Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Widzisz, trzeba troche podpuscic, to sie fani tamronowego plastiku odezwa. (...)
    Witam,
    Fani, jak fani. Miałem tego TAMRONA wiele lat, (jeszcze w wersji bez Di), zmieniłem na Nikkora 105 - i powiem jedno: najlepsze szkło TAMRONA!
    W ostrości praktycznie nie ustępuje Nikkorowi.
    Budowa i AF-S - to już inna bajka, ale optyka - pierwsza klasa! A cena? W porównaniu z Nikkorem: półdarmo. Polecam.
    Art
    Ostatnio edytowane przez art44 ; 29-11-2007 o 15:10
    D300 / D810 / F70 + Nikkory

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KKorzeniowski Zobacz posta
    Ja tam nie mam ani jednego ani drugiego szkla, wiec obiektywnie moge orzec, ze mi osobiscie zdjecia z sigmy podobaja sie bardziej...
    Jakby pokazali na pbase te same zdjęcia zrobione T i S to byłoby obiektywnie Natomiast wszyscy podpisani pod Tamronem jednoznacznie wskazali na ostrość.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  3. #13

    Domyślnie

    Ostrosc da sie nawet zmierzyc, ale pytanie padlo o wyglad zdjecia. Obiektywy maja tez inne parametry. Czasem mierzalne, czesem nie, ktore decyduja o wygladzie fotki. Ostrosc jest bardzo wazna, ale nie moze byc jedynym kryterium wyboru.
    Ja osobiscie wole sigme 70/2.8 lub dwukrotnie dluzsza 150/2.8.
    Powtorze raz jeszcze, ze to kolega ma byc zadowolony. Fotki faktycznie do obiektywnego porownania powinne byc zrobione takie same i tak samo. Mozna jednak przejrzec spore galerie zdjec z tych obiektywow i wyrobic sobie opinie.
    Wazny jest takze komfort uzytkowania, bo w makro zazwyczaj ostrzy sie recznie. Ja nie mam i pewnie dlugo nie bede mial zaufania do produktow tamrona.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    (...) Ja nie mam i pewnie dlugo nie bede mial zaufania do produktow Tamrona.
    Z tym się może nawet zgodzę się ale...
    ...za wyjątkiem TAMRONA 90/2.8
    Nawiasem - tyle samo razy słyszałem opinie dokładnie przeciwne, typu "ja tam zaufania do SIGMY nie mam..."
    Cóż... "de gustibus...".
    Jedno jest pewne: Z pary Tamron / Sigma - najlepiej wybrać... Nikkora stosownego .
    Just kidding, ale... jakość optyczna (poza nielicznymi wyjątkami) zawsze lepsza, wykonanie - no comments... i - co ważne - najmniejsze kłopoty z ewentualną odsprzedażą.
    Pozdrawiam, Art
    D300 / D810 / F70 + Nikkory

  5. #15

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam forumowiczów Nikona. Ja pracuję na Minolcie, ale posiadam Tamrona 90mm 1:1 f2.8.
    Obiektyw jest interesujący: ma piękny bokeh, zwykle jest bardzo ostry, ma piękne odwzorowanie kolorystyczne, jest dość tandetnie plastikowy i przy f2.8 słaba ostrość. Ale nie te opinie są dla mnie najważniejsze, lecz to że ten obiektyw jest dość nieobliczalny, mianowicie ma chyba słabą konstrukcję mechaniczną; bywa że stabilnie wykonane zdjęcie jest słabej ostrości a innym razem jest żyleta... Jego słabsza odległość uzyskania ostrości jest w moim egzemplarzu przy odległości ok. 1 metra. Nie mam jednoznacznej opinii na temat tego tamrona, ale gdybym miał kasę to bez wahania kupiłbym oryginalne macro minolty - w twoim przypadku nikkor 105 VR.
    pozdrawiam Tadek

  7. #17

    Domyślnie

    TadekArt może masz jakieś problemy z body, bo mnie nigdy Tamron nie zawiódł- jak aparat ustawi ostrość to
    zawsze mam żyletkę.
    Poza tym używam go często i zawsze jest w porządku.

    Wiadomo, że lepszy Nikon ale to inna cena jest.

    Tamron jest naprawdę fajnym szkłem.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  8. #18

    Domyślnie

    Jeszcze dziś lub jutro wrzucę porównanie Tamrona 90 z Nikkorem 85 1.8.

    PS: Do TadekArt - chyba masz jakąś kiepską sztukę. Tamrony 90 są ostre od 2.8
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #19

    Domyślnie

    Już jedno takie porównanie u nas było.

    85 wygrał na dużych dziurach. Plusem Tamrona jest uniwersalność.

    Ciekawe, jakie będą wyniki u Ciebie.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Już jedno takie porównanie u nas było.
    85 wygrał na dużych dziurach (...)
    Witam,
    to było porównanie zrobione przez Stiga,
    ale nie z Nikkorem 85/1.8, tylko z 85/1.4.
    (patrz: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=12012)
    Z racji dużo większej dostępności 85/1.8 (niestety - cena 1.4 )
    takie porównanie dla wielu będzie interesujące.
    Powodzenia,
    Art
    PS.: Tylko staraj się zachować maksymalnie zbliżone warunki
    porównywanych zdjęć, a to, wbrew pozorom, jest naprawdę trudne.
    Ostatnio edytowane przez art44 ; 04-12-2007 o 13:00
    D300 / D810 / F70 + Nikkory

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •