Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Monitor LCD Eizo 768

    Chiałem podzielić się wrażeniami z używania monitora LCD Eizo 768. 19 cali, matryca Samsunga (taka sama jak w samsung 193). Wygląd - mi się bardzo podoba - cieniutkie ramki, moj egzemplarz jest w kolorze czarnym. Kolory rewelacyjne - bardzo szeroka możliwość regulacji.. Czas reakcji (jest to moniotr bez dopalaczy - ten sam model z akceleratorem nosi nazwę 1910) nie jest najmocniejsza stroną - smużenie jest widzialne - ale tu pojawia się kwestia do czego chcemy monitor stosować. Ja nie jestem graczem - mam dosyć zawodowo patrzenia w monitory, więc rozrywki staram się znajdować poza światem komputerów, a synek jeszcze nie jest na etapie grania. Ogladanie filmów jest komfortowe - przy bardziej dynamicznych scenach można odczuć delikatne smużenie. Mój poprzedni monitor (Philips 170B5) był na matrycy TN - Komfortowa praca wymagała ustawienie go w taki sposób, żeby górna krawędź była na wysokości wzroku użytkownika. W przypadku 768 najlepszy efekt osiągnałęm majac wzrok na wysokości 2/3 ekranu. Odchyłki powodują efekt srebrzenia (ale kąty widzenia są szerokie). Panel wyposażony jest w przyciski umożliwiajace szybki dostep do poszczególnych konfiguracji (w Samsungu 193 wszystkie regulacje nalezy przeprowadzac programowo). Tu również można skorzystać poprzez złacze USB z programu dodawanego do zestawu. Przyciski są małe i przy ograniczonym oświetleniu trudno nimi operowac - przydałoby się jakies delikatne poświetlenie ich. Nie jest to jakas powazniejsza wada - ale wpominam o tym. Dioda świeci na niebiesko - i z tego co wiem, nie można jej wyłączyć - przy całkowitym braku światła zewnętrznego jest to troszkę denerujące - ale można zakleić, zakryć itp. Monitory LCD mają problemy z czernią. Przy oświetleniu zewnętrznym czerń jest postrzegana jaka głeboka - ale przy braku oświetlenia daleko jeszcze do poziomu znanego z CRT. Ale ten model dzieki kontrastowi podawanegmu przez producenta jak 1:1000 ma czerń na akceptowalnym poziowmi - na pewnio prezentuje się lepiej od wielu mi znanych paneli. Lampy podswietlają całosc równo i nie widac rozjasnień. W pudełku producent dostarcza oprócz kabla analogowego również kabel do transmoicji cyfrowej - nie wszyscy są tak hojni. Monitor pozwala na przełączanie się za pomocą jednego klawisza miedzy profilami - text, custom, pictrure, viewer ,movie i sRGB. Praawie kazdy profil można modyfikować - w pełnym lub ograniczonym zakresie. Penel posiada pivot - chociaż są wersje tego monitora z inną podstawką, które nie umozliwiają obrotu ekranu. Reulacja na wysokość ok 10 cm, obroty lewo, prawo oraz góra i troszeczkę w dół. Z tyłu monitora funkcjonalny pałąk do przytrzymywania kabli - nie są widoczne z przodu. Oczywiście mozna panel powiesić na ścianie - uchwyt nie jest dołączony. Producent daje 5 lat gwarancji na całość - ale na martwe piksele w Polsce jest chyba 6 miesięcy - nie czytałem jeszcze gwarancji. W biosie monitora można odczytać ilość przepracowanych godzin. Ograniczenie gwarancyjne mówi o 30 tys. Jest to dużo - przez 5 lat musiałby pracowac po 16,5 godziny na dobę, wiec trudno będzie tę wartość przekroczyć. Zdjecia edytuje się na nim bardzo przyjemnie. Jasne, że nie jest to monitor dla profesjonalnych grafików.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Korzystam z modelu S1910 i muszę potwierdzić, że jest super. Biel jest biała a czerń naprawdę czarna. Nie ma efektu smużenia. Jeszcze jedna fajna cecha to taka iż monitor dopasowuje jasność do jasności oświetlenia zewnętrznego! Wart każdej złotówki, którą się na niego wyda!
    Pzdr
    lenek

  3. #3

    Domyślnie

    a kalibrowac probowales go kolorymetrem?
    Iconography fucks with me
    You look great in bloodstains

    D100/50mm1.8/85mm1.8/Lensbaby

  4. #4

    Domyślnie

    do kalibrowania to jednak lepsiejszy jest 1980FXi... To taki Spectraview dla ubogich

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irekka
    Producent daje 5 lat gwarancji na całość - ale na martwe piksele w Polsce jest chyba 6 miesięcy - nie czytałem jeszcze gwarancji.
    6 miesięcy jest na martwe/uszkodzone piksele, ale w obrębie normy ISO 13406-2 (dla II klasy produktu) czyli jeśli w ciągu pół roku wyskoczy coś poniżej progu normowego to i tak nie wymienisz monitora.
    A po pół roku nawet jak wyskoczy 20 świecących to i tak nie wymienisz (to oczywiście teoria bo w tej klasie sprzętu chyba to niemożliwe).

    Monitor jest na matrycy *VA więc nie można marzyć o bardzo dobrym odwzorowaniu kolorów, ale te monitory wyciskają z tej matrycy co się tylko da i są naprawdę niezłe. Do większości amatorskich zastosowań wręcz idealne. Ponadto w porównaniu do opartych o matrycę S-IPS (czyli tych, które ładnie oddają kolor) charakteryzują się lepszym poziomem czerni co może mieć znaczenie dla lubiących oglądać filmy po ciemku albo dla CADowców. Poza tym Eizo są zwykle bardzo równo podświetlone.

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    do kalibrowania to jednak lepsiejszy jest 1980FXi... To taki Spectraview dla ubogich
    W kwestii o której dyskutowaliśmy w innym wątku to Nec zapowiedział dwa nowe, ciekawe monitory 1990SXi (w wersji "cywilnej" i Spectraview) oraz 2090UXi (również w wersji "cywilnej" i Spectraview). 2090UXi w wersji cywilnej powinien spełnić Twoje oczekiwania bo pewnie będzie się ładnie kalibrował i do tego 20" zachowując przyzwoitą cenę.
    Link do pdf'a zawierającego obecną i przyszłą ofertę >>TU<<
    Pozdrawiam
    D40

  6. #6

    Domyślnie

    Dokladniej mówiąc matryca jest typu PVA. Twierdzenie, ze PVA nie oddaje dobrze kolorów to nie jest do końca prawdą. IPS wcale nie musi oddawać ładniejszych kolorów - chociaz prawdą jest, ze to najmłodsza technlogia. Ale takie generalizowanie nie specjalnie ma sensu, bo trafiaja się matryce TN, które śwetnie oddają kolory, jak i matryce PVA któe nie spełniaja oczekiwań. Polecam stronę www.mva.pl. Dużo testów, ciekawe forum. Nie bedę ukrywał, że lektura tej strony przyczyniła się do moich wyborów - kiedyś do LCD Philis, a teraz Eizo.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Nie zamierzam tu dyskutować o gustach czy też oczekiwaniach bo to sprawy indywidualne. Ludzie pracują na TN w notebookach i im wystarcza choć nie ma to wiele wspólnego z wiernością oddawanych barw.
    A na mva.pl możesz właśnie przeczytać dlaczego i jakie matryce wiernie oddają kolory i dlaczego *VA tego nie zrobi tak dobrze jak S-IPS (z przyczyn technologicznych więc generalizowanie jest tu na miejscu).
    Ale wątek jest o monitorze, który jest naprawdę dobrym sprzętem ogólnego zastosowania - jak ktoś potrzebuje dobry monitor do domu (i przy okazji chce pogrzebać w zdjęciach) to w tych pieniądzach nie ma zbyt wielu konkurentów.
    Pozdrawiam
    D40

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pX
    2090UXi w wersji cywilnej powinien spełnić Twoje oczekiwania bo pewnie będzie się ładnie kalibrował i do tego 20" zachowując przyzwoitą cenę.
    Nooo nareszcie!!! Wielkie dzięki!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •