Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie Czy pomoc techniczna w Nikonie jest "tępa"?

    Witam.

    Pytanie jak wyżej. Czy Was, kochani forumowicze pomoc techniczna w Nikon Polska też zawiodła?

    Napiszę o co chodzi. Mam problem z D70's.

    Kiedy robię zdjęcie w kontrastowej scenerii i ustawiam AF na twarz fotografowanej osoby (bez względu: czy single czy closest) i naciskam do połowy migawkę, AF wydaje się pracowac bez zarzutu.

    Ale potem po zrobieniu zdjęcia, okazuje się, że w 90% przypadków twarz jest rozmyta, a ostry jest najciemniejszy, najbardziej nasycony fragmet zdjęcia.

    Zadzwoniłem. Wyłuszczyłem problem.

    Pan poprosił mnie o przesłanie pzykładowych zdjęć. Przesłałem i jeszcze raz napisałem mu o co chodzi (oczywiście dodając wszystkie detale, że wspomaganie AF włączone, itd).

    Po dwóch dniach dostałem odpowiedź. Pan zasugerował mi, żebym ustawiał może raczej ostrość na twarz bohatera portretu, bo ze zdjęć wynika, że ustawiam ostrość na jakieś inne obiekty (drzewa, samochody - zależy co jest w tle).

    Powiedzcie mi, co o tym sądzicie. MNie opadły ręce. Pan potraktował mnie jak przysłowiową "blondynkę" (bez urazy)

    Pozdrawiam.

    P.S. A ja tylko chciałem wiedzieć na czym polega problem, ile może kosztować naprawa i co mam powiedzieć w serwisie, gdy będę oddawać sprzęt. Bo za pierwszym razem patrzyli na mnie jak na wariata i jedyne co zrobili to regulację AF, ale to nie pomogło.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaboo Zobacz posta
    Kiedy robię zdjęcie w kontrastowej scenerii i ustawiam AF na twarz fotografowanej osoby (bez względu: czy single czy closest) i naciskam do połowy migawkę, AF wydaje się pracowac bez zarzutu.
    A co to znaczy, ze wydaję się pracować bez zarzutu? Zrób zdjęcie w formacie NEF, podeślij, spróbuj też manualnie ustawić.

    Ale z Twojego opisu też chyba musiałbym być tępy
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #3

    Domyślnie

    Chodziło mi o to, że w wizjerze widzę wyraźnie iż autofocus ustawia się tam, gdzie chcę. To znaczy - ostrzy na portret, a tło jest rozmyte.
    A kiedy już pstryknę - jest odwrotnie. To było trudne do zrozumienia ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaboo Zobacz posta
    Chodziło mi o to, że w wizjerze widzę wyraźnie iż autofocus ustawia się tam, gdzie chcę. To znaczy - ostrzy na portret, a tło jest rozmyte.
    A kiedy już pstryknę - jest odwrotnie. To było trudne do zrozumienia ?
    I obiekt fotografowany był ostry? Używałeś podglądu głębi ostrości? I podeślij tego NEFa ustawionego na closest.

    A z twojego opisu nie wynika co jest nie tak i nie mając twojej puszki chyba nadal bym był tępy.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #5

    Domyślnie

    Hm, mysle, ze powinienes wpierw przejsc sie do jakiegos zakladu i powiedziec w czym problem, jesli zetkneli sie z podobnym problemem lub maja podejrzenia jakies, wtedy bedziesz na zupelnie innej pozycji w rozmowie z serwisem Nikona. Niestety, autoryzowane serwisy, nie tylko serwis Nikona, tak postepuja. Szczytem sa chyba autoryzowane serwisy samochodowe.
    Natomiast zupelnie nie mam pojecia dlaczego kolega mpwt pisze, ze nie moze zrozumiec Cie. Napisales jasno i wyraznie co sie dzieje i z Twojego opisu jasno wynika co jest nie tak. Uczmy sie czytac tresc a nie wyrazy!!!

    pozdrawiam
    C5DII

    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #6

    Domyślnie

    A ja nie wiem co jest nie tak nadal!

    Czy jest coś ze szkłem, czy coś z body? A może jednak problemy z ustawieniem wynikające z kontrastowej sceny? Nie mając puszki w ręku ani serwis nie pomoże ani ja. Jakby chociaż zdjęcie podesłał...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    A ja nie wiem co jest nie tak nadal!

    Czy jest coś ze szkłem, czy coś z body? A może jednak problemy z ustawieniem wynikające z kontrastowej sceny? Nie mając puszki w ręku ani serwis nie pomoże ani ja. Jakby chociaż zdjęcie podesłał...

    ale drogi kolego

    przeciez jasno jest napisane jaki wystepuje problem, i wlasnie Jaboo opisujac ten problem stara sie uzyskac odpowiedz od serwisu Nikona lub od nas co moze byc przyczyna owego problemu. Jaboo nie pisze co jest przyczyna owych nieostrosci, on wlasnie probuje sie tego dowiedziec, ot co On rowniez, jak i Ty, jak i ja, nie wie czy jest cos nie tak ze szklem czy z body.
    mam nadzieje, ze teraz bedzie latwiej

    pozdrawiam
    C5DII

    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    To ja mam chyba szczęście, bo jak zdarzy mi się zadzwonić na Postępu, to raczej dostaję rzetelną odpowiedź.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Tylko jeśli kolega nie chce oddać aparatu to serwisant może ocenić wadę na podstawie zdjęcia. A ze zdjęcia jasno wynika, że jest źle ustawiona ostrość. I dlatego serwisant jest tępy?
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #10

    Domyślnie

    a z jakim obiektywem tak się dzieje?
    D 70s + nikkor AF-S 18-70mm f3,5-4,5 + sigma 70-300mm APO DG f4-5,6 + nikkor 50mm f1/8D + Tamron 90mm f2,8 + SB 600 + NANEU Pro ALPHA
    http://szelak.myjalbum.net/Gallery/index.html

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •