Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marker Zobacz posta
    Przecież mogła to być ulotka
    Wtedy z kolei trzeba by chyba kilku stron na tym forum, zeby opisac sposob przygotowania, zalewki, kolory, ze o znacznikach ciecia, bigowania, ich atrybutach, fontach nadajacych sie bezproblemowo do druku, epsach, pdfach, overprincie, i wielu, wielu innych sprawach nie wspomne...


    Cytat Zamieszczone przez marker Zobacz posta
    Powiem tak. Jeżeli byłbym laikiem, zainteresownym tematem, to już Musiałbyś tłumaczyć się z ...poleci w formie PDFa do swietlikow.
    No wlasnie... A widzisz gdzies takie pytanie?
    Ostatnio edytowane przez stig ; 08-11-2007 o 17:07
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Jedno mnie wtym temacie przeraża. Widziałem już przez kilkanaście lat mojej pracy full "fachowców" posiadających wiedzę zczerpniętą z różnych źródeł, ale zero wiedzy praktycznej. Wymuszającej na drukarzach, naświetlarniach i przygotowalniach działania, formaty, typy przygotowalni i robiących karczemne awantury, bo okazywało się, że forma końcowa jest kompletnie odmienna od ich wyobrażeń (co było im tłumaczone od początku). Przygotowanie materiałów do druku jest procesem dość skomplikowanym i nie da się go ogarnąć dzięki kilku krótkim, prześlizgującym się po wierzchu tematu (i to jedynie w wybranym kierunku) artykułom. IMHO lepiej przygotowanie zostawć fachowcom. Dostarczyć zdjęcie i poczekać na produkt finalny. Koszta niewiele większe, a efekt zdecydowanie lepszy.
    A co do "nie da się" to mój pierwszy kierownik za takie złowa lał w łeb :P Da się wszystko, tylko nie zawsze się to opłaca.

  3. #13

    Domyślnie

    Faktycznie ciężko przekazać taka wiedzę na jednym przykładzie jednym postem, zwłaszcza, że każda następna praca może być inna od poprzedniej. Jednak w prepressie jest zbyt dużo zakrętów aby laik poradził sobie bezbłędnie. Może wypiszmy czego się wystrzegać aby drukarnia nas nie pogoniła? Wiecie typowe błędy: rgb, czarny skłądających sie po trochu z każdego koloru, wybranie pod czarnym kolorem, brak spadów etc.
    D80 | N 18-70 | T 17-50 2.8 | N 80-200 2.8 | N 24 2.8 | N 50 1.8D | SB800 | oraz inne klamoty |
    Zapraszam tekus.net | ŁÓDZKA GRUPA FOTOGRAFICZNA KORAB

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    ...
    No wlasnie... A widzisz gdzies takie pytanie?
    no wlasnie
    ja jako zwykly smiertelnik spotykam sie z pdf'ami jako wygodnymi i malymi plikami z tekstem i czasami jakims zdjeciem.
    Wiem tez, ze jest taki program co te cale pdfy montuje (znaczy Adobe Acrobat).
    Mam tez jakas wirtualna drukarke co mi te pliki z worda do pdfów drukuje.
    No kurka jest super.... Ale...
    Czytam ten watek od dzisiaj (nie to ze zaraz bede drukowal 2000 odbitek, ale od nawet ogolnej wiedzy jak na razie mi mozg nie wylecial przez uszy ) i sie dowiaduje, ze trzeba CMYKa prygotowac, albo jeszcze lepiej pdfa.

    Wlasnie dlaczego pdfa i co w nim jest takiego, co "swietlikom" gra na duszy?
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •