Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Stig nie ukrywam, w dziedzinie poligrafii jestem ciemny. Chciałbym żeby było w miarę nasycone i kolory podobne do rzeczywistych (ze zdjęć). Pisząc o odwzorowaniu myślałem ogólnie, nie o konkretnym projekcie boję się że jak całe tło zapełnię zdjęciami będą odwracać uwagę od tekstu, będzie zbyt kolorowo i właśnie przez to nieestetycznie. Ale ja się nie znam. Przygotuję jutro i zobaczymy co to będzie.

    Odniesiesz się jeszcze do wyboru drukarni?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patyk Zobacz posta
    Odniesiesz się jeszcze do wyboru drukarni?
    No coz ja Ci moge polecic? Swoja drukarnie w Bydgoszczy? Jak dla mnie -- drukuja dobrze. Ale to kwestia przeciez przygotowania pliku. Zwalisz to, to i wyglad po wydruku bedzie do d...
    A co do ceny -- wiadomo, ze kazda drukarnia kalkuluje kazde zlecenie indywidualnie.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patyk Zobacz posta
    boję się że jak całe tło zapełnię zdjęciami będą odwracać uwagę od tekstu, będzie zbyt kolorowo i właśnie przez to nieestetycznie.
    Smiem twierdzic inaczej. Teraz takie male zdjecia, plus kompletnie niepotrzebne "ozdobniki" wokol pol tekstowych, tworza kompletny balagan. No, ale rob oczywiscie jak chcesz i jak Ci sie podoba. W koncu to przeciez Twoj projekt.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marker Zobacz posta
    Jak już wszystko Zmontujesz to... No właśnie. Jeżeli Znasz tajniki formatu PDF to Przygotuj plik sam. Jeżeli Zrozumiałeś coś z mojego opisu przygotowania PostScriptu (z wątku o plakacie) to przygotuj plik PostScriptowy. Operator użyje destylarki i będzie miał PDF-a Jeżeli nie to najlepiej zapisz jako *.ai i Zdaj się na doświadczenie operatora naświetlarki. W dzisiejszych czasach nikt już nie liczy za przygotowanie pdf-a do świecenia.
    Marker - na poligrafii się nie znam. Znam się na ortografii i, jak żyję, takiej oryginalnej pisowni nie widziałem. Zaciekawiła mnie
    Pozdrawiam.
    Krzysztof Paszkiewicz

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marker Zobacz posta
    A co w niej oryginalnego?
    To, co wyróżniłem Że też Ci się tak chce? Podziwiam za wytrwałość i prawie stuprocentową konsekwencję.
    Krzysztof Paszkiewicz

  6. #26

    Domyślnie

    Marker po prostu jest uprzejmy i ma taki stajl... Ale nie róbmy OT, myślę że temat ładnie się rozwinął, dla mnie na pewno okazał się pomocny, zawiera sporo ciekawych informacji, uwag no i tutka

    Mam jeszcze jedno pytanie. Drukując na ploterze atramentowym (bez RIPa) jest różnica czy zrobię to z PS czy AI? Chodzi mi o druk takich prac jak plakaty, reklamy, nalepki, logotypy na folii, papierze itp. Skalując w PS uzyskam pogorszenie jakości ale co jeśli powiększę np. logotyp w AI do oczekiwanych rozmiarów i dopiero wtedy otworzę go w PS? Pytanie teoretyczne do praktyków

    Pozdrawiam

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •