Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Szkła do d200

  1. #11

    Domyślnie

    dzięki - właśnie tego się boje - wywalenia pieniędzy w błoto... Więc może jako uzupełnie 17-50 dobry będzie Tokina AT-X 50-135 f/2.8 PRO DX??

  2. #12

    Domyślnie

    Moze to nie bedzie idealne uzupełnienie bo bedziesz mial dziure pomiedzy 50 a 80 ale pomysl o 80-200/2.8 jak nie masz kasy na nowy to pompke mozna juz w niezlej cenie kupic a to obiektyw praktycznie "nieśmiertelny"
    a wogole najlepiej by bylo jakbys kupil Tokine 12-24/4 tamrona 28-75/2.8 i do tego pozniej N80-200/2.8
    Ostatnio edytowane przez kabanos ; 31-10-2007 o 15:28
    D300, i klamoty do niego
    R.E.Durka

  3. #13

    Domyślnie

    Chcesz generalnie kupować szkła z trochę wyższej półki niż te kitowe, więc zamierzasz na nie wydać trochę kasy, więc powinny posłużyć trochę dłużej.
    Nie wiem, czy w tej sytuacji nie powinieneś myśleć o szkłach przewidzianych na pełną klatkę? Sądzę, że Nikon pójdzie w kierunku FF, szczególnie w klasie D200, więc jak będziesz chciał wymienić puszkę, a będziesz miał szkła DXowe, to będziesz musiał też wymienić całą szklarnię, a to będzie bolało. Jeżeli teraz kupisz szkła do FF, które w zasadzie nie kosztują więcej, to nie będziesz miał w przyszłości takiego kłopotu, dodatkowo, jeżeli zechcesz się pobawić analogiem, to też tylko szkła do FF wchodzą w rachubę. Przemyśl więc swoje oczekiwania, bo szkła kupuje się na dłużej niż body.
    U Sigmy szkła na FF mają oznaczenie DG, a szkła DXowe mają oznaczenie DC.
    Jak szeroko ma być to polecam Sigmę 17-35/2.8-4 EX DG HSM, ma dobry stosunek ceny do jakości.
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekmarysienka Zobacz posta
    U Sigmy szkła na FF mają oznaczenie DG, a szkła DXowe mają oznaczenie DC.
    Małe uzupełnienie:

    DG - obiektywy z dodatkowymi warstwami odblaskowymi, które mają minimalizować efekty wywołane odbiciem światła od matrycy a raczej filtra przykrywającego tę matrycę. Przewidziane dla formatu 35, mogą być stosowane w aparatach analogowych i cyfrowych. W tych ostatnich należy przeliczyć efektywną ogniskową dla rozmiaru matrycy.

    Czyli nie koniecznie szkło Sigmy na pełną klatkę musi mieć oznaczenie DG. Ale w przypadku gdy tych dodatkowych warstw na analogu nie stanowi większego problemu to już dla cyfry tak, dlatego warto kupować te z oznaczeniem DG

    I jeszcze jedna mała uwaga, w wielu sklepach znajdują się błędy i np. Sigma 30/1.4 sprzedawana jest jako DG a powinno być DC. Ta Sigma nie jest na pełną klatkę.
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 31-10-2007 o 15:58
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #15

    Domyślnie

    Rany ale mi teraz namieszaliście - w pozytywie rzecz jasna . A już tak miałem wszystko ładnie w głowie poukładane...Problem jest taki że to szkło Sigmy kosztuje 2200 zł - a to sporo - jak dla mnie. Dodatkowo powyższe odnosi się jedynie do szkieł Sigmy - a jak jest z innymi ??

  6. #16

    Domyślnie

    A może warto kupić AF 17-35mm F/2,8-4 Di LD Aspherical [IF] - jest tańsze od sigmy i też jest do analoga i cyfry ??

  7. #17

    Domyślnie

    Więc padło na takie szkła: SP AF 17-35mm F/2,8-4 Di LD Aspherical [IF]; SP AF 28-75mm F/2,8 XR Di LD Aspherical [IF] MACRO - co sądzicie - proszę o opinię ??

  8. #18

    Domyślnie

    Twoja wcześniejsze rozwiązanie Tamron 17-50 f:2,8 i Tokina 50-135 f:2,8 wydaje się być bardzo rozsądne i jakościowo i cenowo. Będziesz też z niego zadowolony, jeśli masz troszkę więcej środków proponuję Tokinę 12-24 f:4, Tamrona 28-75 f:2,8 i do tego Tokinę 50-135 f:2,8 (lub Sigmę 50-150 f:2,8, która minimalnie gorsza jakościowo ale ogniskowa dłuższa). Wróciłem parę dni temu z Włoch i szczerze, chyba 90% czasu na bagnecie siedziała szeroka Tokina a reszta Tamron 28-75.
    d800|d600|n28g|s50|n14-24|n24-70|t70-200|sb910|sb900|reporter dual rs

  9. #19

    Domyślnie

    Dziękuję za twoją opinię. Mam czas do poniedziałku i niestety, do czasu jak nie sprzedam starego aparatu, jestem zmuszony kupić tylko jeden obiektyw. I zastanawiam się nad właśnie Tokina 12-24 lub Tamronem 17-35 lub nad Sigmą 17-35. A ogóle zastanawiam się nawet nad sigmą 24-70 a z czasem jako uzupełnienie właśnie Tokinę 12-24. Kurcze ogólnie to trudna sprawa mając okrojony budżet. Dziękuję za waszą pomoc. Oczywiście wszystkie 2.8 i 2.8-4.
    Ostatnio edytowane przez bury_bury ; 01-11-2007 o 20:26 Powód: uzupełnienie

  10. #20

    Domyślnie

    Nikon AF Zoom-Nikkor 35-70 f/2.8D - a może taki na start i do tego z czasem 17-35 tamrona lub sigmę...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •