Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: "pomocy"

  1. #1
    kamilalto5
    Gość

    Domyślnie "pomocy"

    witam wszystkich
    kupiłem d 70s nową poza granicami kraju w zółtkach okazało się ze czasami w nich są problemy z ostrością dałem do poprawienia do nikona w stolycy oddali było juz ok ale ostatnio sprzedałem go
    sam nim zrobiłem niecełe 2 tys zdjęć a właśnie dowiedziałem się że w liczniku aparatu jest 13 tys ...
    w aparacie tez jest licznik kazdy wie od kupna zrobiłerm niecałe 2 tys dlaczego teraz pokazuje 13tys czy jest jakies wytłumaczenie???
    kupiłem nowy aparat? numery z serwisu się zgadzają to ten sam...
    to niemożliwe żeby mi w serwisie napstrykali tyle zdjęć po co ale może jakiś bląd się wdarł do oprogramowania?
    czy to możliwe?
    pomocy bo wychodzi że oszukałem klienta!!!
    aparat nawet najmniejszej ryski nie ma jakbym zrobił 13 tys to chyba musiałbym przez filię nim robić w rękawiczkach

    Pomocy!!!!

  2. #2
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 140

    Domyślnie

    gdzie kupiłeś sprzęt?? może był nowy ale refurbished
    zadzwoń do serwisu i zorientuj się czy taki błąd jest możliwy..
    instagram.com/darkroomnightlife

  3. #3

    Cool

    oj... to masz problem... faktycznie sprzęt mógł być "refurbished" ale to powinno być zaznaczone naklejką na opakowaniu... zakładam że główny licznik wtedy nie jest kasowany bo najprawdopodobniej sprawna matryca nie jest wymieniana więc kłamstwem byłoby wyzerowanie licznika głównego... stąd taka liczba...
    D700 z kitem 24-70 | Nikon 70-200 | Nikkor 35 f2 | Nikkor 85 f1.8 | SB600 | SB900

  4. #4
    kamilalto5
    Gość

    Domyślnie

    dzięki a czy przy wymianie lustra nie powinni skasować licznika?
    ...bo napisali mi że była jakas usterka lustra i je na nowe wymienili o ile dobrze przetłumaczyłem to też matryce i czy wtedy nie powinni wykasować licznik?

  5. #5
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilalto5 Zobacz posta
    dzięki a czy przy wymianie lustra nie powinni skasować licznika?
    ...bo napisali mi że była jakas usterka lustra i je na nowe wymienili o ile dobrze przetłumaczyłem to też matryce i czy wtedy nie powinni wykasować licznik?
    licznik nie liczy rejestracji matrycy ani podniesień lustra...liczy tak jak to z nazwy wynika przebiegi migawki...jeśli nie była wymieniana to ma tyle ile wskazuje licznik
    instagram.com/darkroomnightlife

  6. #6

    Domyślnie

    Kiedyś już był podobny temat i wychodziło, że w serwisie
    mogli użyć do prób karty z nabitymi zdjęciami i to się jakoś
    przekodowało do aparatu. Ja kiedyś sama sobie tak zrobiłam
    przy zmianie aparatu.
    Może to w tym problem.
    Pozdrawiam Beata

    D300, D70s, N17-55, N80-200, T100/2.8, N50/1.8, SB-800, Raynox 250,

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pinki Zobacz posta
    Kiedyś już był podobny temat i wychodziło, że w serwisie
    mogli użyć do prób karty z nabitymi zdjęciami i to się jakoś
    przekodowało do aparatu.
    Może to w tym problem.
    Nie ma takiej opcji żeby coś z karty wgrało się do softu aparatu, jest to niemożliwe, chyba że soft jest wadliwy.
    NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |

  8. #8

    Domyślnie

    bo to sie nie wgralo tylko "to się jakoś
    przekodowało do aparatu".. przepraszam ale musialem
    FX

  9. #9
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pinki Zobacz posta
    Kiedyś już był podobny temat i wychodziło, że w serwisie
    mogli użyć do prób karty z nabitymi zdjęciami i to się jakoś
    przekodowało do aparatu. Ja kiedyś sama sobie tak zrobiłam
    przy zmianie aparatu.
    Może to w tym problem.
    jakby to było możliwe to już dawno by to wypłynęło...a nie po 4 ech <czy ilu tam> latach od wyjścia D70
    instagram.com/darkroomnightlife

  10. #10
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 587
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    Kiedyś na forum był podobny problem, po oddaniu do serwisu okazało sie ze aparat miał dużo więcej zrobionych zdjęć jak przed. Wtedy serwis dość jednoznacznie i konkretnie odpisał w jaki sposob następila różnica.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •