Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Boomerang
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    124

    Domyślnie Tania drukarka do foto

    Za namową znajomego nabyłem Canon Pixma iP1500 (najtańsze zamienniki na rynku)
    Jakość zdjęć jest dla mnie naprawde dobra, rewelacyjna za tą cenę (259 zł MM)
    Polecam wszystkim któży nie chcą lub nie mogą wydać na sprzęt więcej.
    Zdjęcia jakości labu, porywnywałem je do tych samych klatek zrobionych w labie (Kodak Q-lab) Niekiedy widać większą rozpiętość tonalną na odbitkach, ale nie na tyle, żeby wychodzić z domu
    Nikt z moich znajomych nie potrafił odróżnić wydruku od odbitki (identyczne zdjęcia)
    Papierk Kodak ultra i Canon High Glossy.

    Pozdrowienia

    Obecnie odpowiednikiem tej drukarki jest Pixma iP 1600 ale zamieniki już nie są w takiej rewelacyjnej cenie.
    DX

  2. #2

    Domyślnie tania drukarka foto

    rozwijając temat inne drukarki, w których możemy stosować te same tanie zamienniki tuszy

    Producent: Canon
    Seria i 250, 320, 350, 450, 455, 470D, 475,
    Seria MultiPass C F20,
    Seria PIXMA iP1000, iP1500, iP2000, MP110, MP130,
    Seria S 200, 200x, 300, 330, 330 Photo,
    Seria SmartBase MP360, MP370, MP390, MPC190, MPC200,

  3. #3

    Domyślnie

    Jakie są koszty drukowania pojedynczej odbitki? Pomińmy inwestycję w sprzęt (250zł). Opłaca się to?
    www.mojefoty.com
    Jest: D200|SB-600|T17-50|N18-70|N70-300VR|N50 1.8D|Samyang 8mm|U-AX|K3|3xKenko
    Było: D50|D70s|N18-70|N70-210D|S17-70|S70-210/3.5-4.5|N300/4|Tair-3S|Panagor 2x|3xSoligor

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar Boomerang
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    124

    Domyślnie

    Ja mam komplet zamienników za 10 zł. Przyjmując, że wydrukuje na nich 10 A4 to wychodzi złotóweczka. Plus konkretny papier 3,50 razem 4,50 za A4. Używając tańszego papieru masz A4 za 3 zlote.
    DX

  5. #5

    Domyślnie

    tyle że spada wtedy jakość wydruku "z kolorkami bywa różnie"
    na marnym papierze kolorki po jakimś czasie utleniają się
    sprzęt mieszany ciągłe zmiany

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli poza specyficznymi zastosowaniami, np szybka odbitka dla klienta, powiększenia - niebardzo ma to jeszcze sens. Przy cenie 0,70 w labie, gdzie przysyłają większe zamówienie w cenie odbitek, pozostanę w labie. A i jakość w DOBRYM labie jest chyba lepsza. No i tradycyjne odbitki chyba są trwalsze.
    www.mojefoty.com
    Jest: D200|SB-600|T17-50|N18-70|N70-300VR|N50 1.8D|Samyang 8mm|U-AX|K3|3xKenko
    Było: D50|D70s|N18-70|N70-210D|S17-70|S70-210/3.5-4.5|N300/4|Tair-3S|Panagor 2x|3xSoligor

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar Boomerang
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    124

    Domyślnie

    Odbitka jest trwalsza, tyle że ja po 2 lub 15 latach zrobie sobie nowy wydruk.
    Co do jakości to zostane przy drukarce. Robie wydruk dokładnie jaki chcę. Nie muszę przekonywać laboranta, że lubie jaśniesze odbitki.
    Żadna drukarka nie przebije kosztowo labu, ale dla mnie to nie ma znaczenia. Nie robie odbitek 10x15. A przy większych mam taniej, lepiej, bez wychodzenia z domu.
    Drukarka nie wyklucza labu. Według mnie jest uzupełnieniem, a wtym przypadku bardzo tanim.
    DX

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •