Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38
  1. #31

    Domyślnie

    Zgadza sie, pierscieniowa lampa nie da sie latwo zasymulowac No i ostatnie zdanie, zgadza sie. W sumie wychodzi na to, ze kurcze co jak co ale zawsze mozliwosci finansowe beda staly na drodze co "fajniejszych zabaw".
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

  2. #32

    Domyślnie

    Dokładnie tak. To trochę jak z samochodami - można kupić 300-konną Subaru Imprezę STI za ok. 100 tyś euro - i oczywiście poczujemy się Władcami Szos, ale tak czy siak to tylko zabawka w porównaniu z też 300-konną Imprezą WRC wartą z 1mln euro (jak nie lepiej).
    A za rozwiązania high-end zawsze trzeba słono płacić...

  3. #33
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    ars, dokładnie tak. Mnie dobijają koszty studia, bo tyle ile kosztują body i obiektywy to pikuś przy tym, ile może kosztowac np oświetlenie w studio do fotografowania samochodów. Kosmos. Nawet sobie w przybliżeniu nie wyobrażasz.
    Ja takiego studia na szczęscie nie chce, bo bym usechł ze zgryzoty, ale prawdziwego spota, pierścieniową, generatorek w plener na akku i pare innych wynalazków bym chciał.
    A tu przychodzi sobie chłopek roztropek z cyferka i robi zdjęcia katalogowe po 5 zł/szt. bo robi je w domu i nie płaci ZUS itd.
    Jak zarobić na porzadne swiatło i zaproponowac klientowi cos więcej?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #34

    Domyślnie

    Tu pojawia się niestety kwestia posiadania dobrych klientów. Do zlecenia, które ostatnio składałem, klient potrzebował kilku zdjęć grup produktów - bez mrugnięcia okiem wywalił na nie 6 tys. PLN. Acz trzeba przyznać, że zdjątka przyszły nienaganne, perfekcyjnie oświetlone, trzaśnięte RZ-tą z Sinarbackiem 22MP. Ktoś ewidentnie się ceni i potem ma na drogie zabawki...

  5. #35

    Domyślnie

    Ktoś ewidentnie się ceni i potem ma na drogie zabawki... - no ale to ma potem , wiec najpierw musi "se" radzic tym co ma
    Ide, chyba zaczne grac w totka znowu.
    zdrowka
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

  6. #36
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    no dobra .. to ja teraz bede sie ustosunkowywal

    Sailor to zauwaza przy cytowaniu Gierałtowskiego - ale chodzi mu o aparaty i obiektywy jak z tego wynika, a jesli pisze o to czym mozna spobie poradzic oswietlajac to pisze o halogenach i fusporcie.
    Jacku chodzi mi glownie o oswitlenie .. bo cena aparatu ktorym mozna zrobic dane zdjecie przy cenie swiatel do tego potrzebny to pikus ..
    tyle tylko ze co innego swiadomosc jaki sprzet jest potrzebny a co innego szara polska rzeczywistosc ..
    ja na przyklad doskonale wiem ze to czym swiece mocno ogranicza to co moge zrobic .. wiem tez ze wyciagnalem ze sprzetu ktory posiadam 120% jego mozliwosci ... wiem ze chwilowo nie stac mnie na lepszy .. wiem ze cofam sie bo stoje w miejscu .. i dlatego trzaska czlowiek chalturki by moc kupic to co chce i robic to co chce robic.
    jak chesz to spojrz na moje foty a tym forum a ja cie potem na pw zastrzele czym byly oswetlane D
    ile może kosztowac np oświetlenie w studio do fotografowania samochodów. Kosmos. Nawet sobie w przybliżeniu nie wyobrażasz.
    moge ci nawet podac bardzo dokladna cene .. no moze z dokadnoscia do ilosci zer i cyfry z przodu ostatnio gdzies uslyszlaem .. .. siedzialem wiec posiedzialem jeszcze chwile ..
    A tu przychodzi sobie chłopek roztropek z cyferka i robi zdjęcia katalogowe po 5 zł/szt. bo robi je w domu i nie płaci ZUS itd.
    Jak zarobić na porzadne swiatło i zaproponowac klientowi cos więcej?
    bo to polska wlasnie ... tu nadal jest zapotrzebowanie na cene i jakos a nie na jakosc :/

    Tu pojawia się niestety kwestia posiadania dobrych klientów
    wiekszosc niestety zajeta ale trzeba sie starac
    tylko zeby sie starac trzeba miec co zaoferowac poza wlasnymi umiejetnosciami

    tak wiec Jacku ja nie neguje tego ze do dobrych zdjec jest potrzebne dobre oswietlenie.. dlatego dobijaja mnie posty ze za 5kpln mozna zlozyc sobie profi studio .. o artykule w foto-video ze mozna zlozyc studio za 400pln z halogenow nawet nie wspomne .. zlozyc mozna .. ale nie da sie tym zrobic komercyjnych zdjec...
    niestety u nas wystarczy powiesic prescieradlo postawic dwa halogeny i jzu jest profi :/
    to ze mowilem o funsportach dobrze to daltego ze jzu troche na nich pracuje... i moim zdaniem nie sa gorsze od elfo. zreszta elfo jak jzu napisalem nei uwazam za jakas swiatowa klase. prawda tylko jest taka ze pracujemy na tym na co nas stac ... mam nadizeje ze niedlugo bedziemy pracowac na tym na czym mamy ochote pracowac

  7. #37
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    no to teraz z tym sie zgadzam. Zalezy jakie ma kto mozliwości (ja tez mam nieduże, w kazdym razie w stosunku do mojego apetytu w tym wzgledzie). Też pracuję na Elfo i brak mi kilku rzeczy więc pewnie wejdę równlegle w drugi system - chyba Hensel.

    cytuje za czornyj - Tu pojawia się niestety kwestia posiadania dobrych klientów.
    fakt. A szczególnie ilości tych dobrych klientów. Bo kilku w roku nie wystarcza. Żeby tak jeden w tygodniu to nie miałbym zadnych klopotów finnsowych i mógł postawic takie studio...
    Ja mógłbym podać nawet ciekawsze przebitki jakie osiągnęłem na kilku klientach, ale codziennosc jest znacznie gorsza.

    sailor napisałeś: tak wiec Jacku ja nie neguje tego ze do dobrych zdjec jest potrzebne dobre oswietlenie.

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeśłi chodzi ci o konieczność posiadania dużego kompletu oświetlenia, to ja tak stanowczo nie postawiłbym tej sprawy. Można zrobić dobre zdjęcie nawet na jednej lampie Elfo/Fun. Ale żeby nie być bardzo ograniczonym w swoich mozliwościach to trzeba czegś więcej.
    Żeby zrobić dobre pojedyńcze zdjęcia nie trzeba drogich aparatów, wystarczy Nikon FM, obiektyw wystarczy 1,8/50, do studia starczy 1 Elfo (nie, wycofuję się z Elfo, ono nie powinno stać w jednym szeregu z Nikonem, nie ta klasa, wystarczy ładne światło z okna ) . Ale możliwości zrobienia na takim skromnym zestawie wielu dobrych, różniących się od siebie zdjęc - trudna. Jeśli pracuje sie dla klientów to tego trzeba mieć sporo. Dla dłubania w domu - wieczna skarbonka, bo ciagle będzie czegoś brakowało.

    Można mieć wąską specjalizacje - miałem okazję poznać takiego faceta (mieszkałem z nim w jednym pokoju parę dni na plenerze fotograficznym) - Andrzej Krynicki który miał własciwie minimalne wymagania sprzętowe, robił cz-b akty na szerokim kącie i małym obrazkiem. A znał mozliwości tego zestawu tak, że osiągnął na świecie tyle co zaden chyba polak w fotografii artystycznej. I to jest cała nadzieja, jeśli ktoś robi zdjęcia dla siebie (na wystawy) nie potrzebuje wiele, o ile nie "wymyśli" sobie specjalizacji w tej fotografii która będzie wymagała dużej ilości drogiego sprzętu (oswietleniowego, dużego formatu, optyki)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #38
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    mysle ze sie doskonale zrozumielsmy dobrego swiatla zycze i calego zestawu wybranego systemu oswietleniowego

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •