Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie folia na wyswitlacz

    Witam mam takie pytanko czy ktorys z Was probował tej foli czy warto cos takiego zakupic, czy moze sa jakies inne sposoby zabezpieczenia wyswietlacza d50??

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 755

    Domyślnie

    przyznam sie, ze nie uzywam niczego do ochrony wyswietlacza, ani klapki ani folii i jakos nic sie z nia nie dzieje ...

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam folie, ale w D70, wiec ciezko mi powiedziec jak bedzie dzialala z d50 :P
    A tak powaznie, to moim zdaniem wygodniejsze niz ten kawal plastiku
    FE | F80 | F100 | F6 | Z6 | D500 | N16-35/4 | N 24-70/4 Z | N70-200VRII | N80-400G | N35/2D | N50/1.8G | N85/1.8G | N 105 2.8VR | N 100/2.8 E MF | N 70-210/4 MF | SB800 | SB900
    Ex: D70 | D300 | D600 | D7500

  4. #4

    Domyślnie

    Jaki jest sens ładowania folii na wtświetlacz ? Przecież szybki w DSLR się nie rysują.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #5

    Domyślnie

    oj nie wiem czy sie nie rysuja chyba ze tylko moja tak ma lesheck, kupowałes folie na allegro??

  6. #6

    Domyślnie

    folie sa rózne, i opinie o nich tez - ja pierwsza kupiłem ponad dwa lata temu -
    i mimo, iz pojawiły sie teksty mówiące o tym ze takiej firmy w USA nie ma, i że robi
    to gościu gdzieś w polsce - to fakt jest taki, iz folia ZORIN jest absolutnie doskonała.
    Jest idealnie krystaliczna, i twarda tak, że po dwu latach eksploatacji na panelu radia samochodowego
    który ciągle poniewiera sie pod siedzeniem albo gdzies w schowku nie ma na niej rys.
    Na wyswietlaczu aparatu tymbardziej. Poprawia kontrast, nie paruje jak to małe
    plastikowe g..., i ODKLEJA sią bez problemu z wyswietlacza - a to też wazne. Miałem
    na D100, D70 i teraz na D200 tez - choć dawno nie kupowałem - ostatnio rok temu,
    ale kilka kawałków. Folia jest kilkuwarstwowa - przykleja sie błyskawicznie - i samemu
    sie ja docina do kształtu - ale naprawde jest OK/. A czy to jest nadal aktualne - nie wiem:
    zobacz:
    http://www.cosmos.pnet.pl/folia.htm
    potem tu: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75267745
    ale i tu: http://www.telefon.pl/modules.php?na...ticle&sid=2002

  7. #7

    Domyślnie

    ok dzieki napewno sprawdze tez słyszałem ze jest dosyc gruba i dobra no ale warto zebrac wiecej opini

  8. #8

    Domyślnie

    Jezeli jest ktos zainteresowany to mam u siebie trzy rodzaje folii samoprzylepnej nadajacej sie do zabezpieczenia LCD:
    - zwykla folia samoprzylepna (przezroczysta) [mat]
    - folia transportowa, slabszy klej (przezroczysta) [polysk]
    - folia, laminat, mocny klej (przezroczysta) [mat/polysk]

    Jezeli ktos chce to prosze o adresy na priv, w miare mozliwosci postaram sie podeslac po kawalku, ofkors za free.

    Sam nie widze koniecznosci zaklejania LCD, a zawsze klade aparat obiektywem do gory.

    p.s. z gory przepraszam wszystkie te osoby co sprzedaja na allegro podobne folie

  9. #9

    Domyślnie

    siebie trzy rodzaje folii samoprzylepnej nadajacej sie do zabezpieczenia LCD
    bez obrazy - kupienie folii nadajacej się to zakup foli typu JAC itp do zastosowan
    poligraficzno-dekoratorskich - niby bezbarwna i klei się, ale nie ma nic w niej,
    z cech jakie winna jednak posiadać specjalne w tym celu produkowana folia...

    [ Dodano: Sob Sty 07, 2006 5:11 pm ]
    ze jest dosyc gruba i dobra
    ja kupiłem w dwu grubosciach - ciensza na telefon i gruba na LCD aparatu
    oraz wspomniany panel radia - generalnie obie idealne, ale klejenie wymaga
    pewnego opanowania manualnego, bo raz "przyłapana" nawet milimetrem powierzchni
    juz po oderwaniu nie nadaje sie do ponownego przyklejenia....

  10. #10

    Domyślnie

    ODKLEJA sią bez problemu z wyswietlacza
    Czy odklejona folia pozostawia resztki kleju na wyświetlaczu ?
    SB800 + ciężka torba ( oprócz talentu )

    "lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •