Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Nef ---> Jpeg

  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar michtet
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Nowy Dwór Maz.
    Posty
    120

    Domyślnie Nef ---> Jpeg

    Pytanie mam odnośnie konwersji.
    Czy istnieje możliwość "hurtowej" konwersji z formatu NEF na JPEG?
    Bez żadnej obróbki, bez ingerencji, tylko i wyłącznie zmiana formatu.
    d50 | sigma 10-20/4-5,6 | tamron 17-50/2,8 | nikkor 50/1,8 | sb-600

  2. #2

    Domyślnie

    Pewnie, że tak.
    Sposób realizacji zależy od używanego programu.
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar michtet
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Nowy Dwór Maz.
    Posty
    120

    Domyślnie

    nikon capture 4
    d50 | sigma 10-20/4-5,6 | tamron 17-50/2,8 | nikkor 50/1,8 | sb-600

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michtet Zobacz posta
    nikon capture 4
    Tools/Batch
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  5. #5

    Domyślnie

    C1 - zaznaczasz wszystkie miniaturki i pstrykasz Insert

  6. #6

    Domyślnie

    Pamiętam, że w Capture One była taka możliwość.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Krapkowice
    Posty
    191

    Domyślnie

    Nawet Capture NX posiada taką możliwość, ale najtaniej i najprościej zrobi to darmowa Picassa
    N.50 1.8D, N.85 1.8d, T.12-24, N.18-200VR, SB 800, mieszek, MF 55 PROB, T.17-50, Speedlite 55EX, 70-200 2.8L

  8. #8

    Domyślnie

    "nikon capture 4" Gdzie mogę znaleźć ten soft???
    Pełną wersje?????
    Suport Nikona oferuje tylko trial.

    Aaa... Wersja trial nie potrafi otworzyć plików z mojego aparatu, "nef is not supported image file", "There are no updates available from the srver".

    Może jest jakiś inny program typu freeware obsługujący ten format???
    Ostatnio edytowane przez Rafrashu ; 24-11-2007 o 02:49
    D40 + Nikkor 18-55 + Sigma APO DG 70-300

  9. #9

    Domyślnie

    IrfanView obsługuje NEF-y z D50, może z D40 też sobie poradzi?
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar michtet
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Nowy Dwór Maz.
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Tools/Batch
    Dzięki Władco, właśnie o coś takiego dokładnie mi chodziło
    d50 | sigma 10-20/4-5,6 | tamron 17-50/2,8 | nikkor 50/1,8 | sb-600

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •