Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie umowa na zdjęcia do kalendarza

    czy ktoś może mi pomóc? szukam umowy na wykonanie zdjęć do kalendarza firmowego. dzięki wielkie

    p.s. czy ja mogę wymagać aby na kalendarzu była informacja kto zrobił zdjęcia?
    FX

  2. #2
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkwiek Zobacz posta
    czy ktoś może mi pomóc? szukam umowy na wykonanie zdjęć do kalendarza firmowego. dzięki wielkie
    p.s. czy ja mogę wymagać aby na kalendarzu była informacja kto zrobił zdjęcia?
    mozesz wymagac podpisu. umowa o zdjecia do kalendarza taka sama jak na wszsytkie inne zdjecia. zaznacz tylko pola eksploatacji ze to tylko kalendarz. i prosze .. cen swoje zdjecia

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    mozesz wymagac podpisu. umowa o zdjecia do kalendarza taka sama jak na wszsytkie inne zdjecia. zaznacz tylko pola eksploatacji ze to tylko kalendarz. i prosze .. cen swoje zdjecia
    ok
    powiedz mi jeszcze, umowa o dzieło jak np w przypadku ślubów? tylko oczywiście zmienione pola eksploatacji. Jak nazwać dokładnie zdjęcia które chce sprzedać? jakieś miniaturki w umowie? co dopisać? szukam w necie i znajduje tylko umowy o dzieło na reportaż ślubny lub royalty free. a nie o to mi chodzi
    czy w takiej umowie muszą być informacje, że nie zbywam praw autorskich itp?
    FX

  4. #4
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkwiek Zobacz posta
    ok
    powiedz mi jeszcze, umowa o dzieło jak np w przypadku ślubów? tylko oczywiście zmienione pola eksploatacji. Jak nazwać dokładnie zdjęcia które chce sprzedać? jakieś miniaturki w umowie? co dopisać? szukam w necie i znajduje tylko umowy o dzieło na reportaż ślubny lub royalty free. a nie o to mi chodzi
    czy w takiej umowie muszą być informacje, że nie zbywam praw autorskich itp?
    czas reakcji na odp - 2 miesiace .. niezle
    w umowie napisz - pole eksploatacji kalendarz 2008. miniaturek dawac nie musisz. czy umowa o dzielo czy faktura to juz twoja sprawa i sprawa firmy. i tyle wystarczy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    czas reakcji na odp - 2 miesiace .. niezle
    myślałem, że nikt nie odpowiedział bo nie dostałem maila informującego o nowym poście w temacie
    w każdym razie temat nadal aktualny dzięki, że chociaż Ty się zainteresowałeś tematem
    A dopisać punkty o prawach autorskich itp? czy to jest logiczne ?
    FX

  6. #6
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    prawa autorskie sa twoje. sprzedajesz prawo dopublikacji zdjec w w taki a nie inny sposob. czyli udostepniasz dla danego pola eksploatacji

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    prawa autorskie sa twoje. sprzedajesz prawo dopublikacji zdjec w w taki a nie inny sposob. czyli udostepniasz dla danego pola eksploatacji
    ok, to już wszystko wiem. dziękuję Ci bardzo
    FX

  8. #8

    Domyślnie

    ale wydaje mi się że umowa o dzieło będzie lepsza bo w przypadku faktury VAT 22% podatku zapłacisz a koszty praktycznie żadne, a w um. o dzieło koszty 20%.
    NIKON...

  9. #9
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    ale wydaje mi się że umowa o dzieło będzie lepsza bo w przypadku faktury VAT 22% podatku zapłacisz a koszty praktycznie żadne, a w um. o dzieło koszty 20%.
    a od kiedy to ty placisz vat? zawsze wydawalo mis ie ze do uzgodnionej kwoty dolicza sie vat, ktory placi klelint
    co do podatku - 19%, przy umowie o dzielo zaleta koszty uzyskania przychodu 50% wiec podatek wyjdzie polowe mniejszy, ale przy fakturze jesli masz jakies koszty firmowe to podatku nie zaplacisz wcale

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    ustalmy wpierw, czy mkwiek prowadzi działalność ? nie, bo by nie pytał o umowę. Jak nie prowadzi działalności, to nie może być płatnikiem VAT i może najwyżej wystawić rachunek do umowy o dzieło. Z tym, że kupujący musi prowadzić działalność (musi być to firma) bo nie można podpisywać umów o dzięło między dwoma osobami fizycznymi nie prowadzącymi działalności.

    punkty o przeniesieniu (jakiejś części) praw autorskich powinieneś koniecznie wręcz umieścić, bo wymagają one formy pisemnej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •