Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Alternatywa systemu kreatywnego oświetlenia...

    Witam!

    Jakiś czas temu odkryłem tanią alternatywę kreatywnego systemu oświetlenia. Są to lampy błyskowe czeskiej firmy FOMEI. Mowa tu o modelach 328 DF i 828 DF. Obie lampy mają zabudowane fotocele, obie mają zoomowane głowice 3D, liczaba przewodnia to 28 (ISO 100, 50mm). Ceny z allegro: 199 i 289 PLN (cena sporo niższa od SB!!!). Oczywiście nie traktuję tego jako główny flesz (brak TTL-a, brak wspomagania AF itp...) ale być może warto się nad nimi zastanowić jako lampy dodatkowe. Acha - lampy posiadają przełącznik, dzięki któremu można synchronizować błysk flesza na pierwszy lub drugi błysk lampy zabudowanej w aparacie. Co o tym sądzicie??? Czy ktoś już coś takiego ma???

    Pzdr - slawek007
    Nikon D70 + DX 18-70 + 70-300 D ED + Sandisk Ultra II 1GB

  2. #2

    Domyślnie

    no w sumie... ta 828 jest chyba calkiem calkiem... wazne ze ma regulacje blysku ciekawe jak by sie taki zestaw sprawdzal
    D80 + MB-D80 | T [17-50, 28-75] F2.8 | N 70-200 F2.8 | SB-600i800 | DigiMate III... i inne pierdółki

  3. #3

    Domyślnie

    a ta alternatywa CLS to chyba troche przegiales. doczytaj co moga lampy z clsem i na czym to polega. te ktore opisujesz raczej alternatywa byc nie moga i nie sa. a to ze sa fajne w swojej klasie to inna sprawa

  4. #4

    Domyślnie

    OK. Alternatywa to faktycznie troszkę za dużo powiedziane... CLS faktycznie jest fajny ale cholernie drogi. Myślę że przy dobrych chęciach i wielu próbach niekiedy można uzyskać profi efekt na tych Fomeiach... Pzdr...
    Nikon D70 + DX 18-70 + 70-300 D ED + Sandisk Ultra II 1GB

  5. #5

    Domyślnie

    Musze was zmartwić z CLSem to to nic wspólnego nie ma i mieć nei bedzie to raz, a dwa ze posiadam Fomeia DS 328 DF jako lampke do Canona ps a95, i moje wrażenia sa takie:

    - budowa jest tandetna materiały również;
    - napisy na niej ścierają sie palcem (to świadczy o jakości na 1st rzut oka);
    - Lampa z fotocelą błyska jak chce, raz mocniej raz słabiej, jak popadnie, coprawda po zasłonięciu czujnika mocniej ale ale błysk błyskowi nei równy;
    - stopka tylko z jednym pinem, i mimo wyzwalania ze stopki (tu sie powtórze) błyska jak chce .

    Pozdrawiam.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slawek007
    OK. Alternatywa to faktycznie troszkę za dużo powiedziane... CLS faktycznie jest fajny ale cholernie drogi. Myślę że przy dobrych chęciach i wielu próbach niekiedy można uzyskać profi efekt na tych Fomeiach... Pzdr...
    fomei to raczej nie, ale ze starszych lamp metza to można niezły systemik zbudować
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •