Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie wypelnienie dziury pomiedzy 20mm a 70mm

    witam wszystkich
    mam D80 i do tego AF-S VR 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED sigme 10-20mm i AF 50 mm f/1.8D i szukam wlasnie szkla aby uzupelnic te dziure pomiedzy 20mm a 70mm .zastanawiam sie wlasnie nad kupnem sigmy 17-70 mm f/2.8-4.5 DC i nad 24-120 vr .nie wiem czy to dobry pomysl?chodzi mi naprawde o dobre ostre szklo w granicach 2500-3000 pln.wiec jezeli macie jakies dobre propozycje to bardzo prosze o podpowiedz moze to mi ulatwi wybor.dziekuje z gory i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli masz 10-20 to szeroki kąt masz. Masz też 50, więc możliwości są 2:
    - albo dokupisz szerszą jasną stałkę, np. S30/1.4, S28/1.8EX i to powinno wystarczyć
    - albo np. T28-85/2.8.
    Oba jaśniejsze od tego co podajesz. Tak na prawdę to za tą kwotę starczy Ci na oba szkła. Przemyśl tylko jakie zdjęcia robisz i co Ci będzie potrzebne. Nie trzeba mieć zakresu wypełnionego co do mm. Kupuj szkła pod siebie.

    Ja robię dużo w kiepskim oświetleniu i bym się skłaniał do S30/1.4. Mam już 50/1.4 i wiem, że światła NIC nie zastąpi.
    Ale to ja. Nie napisałeś jakie zdjęcia Ty robisz.
    Dużo sprzętu, mało czasu

  3. #3

    Domyślnie

    3000zł to akurat wystarczy na sigmę 30/1,4 lub tańszego nikkora 35/2 i do tego jeśli bardzo chcesz zooma to tamron 28-75/2,8 będzie dobrym rozwiązaniem
    Pozdrawiam

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  4. #4

    Domyślnie

    przepraszam ze nie sprecyzowalem swojego pytania odnosnie przeznaczenia tego szkla.
    wiec chodzi mi zooma ktorego moglbym uzyc np. "u cioci na imieninach" jakims weselu kolegi .zdjecia robie tylko i wylacznie dla wlasnej przyjemnosci i nie chce na nich zarabiac jest to moja pasja ale nie ukrywam ze chcialbym miec dobrej jakosci szklko bo jakos zdjec jest dla mnie wazna .co do tego tamrona 28-75mm to praktycznie nie ma wad ale ma BF czy ktos mi moze powiedziec jak ten BF wyglada w praktyce?czy jest naprawde taki uciazliwy?wiec moje pytanie pozostaje aktualne. teraz mam jeszcze wiekszy dylemat bo doszedl mi ten tamron 28-75mm wiec juz sam nie wiem jaki byl by najrozsadnieszy wybor w moim przypadku:
    tamron 28-75mm czy sigma 17-70 mm f/2.8-4.5 DC Macro ,a moze jeszcze cos innego .

    dziekuje z gory za rady .

  5. #5

    Domyślnie

    Kup tego Tamrona 28-75. Wszyscy piszą o nim pozytywnie. Nie jest drogi.
    Wybierz dobry egzemplarz z kilku i będziesz zadowolony.
    Im dłużej będziesz czytał i pisał tym więcej będziesz miał wątpliwości.
    Życzę szybkiej decyzji.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Tamron 28-75 2.8 świetne szkło!! Miałem ,używałem,polecam!
    D300s,T17-50,SB-800

  7. #7

    Domyślnie

    miałem ten sam dylemat, wybierałem między s27-70 a T28-75, sigmę odpuściłem w końcu ze względu na jej rozmiary i średnicę filtra. Jedyne to się trochę obawiałem tej dziury 20-28mm ale w praktyce nigdy jej nie odczułem. Więc bierz tamrona, tylko albo osobiście sobie sprawdź albo z możliwością odesłania sprzedającemu- przerabiałem temat FF i BF na własnej skórze

  8. #8

    Domyślnie

    ja polecam sigme 24-70 ex, swietne szklo, myslalem o zmianie tego szkla na nikkora 17-55 ale z tego co widze jest niewielka roznica, ktorej na papierze nie widac, wiec po co doplacac ponad 2 tys, no chyba ze kiedys sie namysle.

  9. #9

    Domyślnie

    widze ze wiekszosc z was poleca mi tamrona a czy ktos mi moze powiedziec cos o nikorze 24-120 vr.chcem poprostu wybrac cos z tych trzech szkiel ale chcem naprawde sie upewnic przed kupnem ,chcialbym przeczytac wasze opinnie na temat powyzszego szkla a takze na temat wczesniej wymienionych tamrona i sigmy i wtedy dokonac wyboru ,wiec prosze was zebyscie sie ze mna podzielili waszym doswiadczeniem z powyzszymi obiektywami ,wiem ze nie ma zadnego konkretnego szkla ktore moglibyscie polecic ale jak poczytam opinie ludzi doswiadczonych na wlasnej skorze z tymi szklami to bedzie mi duzo latwie wybrac ten ktory juz wedle mojej oceny bedzie dla mnie najlepszy .
    dziekuje i pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Jak dla mnie 24-120 to szkło słabsze od Tamrona. Zdecydowanie ciemniejszy, z niezbyt użytecznym VR (to oczywiście moje zdanie, ale będę je powtarzał, pomimo że zaraz ktoś mnie zje :P). Jasny Tamron jest o wiele bardziej uniwersalny niż Nikkor z VR (w tym zakresie ogniskowych). Do tego jakość zdjęć z Tamrona jest IMHO lepsza, niż z Nikkora.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •