Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Rozmowny Awatar McSimus
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski / Wejherowo
    Posty
    562

    Domyślnie Podłączenie aparat-komputer USB

    W instrukcji D50 napisane jest żeby podłączać aparat bezpośrednio do komputera a nie do dodatkowych koncentratorów. Dlaczego? Mam huba w podstawie monitora i nie ukrywam, że jest łatwiej dostępny niż gniazdo gdzieś z tyłu za plątaniną kabli. O co tu chodzi?
    Kliknij, nic nie stracisz www.pajacyk.pl

  2. #2

    Domyślnie Re: Podłączenie aparat-komputer USB

    O co tu chodzi?
    Wiekszość sprzętu z interfjsem USB ma zalecenie, żeby podłaczać bezposrednio do komputera. Producenci się zabezpieczaja na wypadek, jakby hub USB, czy jakies przejściówki się gryzły z podłaczanym sprzętem. Podłączałem swojego D50 przez huba USB i działał, potem jednak kupiłem czytnik, tak dla wygody.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    problemem jest niewystarczające zasilanie niektórych hubów...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    Jam hub jest aktywny, tzn. ma swoje zasilanie, to połączenie będzie działało bez problemów. Jak jest pasywny, to może zabraknąć prądu i pojawią się dziwne komunikaty o podłączeniu w komputerze.
    D200 | N 10,5 f/2.8 |S 120-300 f/2.8

  5. #5
    Rozmowny Awatar McSimus
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski / Wejherowo
    Posty
    562

    Domyślnie

    Hmm... Hub jest zamontowany w podstawce monitora (CTX Futura 2000). Ma 4 wyjścia i zasilanie chyba z monitora (połączenie kablem hub-monitor i drugim monitor-gniazdo USB w komputerze). Więc chyba powinno byc OK?
    Kliknij, nic nie stracisz www.pajacyk.pl

  6. #6
    Sławomir Szychowski Awatar Sl@wcio
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Golczewo/Szczecin
    Posty
    2 054
    Wpisów
    6

    Domyślnie

    Mialem problem z czytnikiem kart. Moj monitor LCD wyposazony w hub USB nie dal rady z podaniem odpowiedniej mocy zasilania. Podlaczylem bezposrednio do PC - i wszystko OK. Dlatego ważne jest zasilanie a raczej pobor mocy urzadzenia poprzez hub USB (drukarka HP DJ 930C dziala przez hub bez problemu - ale ma swoje zasilanie).

  7. #7

    Domyślnie

    Ja na wyjściach z przodu kompa też nie mogę operować bo wciąż mi wywala zrzut zdjęć i zaczyna od nowa zdjęcia zrzucać Na tylnym gniezdzie jest OK.
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  8. #8

    Domyślnie

    ja jadę poprzez czytnik vivanco z gdniazda bocznego i bez problemów...również fotobank poprzez to gniazdo idzie - problem polega na tym gdzie te gniazda są podłączone...u mnie mają wyjście z płyty głównej...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #9
    Rozmowny Awatar McSimus
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Międzyrzec Podlaski / Wejherowo
    Posty
    562

    Domyślnie

    Sprawdziłem, w tej konfiguracji jaką podałem na razie działa bez problemu.
    Kliknij, nic nie stracisz www.pajacyk.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •