Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Adapter bagnetowy NIKON / M42 - jak to jest z tym ostrzeniem

    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79525602

    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81013765

    Jak tak naprawde wyglada kwestia ostrzenia obiektywu M42 na korpusie Nikona przy wykorzystaniu np. w/w adapterow? Na pierwszy rzut oka sa podobne, jednak wg. jednego sprzedajacego adapter nie wplywa na ostrzenie, wg. drugiego - nie pozwala ostrzyc w nieskonczonosc (o czym zreszta czytalem w innych tematach na forum)? "Rzetelność" "super-sprzedawcy" czy faktycznie cudowny adapter?
    Baw się świetnie absolutnie bez powodu.

  2. #2

    Domyślnie

    "Dzięki niewielkiej grubości pierścienia nie wpływa on w znacznym stopniu na zakres ostrzenia obiektywu."

    Czy "nie wpływa on w znacznym stopnu", znaczy tyle samo co nie ma wpływu
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    okolice Łodzi/Lublin
    Posty
    13

    Domyślnie

    Żaden nie zapewnie nieskończoności i grubośc adaptera ma małe znaczenie, gdyż obiektyw przyłozony do bagnetu bez niczego tez nie ostrzy na nieskończoność.

    Ja mam ten drugi adapter kupiony "u źródła" i jest oki, bo walczę z przeróbkami samych obiektywów (o tym jest inny temat).

    Po inne info polecam przycisk szukaj, bo były już na ten temat setki postów.

  4. #4

    Domyślnie

    nie ostrzy do niekończoności ani jeden gościu liczy na to,że złapie jakiegoś nowicjusza i wciska ściemę.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony
    "Dzięki niewielkiej grubości pierścienia nie wpływa on w znacznym stopniu na zakres ostrzenia obiektywu."

    Czy "nie wpływa on w znacznym stopnu", znaczy tyle samo co nie ma wpływu

    "...nie wpływa on w znacznym stopniu na zakres ostrzenia obiektywu" MOZNA rozumiec jako: "wplywa on w stopniu nieznaczym, tzn. na tyle niewielkim, ze dopuszczalne jest (lub NIE) zignorowanie go"
    Baw się świetnie absolutnie bez powodu.

  6. #6

    Domyślnie

    Ale ten sprzedawca pisząc "Dzięki niewielkiej grubości pierścienia nie wpływa on w znacznym stopniu na zakres ostrzenia obiektywu" tak na prawdę nie rozminął się z prawdą Bo czy masz przejściówkę czy nie to i tak nie masz nieskończoności Można się z tego śmiać lub nie ale tak na prawdę przeraża mnie fakt, że chyba trzeba się znać na wszystkim aby nie dać się zrobić na szaro. Co w sposób oczywisty po prostu nie jest możliwe. Smutne realia rodzimego cwaniactwa...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ray_knox
    "...nie wpływa on w znacznym stopniu na zakres ostrzenia obiektywu" MOZNA rozumiec jako: "wplywa on w stopniu nieznaczym, tzn. na tyle niewielkim, ze dopuszczalne jest (lub NIE) zignorowanie go"
    Więc zignoruj i kup, a przekonasz się To co specjaliści od prania umysłu wypisują w ulotkach rekalmowych produktów wszelakich, też przyjmujesz jako dogmat ?
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    okolice Łodzi/Lublin
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cwaniactwo jest przykre, zwłaszcza dla kogoś, kto nie jest znawca i kupi

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony
    Cytat Zamieszczone przez ray_knox
    "...nie wpływa on w znacznym stopniu na zakres ostrzenia obiektywu" MOZNA rozumiec jako: "wplywa on w stopniu nieznaczym, tzn. na tyle niewielkim, ze dopuszczalne jest (lub NIE) zignorowanie go"
    Więc zignoruj i kup, a przekonasz się

    chyba nie do konca mnie zrozumiales gdybym zignorowal tamten opis z allegro i zakupil ow adapter, to nie zadawalbym teraz pytan na jego temat. chodzilo mi jedynie o konkretna, sucha opinie; a to moim (skromnym) zdaniem nie powinno byc kwalifikowane jako bezmyslne przyjmowanie na wiare tego wszystkiego, co slyszymy o sprzedawanych nam produktach.

    To co specjaliści od prania umysłu wypisują w ulotkach rekalmowych produktów wszelakich, też przyjmujesz jako dogmat ?
    nie, nie przyjmuje, a to dlatego, iz to ja przekazuje ludziom te dogmaty

    troche OT, ale dziekuje wszystkim za uwage i odpowiedzi
    Baw się świetnie absolutnie bez powodu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •