Temat glowny dotyczyl slajdow. Bardzo lubie robic na odwrotkach bo sie je genialnie skanuje i maja fantastyczna tonalnosc. Poza Fuji lubie robic na Kodaku szczegolnie do portretow i tam gdzie mi zalezy na cieplych tonach.
Szukaj
Temat glowny dotyczyl slajdow. Bardzo lubie robic na odwrotkach bo sie je genialnie skanuje i maja fantastyczna tonalnosc. Poza Fuji lubie robic na Kodaku szczegolnie do portretow i tam gdzie mi zalezy na cieplych tonach.
Pozdrawiam
Jerzy
na slajdach cykam wyłącznie krajobraz, zabytki i makro...co proponujesz do tych tematów?Zamieszczone przez Jerry
Pozdrawiam Serdecznie Jacek PawłowskiF70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE
przeca nikt tu nie ruszał F5:))Zamieszczone przez Gosc
jasna sprawa - to zupełnie różne klasowo aparaty...imho F5 jest mistrzem świata w małym obrazku:))
ma jednak zdecydowane wady:
1- filmy i ich obróbka są za drogie jak na kieszeń belferską:((
2- dobre szkła są są za drogie jak na kieszeń belferską:((
3- samo body jest są za drogie jak na kieszeń belferską:((
4- a wogóle to wszystko jest do kitu bo co by wziąść do ręki co dotyczy F5, to są za drogie jak na kieszeń belferską:((((((((
...a tak na marginesie...to jest brzydal i w porównaniu do obu 70-tek wygląda jak babciny kredens:)))
Pozdrawiam Serdecznie Jacek PawłowskiF70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE
Nie grzesz!!!...a tak na marginesie...to jest brzydal i w porównaniu do obu 70-tek wygląda jak babciny kredens))
![]()
Święte słowaZamieszczone przez admin
![]()
pzdr
panowie zapomnieli o jednym...
o gustach się nie dyskutuje:))
a F5 choć wielki, to brzydal:))
Pozdrawiam Serdecznie Jacek PawłowskiF70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE
Wersja ekonomiczna - Senja 100Zamieszczone przez ALF
Pelny wypas - krajobraz, makro - Velvia
- zabytki - Provia 100F
Jako alternatywe proponuje sprobowac Kodak Elite Chrome Extra Color
Pozdrawiam
Jerzy
DZIĘKI:)
wersja ekono odpada...sprawdzę velvię 50 i 100 oraz cudaka...na kilku filmach fuji ostatnio się przejechałem, zaś na cudaku wręcz odwrotnie...na Royalu wyszedł mi bardzo ładny krajobraz...
czy provia rysuje ostrzej od velvi?
Pozdrawiam Serdecznie Jacek PawłowskiF70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE
Z moich doswiadczen ostrosc Provi i Velvi sa podobne z tym, ze velvia majac wiekszy kontrast i wieksze nasycenie barw robi wrazenie ostrzejszej.
Pozdrawiam
Jerzy
IMHO mistrzem może i jest, ale to nie znaczy że tylko tym da się slajdy robić. Szkła to juz insza inszość. Zasada taka jak wszedzie im lepsze (droższe) tym fajniejszy rezultat.Zamieszczone przez ALF
Co do filmów to wersja economic czyli sensja 100 nie jest taka zła. A ja jeszcze uskuteczniam provie 100f i 400f. innych nie próbowałem bo w mym grajdole nie ma.
pozdrawiam Krzysiaczek
_________________
lasciate ogni speranza, voi ch'entrate
Skontaktuj się z nami