Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Problem z doswietleniem zdjecia

    Witam,

    Mam aparat D70s podpiety 50 f/1.4 D oraz SB 800.
    To zdjecie zostalo zrobione w trybie A, przyslona ustawiona na 1.4, lampa tryb i-TTL (palnik ustawiony na sufit)


    Zdjecie ponizej zostalo wykonane na tych samych ustawieniach tylko przyslona wynosila 16. Moje pytanie brzmi co nalezy zmienic aby to zdjecie bylo naswietlona przy f/16 tak jak to wyzej?. Zmiana EV na lampie w ogole nic nie daje i tak samo zmiana EV na korpusie. Moze jakas podpowiedz bo niedaje mi to spokoju

    Pozdrawiam


  2. #2
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    No ja tam nie wiem, ale pewnie skorygować czas o te 7 działek nie zmieniając oświetlenia. I mam pytanie - jak się zmienia EV na korpusie?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees
    I mam pytanie - jak się zmienia EV na korpusie?
    Chodzilo mi o to, ze jak zmieniam wartosc kompensacji ekspozycji w apracie to nic to nie daje.

  4. #4

    Domyślnie Re: Problem z doswietleniem zdjecia

    Cytat Zamieszczone przez Tomek26
    Zdjecie ponizej zostalo wykonane na tych samych ustawieniach tylko przyslona wynosila 16. Moje pytanie brzmi co nalezy zmienic aby to zdjecie bylo naswietlona przy f/16 tak jak to wyzej?. Zmiana EV na lampie w ogole nic nie daje i tak samo zmiana EV na korpusie. Moze jakas podpowiedz bo niedaje mi to spokoju
    Należy zmienic, a właściwie uzupełnić wiadomości z fizyki. Trzeba zdać sobie sprawe że błyskograt dysponuje ograniczoną mocą. Przy takich paramertach po prostu nie wyrabia, ot cała filozofia.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar cubix
    Dołączył
    10 2005
    Miasto
    K o ń s k i e
    Posty
    96

    Domyślnie

    nom chyba trzeba by tu nadrobić czasem naświetlania ale ja się tam nie znam na lampach za bardzo
    [']@] Nikon D600 //

    ..:: Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum! ::..

  6. #6

    Domyślnie

    No skoro sie nie znasz to po kiego glos zabierasz ???
    Jak mowi szymony ,nie inaczej ! pzdr
    http://pjolo.blogspot.com/ "Albo mieć, albo być"

  7. #7

    Domyślnie

    przy takiej przesłonie to faktycznie ciężko dobrze doświetlić , możesz jednak spróbować przestawić i-ttl na ttl bo jak odbijasz od sufitu to i tak i-ttl nie spełnia swej funkcji a ttl powinien lepiej doświetlić
    Fotogacek
    Matryca,szkiełka i inne bibeloty
    Fotografia ślubna Poznań Zdjęcia dzieci

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    najprościej oczywiście zwiększyć czułość matrycy. ale jeśli nie chcesz to:

    tu nie chodzi o pomiar błysku.
    błysk jest za słaby. to jest f 16 a swiatło odbite od sufitu. Liczba przewodnia lampy jest za mała.
    czas naświetlania tu nic nie da - światło zastane w pomieszczeniu w stosunku do f 16 to kiepska sprawa, nic tym nie nadrobisz (a WB się skomplikuje)
    jak koniecznie musisz tak zrobic błysk - to statyw i odpalanie lampy kilka razy - co najmniej 2x jak widzę.
    musisz mieć też ciemno, czarno w pomieszczeniu, a lampę na M (lampę możesz mieć w ręku nie na sankach, nie można przenieść drgań) i odpalic 2 razy, zdążysz w 10 sekundach. jak za mało - to 4 razy (2x więcej błysków to jedna przysłona róznicy) z matryca może byc klopot bo na długich czasach jest w rogach różowo - na analogu by sie dało.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie sb

    jest taki wzor

    LP-liczba przewodnie/odleglosc od fotgrafowanego przedmiotu = liczba przyslony

    (to jest dla iso 100 o ile pamietam) wychodzi z tego ze prz LP50 zeby to bylo dobrze naswietlone musial by byc odleglosc 3,1m widze ze zdjecie blisko podlogi sufit przymuje jest okolo 3 m odicie swiatla kolejne 3 m (plus straty z samym rozproszeniem swiatla) wychodzi 6 m przy LP50 to f8 moze 5,6 bo , teraz ze to iso 200 to sadze ze f8 to maks przyslona


    Jak zle mysle to prosze o korekte ale tak walczylem zenitem i zawse bylo git
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  10. #10

    Domyślnie

    Cześć,

    Miałem podobny problem. W moim przypadku było to ustawienie lampy na TTL BL (światło wypełniające), a wszelkie ustawienia kompensacji błysku nic nie dawały.
    Dopiero potem dowiedziałem się, że w takim przypadku muszę ją ustawić na TTL (zwykły) i jest ok.
    Na Twoich zdjęciach widać, że w pierwszym przypadku tło może być naświetlone głównie z uwagi na parametry zdjęcia, zaś biorąc pod uwagę zdjęcie drugie, wydaje się, że lampa praktycznie nie daje światła.
    Co do siły SB800, to obawiam się, że w normalnym pomieszczeniu powinna dać sobi radę, chyba że odbijasz światło w przeciwną stronę .

    Mam nadzieję, że pomogłem choć trochę, mimo, że sam dopiero zaczynam się w to bawić. Pozdrawiam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •