Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Jedyna różnica w adapterach to taka, że są z soczewką lub bez i wtedy masz lub nie masz ostrości na nieskończoności. Jak chcesz się bawić w M42, analogiem to poszukaj może innej puszki, akurat nikon do M42 nie jest najlepszy.
    D5100 + 50/1.8G | | F501 + 50/1.8 AIS | | F75 + 35/2 D | 15/2.8 | 85/1.8 D | 58/1.4

  2. #22

    Domyślnie

    To prawda.

  3. #23

    Domyślnie

    To znaczy nie jest tak, że się nie da... Ale lepiej kupić aparat z gwintem m42, ja polecam Praktice, tania i dobra

  4. #24

    Domyślnie

    Nie napisałem, że się nie da, ale lepiej kupić coś z gwintem M42, obojętnie co, najlepiej by blisko i tanio było
    D5100 + 50/1.8G | | F501 + 50/1.8 AIS | | F75 + 35/2 D | 15/2.8 | 85/1.8 D | 58/1.4

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hird Zobacz posta
    Nie napisałem, że się nie da, ale lepiej kupić coś z gwintem M42, obojętnie co, najlepiej by blisko i tanio było
    Dokładnie tak, da się:
    Nikon F501 i Helios 44-4 (adapter bez soczewki)

    Ale prościej i lepiej jest się bawić czymś, co ma M42 na bagnecie:
    Praktica MTL 50 i Pentacon 50 1.8

    A do Nikona podpinać Nikkory
    Nikon FE i Nippon 50 1.4

    Pozdrawiam

  6. #26
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    (...) Nikon FE i Nippon 50 1.4 (...)
    Ten cały metalowy, Pre-AI? Ciekawy jestem jak się spisuje, bo go bardzo chcę...

    Nota bene - można spytać czym i jak skanujesz? Głównie chodzi mi o soft i obróbkę skanów.
    Wygląda jak Portra

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez clostermann Zobacz posta
    Ten cały metalowy, Pre-AI? Ciekawy jestem jak się spisuje, bo go bardzo chcę...
    Dokładnie ten

    Nie zastanawiaj sie, na prawdę warto. Jest bardzo ostry i kontrastowy, dla mnie na 1.4 użyteczny w pełni.
    Cytat Zamieszczone przez clostermann Zobacz posta
    Nota bene - można spytać czym i jak skanujesz? Głównie chodzi mi o soft i obróbkę skanów.
    Wygląda jak Portra
    Skanuję Reflectą CrystalScan 7200 i VueScanem, później obróbkę na bardzo minimalnym poziomie robię w Lightroomie. Polecam zapoznać się z wątkiem: http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=2478&page=127 Tam kolego @JacekB podzielił się ogromem wiedzy na temat skanowania i wyjaśnił krok po kroku jak to zrobić (post #1268, strona 127 i dalej). Ja jestem własciwie cały czas początkujący pod tym względem, kolega Jacek ma duże doświadczenie i wiedzę. Powyższe zdjęcia są z Kodaka Gold 200 (stokrotka i piesek), a kwiaty na drzewie z Fuji Superia 400.
    Ale porte mam na specjalne okazje i ją uwielbiam
    Nikon N80, Nikkor 50 1.8 G i Porta 400 właśnie

    Jakby co, to pytaj. Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 13-05-2016 o 15:00

  8. #28
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jest bardzo ostry i kontrastowy, dla mnie na 1.4 użyteczny w pełni.
    To mnie właśnie zastanawiało - jak się sprawdza z kolorem.
    Widzę że nie masz wersji S-C, tylko wcześniejszą - ale skoro mówisz że nawet taka jest git, to pewnie kiedyś sobie sprawię wreszcie

    PS. Widzę że się wątek o skanowaniu sporo poszerzył, dzięki za cynk
    Ostatnio edytowane przez c-man ; 13-05-2016 o 16:01

  9. #29

    Domyślnie

    Ja bym Ci jeszcze polecił kolegę @Deep, chyba nie ma na forum drugiego użytkownika z tak ogromną wiedzą na temat staroci. Od niego kupiłem obiektyw, zapytaj co by Ci doradził, albo może coś będzie sprzedawać ze swojej kolekcji

  10. #30
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja bym Ci jeszcze polecił kolegę @Deep, chyba nie ma na forum drugiego użytkownika z tak ogromną wiedzą na temat staroci. Od niego kupiłem obiektyw, zapytaj co by Ci doradził, albo może coś będzie sprzedawać ze swojej kolekcji
    Haha, wiem, znamy się
    Rozmawialiśmy na temat 50-tek, ale pytam też o Twoją opinię.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •