Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42
  1. #1

    Domyślnie D70 vs D200 - ciaglosc tonalna

    Namowiony przez uzytkownika forum wyszedlem na balkon. Mam nadzieje ze herbatka z grogiem mi to wynagrodzi. Badamy ciaglosc tonalna w obu korpusach. Poproszono mnie o mozliwie identyczne nastawy, w tym tryb matrycowy, wspolny balans bieli, tryb manual z wskazaniem drabinki i wolanie w NC tylko z ustawieniam balansu bieli. Oto co wyszlo:


    d70


    d200

  2. #2

    Domyślnie

    D200 pożarł starszą panią w moherowej czapce
    F R E E T I B E T

    Pozdrawiam Zbyszek

  3. #3

    Domyślnie

    Zwracam uwage na roznice w pomiarze ekspozycji, nawet pomimo roznych czulosci.

    Faktycznie sporo moheru spaceruje ostatnio po ulicach Lodzi

  4. #4

    Domyślnie

    taka moda ostatnio nastała
    alexanderkozłowski ::: Nasza... Strona

  5. #5

    Domyślnie

    choć już jestem starszym facetem to i ja zaczynam godzić się z myślą przesiadki na cyfrę.Tak czytam od kilkunastu dni Wasze dyskusje o wyższości wiadomego sprzętu i jestem pełen podziwu dla myśli technicznej D70. To jest ciągle bardzo aktualny model D200 nie zrobiło rewolucji takiej jakiej się niektórzy spodziewali Może to i dobrze bo nadal człowiek będzie tym najważniejszym ogniwem.

    Pozdrawiam
    zbyszek
    F R E E T I B E T

    Pozdrawiam Zbyszek

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    balans bieli lepszy (choć na AWB by się można było przekonać na tym może dobitniej?) i mniej niedoswietla niż D70 - cieszę się. A matryce trzymają te samą czułość bo z D200 jest mocniej naświetlone ale i jest jaśniejsze (uwzględniając różnicę w czułości 100 i 200 ISO)
    Jeden z aparatów pracuje jeszcze na czasie letnim? bo w exifie jest różnica godziny, ale cień sie prawie nie przesunął - czyli były robione obok siebie
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    no i jesli dobrze wnioskuje to d200 ma duzo wiekszy zakres tonalny - plama slonca na sniegu i snieg nieoswietlony nie sa w takiej przepasci jak d70
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antelao
    To jest ciągle bardzo aktualny model D200 nie zrobiło rewolucji takiej jakiej się niektórzy spodziewali

    Pozdrawiam
    zbyszek
    chyba spodziewalem sie czego innego niz ty, bo ja tu widze swietny korpus.. a d2x na ekraniku komputera co zrobil ci jakas rewolucje? a 1dsmkII zrobil jakas rewolucje? jezu no zbiorowe urojenia ludzie maja jakies..
    Iconography fucks with me
    You look great in bloodstains

    D100/50mm1.8/85mm1.8/Lensbaby

  9. #9

    Domyślnie

    ja absolutnie nie jestem przeciwnikiem D200. Też jest w moich marzeniach , choć napewno nie za tą cenę Cieszę się tylko ,że nadal koledzy moi będą piękne zdjęcia robili
    F R E E T I B E T

    Pozdrawiam Zbyszek

  10. #10

    Domyślnie

    no jak to są możliwie identyczne nastawy ...
    czy D200 ma sharpening Auto ? jeżeli tak trzeba było ustawić ostrzenie takie samo
    to samo dotyczy Tone Comp
    o czasie nie wspomnę ...
    czy nie można było naprawdę ustawić identyczych wartości przecież robiłeś na manualu
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •