Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Licznik w D40

  1. #1

    Domyślnie Licznik w D40

    A pytanie brzmi: Czy można cofnąć licznik migawki? Wiecie coś na ten temat?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Zdaje się, że serwis potrafi w wersjach odświeżanych się zdarza. Ktos niedawno pisał na forum, że sprzedawał aparat a wczesniej oddal go do serwisu "bo coś tam" i po powrocie licznik mial zupelnie inny stan.

    Tu masz ten wątek: http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=41013
    Ostatnio edytowane przez copywriter2000 ; 16-11-2007 o 13:58
    Nikon D80, Nikon F50, Zenit, Nikkor AF-S 24-85 mm 3,5-4,5 G; Nikkor 28-80 mm 3,5-5,6 D; Nikkor 50 mm 1,8 D; Jupiter 135 mm 3,5; Nikon SB-24 Szukam kolejnego szkła

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego, co wiem, to się zdarza w kompaktach, gdzie jest licznik przyrostowy po nazwie pliku. Jeśli mamy foto DSC00001.jpg i wrzucimy kartę tylko z nim do aparatu, którym zrobiliśmy już parę tysięcy zdjęć, to następne zdjęcie i tak będzie miało numer 00002. Ale to tylko w kompaktach - i tak nie wiem, czy we wszystkich (na pewno w Sony - miałem takie sytuacje).

    Chyba Opanda IExif zawsze jest w stanie sprawdzić rzeczywistą liczbę klapów... http://www.opanda.com/en/iexif/index.html

    Co do cofania licznika - cóż, wydaje mi się, że większość przypadków to po prostu niezgodność między tym, co powiedział sprzedawca a rzeczywistym stanem licznika. Ponieważ jednak licznik to tylko urządzenie, na pewno da się go cofnąć w jakiś sposób. To jednak, że się da, nie znaczy zaraz, że ktoś to robi...

    Dom
    D90|S17-50|N35 1.8|N50 1.8|S70-200|SB600|tanie studyjne klamoty
    10zł miesięcznie na jakąś fundację na rzecz dzieci - świata nie zbawisz, a kogoś uszczęśliwisz.

  4. #4

    Domyślnie

    hehe - kolega zadający pytanie pewno za niedługo wystawi D40 na sprzedaż w giełdzie...

  5. #5

    Domyślnie Pytam dlatego

    bo w swoim D40 ostatnio sprawdzałem stan licznika właśnie programem Opanda i w sumie to fajna sprawa jeżeli kupuje się używaną lustrzankę (zakup kompakta w ogóle nie mieści mi się w głowie bo wychowywałem się na Zenitach bo można zweryfikować uczciwość sprzedającego tylko właśnie czy oby na pewno? A zakup planuje bo niestety D40 choć daje dość niezłe rezultaty zdjęciowe zadowalający dla mnie nie jest;(

  6. #6

    Domyślnie

    Co kolega "kabal" sugeruje?

  7. #7

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •