie. poza tym standartowe szybko traca ta maxymalna ilosc zmagazynowanej energii. po miesiacu lezenia w szufladzie sprawdzalem i infiniumy mialy jeszcze zdaje sie miedzy 1900-2000 z hakiem.
    co do ladowarki to jak uzywacie jej delikatnie, czyli 200-500 to nie ma co wydawac wiecej i bc700 styknie imo.

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •