Witam.
Już raz o tym pisałem. Mam problem z AF. Często, kiedy robię zdjęcie ustawiając AF na konkretny obiekt lub osobę, aparat robi mi ostre tło, a to co ma być ostre w pierwszym planie, jest rozmyte. (bez względu czy single obiect czy closest).
Oczywiście, nasuwa się podejrzenie, że to syndrom back focusa.
Tylko dziwi mnie jedno. Ja widzę w wizjerze, naciskając migawkę, że autofocus ustawia ostrość dokładnie na to co ja chcę. Pstrykam więc zdjęcie, przenoszę na komputer a tu - lipa.
Czy to wciąż zatem wina AF - BF, czy może coś innego w aparacie zawodzi ? (np. jakiś element światłoczuły)
Pomocy i....dziękuję.
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami