Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie Prawa autorskie kolejne podejscie

    Dołączyłem do grona osób których zdjęcie zostało umieszczone bezprawnie w gazecie.
    Lkalny tygodnik umieścił moje zdjęcie na swoich łamach. Zdjęcie dałem nieodpłatnie z zastrzeżeniem, że ma być podpisane moim nazwiskiem. Otwieram dzisiaj to wydanie a tam tylko podpis autora tekstu i moje foto.

    Co proponujecie w takiej sytuacji??

  2. #2
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Porozmawiać na początek z redakcją, zaproponować sprostowanie i wynagrodzenie, jeśli się nie zgodzą, to do sądu. Czy to zastrzeżenie dałeś na piśmie? Jeśli nie, to tym lepiej dla Ciebie.

  3. #3

    Domyślnie

    NIe nie dawałem na piśmie. Poprosiłem o podpis- redaktor powiedział ok nie ma sprawy.

  4. #4
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    No to umieścili zdjęcie, de facto, bez Twojej zgody. Wiesz, co robić

  5. #5

    Domyślnie

    Obiecali przeprosić na łamach itd. Zobaczymy

  6. #6
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Zobaczycie... :P

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze z setka podobnych procesów i polubownych odszkodowań a poprawi się nasza polska rzeczywistość fotograficzna.
    Jestem dobrej myśli.

  8. #8

    Domyślnie

    Paragrafy zawsze stawiają do pionu redaktorów, szefów wydawnictw itp. osoby.
    Proponuje ściągnąć sobie tekst ustawy. Poczytać a nawet wydrukować i zaznaczyć to co interesuje fotografa.

    http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Sear...WDU19940240083

  9. #9

    Domyślnie

    za tylek ich

    btw
    zdajesz sobie sprawe ze takim bezplatnym wciskaniem sie w rynek po pierwsze niczego nie osiagniesz poza chwilowa satysfakcja i psuciem rynku ludziom, ktorzy ze zdjec zyja, czy zrobiles to nieswiadomie?
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    za tylek ich

    btw
    zdajesz sobie sprawe ze takim bezplatnym wciskaniem sie w rynek po pierwsze niczego nie osiagniesz poza chwilowa satysfakcja i psuciem rynku ludziom, ktorzy ze zdjec zyja, czy zrobiles to nieswiadomie?

    Zgadzam sie z tym!

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •