Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie pomocy obiektyw do d 40

    mam zamiar kupic sobie nikona d 40 do czystej amatorki mam do wyboru dwa zestawy z tymi obiektywami: pierwszy zestaw taki Nikon 18-55mm f/3.5-5.6G ED AF-S DX Autofocus Lens ,Nikon AF 70-300mm f/4-5.6G Zoom Lens
    a drugi taki
    Nikon 18-55mm f/3.5-5.6G ED AF-S DX Lens,Nikon 55-200mm f/4-5.6G ED AF-S DX Nikkor Zoom Lens
    z gory dzieki za odpowiedz mam nadzieje ze ktos mi pomoze

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym brał 18-55mm & 70-300mm. Chociaż lepiej było by zamiast 18-55mm wziąść 18-70mm.
    A może Nikkor 18-200mm VR ? Dość uniwersalne szkło.
    Nikon D40 & Nikon D80 18-200mm VR & 50mm 1.8D

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Duży Zobacz posta
    Ja bym brał 18-55mm & 70-300mm....
    tttaaaaa tylko z 70-300G nie bedzie miał AF...

    IMHO bym brał drugi zestaw z 55-200
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  4. #4

    Domyślnie

    Też wybrałbym drugi zestaw. Zastanów się jeszcze nad dopłatą do wersji VR (55-200)... VR to świetna rzecz, zwłaszcza że różnica w cenie to tylko 150-200zł (średnio - bo nie wiem jak jest akurat w Twoim przypadku), a i samo szkło podobno trochę lepsze od tego bez vr...
    http://pawelwr7.flog.pl/
    D40; N:18-55VR i bez VR, 55-200VR, 50/1,8E; S50-150; SB-400

  5. #5

    Domyślnie

    Moi znajomi, ktorzy niedawno kupili 55-200VR sa zadowoleni z jakosci fotek, ale pojawil sie problem zasysania paprochow. Sprawdzalismy i nie sa na matrycy. VR dziala dobrze.
    Z silniczkiem jest tez sigma 55-200 HSM.

  6. #6

    Smile

    zdecydowanie drugi zestaw
    D90 Nikkory, Tokina, Hoya, SanDiski i DENONY

  7. #7

    Domyślnie

    W kwestii tele mogę polecić 70-300 VR, ale łatwiej byłoby coś doradzić wiedząc, jaką sumę chcesz przeznaczyć na zestaw. Przynajmniej na razie.

    Natomiast na Twoim miejscu, wolałbym się najpierw skupić nad wyborem czegoś zamiast kitowego 18-55.

  8. #8

    Domyślnie

    jeżeli w zestawie 1. obiektyw 70-300 jest w wersji VR (a tak sądzę, bo by się amerykanie wkurzyli i zwracali, gdyby nie mieli AF) to bierz pierwszy zestaw.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    a moze standardzik + sigma 50-150 f.2.8? wprawdzie kosztuje troche ponad 2kawałki ale za to jasne.

  10. #10
    Piotr_ek
    Gość

    Domyślnie

    Bierz 18-70 i 70-300 tylko VR a nie G ni żadne inne wynalazki.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •