To nie do konca jest chyba tak jak piszesz, chyba, ze za piksel przyjac ziarno slajdu. Powiekszalem (skanowalem) kiedys slajd 6x4,5. Bylo to mniej wiecej po przeliczeniu 33 mln pxl - tragedia!!! Zamiast ziarna czarne grochy. Skanerzysci (10 lat doswiadczenia) mowili, ze przy takich powiekszeniach tak czesto sie dzieje. Wiec teoretycznie tylko mozna wyciagnac np. maly obrazek do niebotycznych rozmiarow. Zapewniam, ze nie wygladalby juz tak atrakcyjnie. Oczywiscie jestem tez fanem slajdow tylko, ze:Zamieszczone przez Jarek
1. Nie sa wiecznePodawany jest nawet czas wyswietlen, po ktorym nie trzymaja koloru.
2. Pracujac z plikami cyfrowymi uwolnilem sie od zmudnego plamkowania i czyszczenia w Szopie paprochow, rys, itp.
3. Po odbiciu na papier slajd i tak traci wiekszosc ze swej jakosci i dynamiki, wiec najlepiej nalezaloby je ogladac "rzucone" na sciane i tylko tak!
Ale i tak uwazam, ze jak ktos sobie popatrzyl na 4x5 cala slajd, to juz nigdy tego nie zapomni!!!
Szukaj



Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami