Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41
  1. #21
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Tamron 90 Di jest obiektywem dedykowanym do makro. A w makro liczy sie przede wszystkim ostrość i min. odległość ostrzenia. Tu Tamron ewidentnie wymiata. Dodatkowym zastosowaniem może być portret. W tym przypadku delikatnie ustępuje Nikkorowi pod względem rozmycia.
    Co ciekawe, jego (Tamrona) budowa i wygląd nie wskazuje, że ma się do czynienia ze szkłem hi-end (w zastosowaniu makro!).
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #22

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xathloc Zobacz posta
    Zdecydowanie budowa nie wskazuje na szkło high-end
    Ale Tokina 100 2.8 już bardziej, może warto ją wziąć pod uwagę. Mam to szkło i kiedyś też byłem na rozdrożu czy Tokina czy Tamron. Zdecydowała właśnie jakość wykonania, a i optycznie jest bardzo dobra. Sigmy jakoś nie brałem pod uwagę
    , Mamiya RZ 67 PRO II, Nikon F 90X, D300, 10 kg szkła

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez art44 Zobacz posta
    Miałem tego TAMRONA wiele lat, (jeszcze w wersji bez Di), zmieniłem na Nikkora 105 - i powiem jedno: najlepsze szkło TAMRONA!
    W ostrości praktycznie nie ustępuje Nikkorowi.
    Budowa i AF-S - to już inna bajka, ale optyka - pierwsza klasa! A cena? W porównaniu z Nikkorem: półdarmo. Polecam.
    Art
    Przyłączam sie do opinii kolegi Art'a. Tamron to świetne szkło i pod względem jakości zdjęć nie ma wielkiej różnicy nawet w porównaniu z dużo droższym Nikkorem 105 VR. Natomiast budowa... niestety, szału nie robi. Ale za tą cenę to szkło rewelka, zdecydowanie polecam!
    Nikony

  5. #25

    Domyślnie

    Witam ja posiadam Sigmę 105 i muszę powiedzieć, że jestem z niej diablo wręcz zadowolony. Ostra piekielnie, ładne kolory i rozmycie. Tamrona pożyczyłem od kumpla i jakoś mi po sigmie do gustu nie przypadł. Cena sigmy też poszła w dół, ok. 1,5. tys.
    D200, N 18-70 DX, N 50/1.8 D, S 105 2.8 DG Macro, SB-600, Lovepro Slingshot 100 AW, Tamrac 5501 Explorer, Raynox DRC-250, filtry. Sandisk Extreem III 4gb i Leksar 300x 4 gb.

  6. #26

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać, że jakością nie ustępuje moim zadaniem n 105, a budowa jest wręcz pancerna.
    D200, N 18-70 DX, N 50/1.8 D, S 105 2.8 DG Macro, SB-600, Lovepro Slingshot 100 AW, Tamrac 5501 Explorer, Raynox DRC-250, filtry. Sandisk Extreem III 4gb i Leksar 300x 4 gb.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez art44 Zobacz posta
    Witam,
    to było porównanie zrobione przez Stiga,
    ale nie zNikkorem 85/1.8, tylko z 85/1.4.
    (patrz: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=12012)
    Z racji dużo większej dostępności 85/1.8 (niestety - cena 1.4 )
    Parę lat temu było porównanie T90 i N85/1.8.
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    ...W tym przypadku delikatnie ustępuje Nikkorowi pod względem rozmycia...
    Troszkę się zgubiłem, o jakim N piszesz?
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  9. #29

    Domyślnie

    Witam,

    Ostatnio porównałem Tamrona SP AF 90 mm f/2.8 Di Macro i Sigmę 105 mm f/2.8 EX DG Macro i dwa zestawienia bardzo mnie zdziwiły. Tym samym aparatem, oczywiście przy takich samych ustawieniach, zdjęcia tamronem naświetlały się mniej więcej 0,5-1s a sigmą 2-3s. Nie mam dokładnych notatek, ale sigmą około 3-5 razy dłużej niż tamronem. Skąd się biorą te różnice, bo w specyfikacji podstawowych parametrów te obiektywy z grubsza wyglądają podobnie?

    Druga sprawa, którą przede wszystkim chciałem porównać to kolory. Wyszło niemal identycznie a spodziewałem się jednak różnic.

  10. #30

    Domyślnie

    Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale za odwzorowanie kolorów będzie odpowiedzialna matryca i procesor aparatu, a nie obiektyw.
    Co do samych parametrów naświetlania na pewno były różnice: ISO, przesłona. Nie ma opcji żeby te same obiektywy fotografując te sama scenę w tych samych warunkach i tym samym body miały różne czasy naświetlania.
    Z5 + 24-200S + 105S
    D7200 + S17-50/2.8 + AF-P 70-300 + N200-500

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •