Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Pentax K10D

  1. #1

    Smile Pentax K10D

    Witam, Pentax K10D robi ponoć furorę na świecie, kto miał z tym "ustrojstwem" przyjemność....?
    wszędzie ochy i achy........
    może jakiś użytkownik się wypowie ....?
    Pozdrówka Yaro
    foto, jazz & more .....

  2. #2

    Domyślnie

    Robi furorę, bowiem ten system jest cokolwiek bardziej rozpowszechniony poza Polską. U nas w zasadzie jeno C, N i za nimi Sony i Olek. K10D to super aparat (pod wieloma względami lepszy od podobnie pozycjonowanego D80) ale nie wchodzi się w system dla jednej puszki...
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  3. #3

    Domyślnie

    pokażcie mi fajne tele do tego Pentaxa?
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 24-10-2007 o 22:42
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  4. #4

    Domyślnie

    [quote]Pentax K10D robi ponoć furorę na świecie, kto miał z tym "ustrojstwem" przyjemność....?[quote]
    Wejdz na Polskie forum Pentaxa http://pentax.org.pl/index.php , tam dowiesz sie wiele. Nie jestem w temacie, ale o BF czy FF i K10D jest tam niemalo.
    Jak to mowia amerykany: trawa jest zawsze zielensza po drugiej stronie plotu, tak wiec radzilbym pozostanie przy D200 (o ile dobrze pamietam?).
    Przynajmniej cos na ksztalt serwisu Nikona funkcjonuje w Polsce. W przypadku Pentaxa tak dobrze to zdaje sie nie ma.
    Ostatnio edytowane przez wkrass ; 25-10-2007 o 03:41

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    pokażcie mi fajne tele do tego Pentaxa?
    FA* 80-200/2.8 ? No dobra, łatwiej będzie z Sigmą 70-200/2.8

  6. #6

    Domyślnie

    Kupił go mój kolega. Ładny, duży wizjer, aparat cięższy ("solidniejszy") od D50, ale grip mi się nie podoba - ręce mam zwykłe, nie za duże, nie za małe.

    Jeśli komuś zależy, mogę go poprosić o kilka RAWów
    Fiat Lux

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    FA* 80-200/2.8 ? No dobra, łatwiej będzie z Sigmą 70-200/2.8
    Proszę o wskazanie długiego, jasnego tele do przyrody, sportu itp, z silnikiem a nie na śrubokręt.

    powodzenia

    Trzymałem K10 i z solidnym trzymaniem jak z mydelniczką, ciągle się wyślizguje.
    Owszem jest w niej też parę fajności: uszczelki, wizjer, is, światło z manualami na srebrną folię.
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 25-10-2007 o 12:09
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  8. #8

    Domyślnie

    Nie powiedziałem, że trzyma się solidnie, tylko że korpus solidny, ciężki.
    W ręku trzyma się go tak sobie.
    Fiat Lux

  9. #9

    Domyślnie

    Właśnie co do wagi, to byłem zaskoczony, że on taki ciężki. A trzyma się nie za wygodnie, strasznie ciągnie na lewą stronę.
    Pozdrawiam
    Pucha i szkła NIKON

  10. #10

    Domyślnie

    Mialem mozliwosc 2 dni popstrykac Kadyszka na pewnym sympozjum.
    Body udane (choc ciezko mi szla guzikologia - pewnych funkcji do konca nie rozgryzlem).
    Ciezar, uchwyt, grip - bardzo dobrze mi lezaly. Po S3 ciezar nie robi wrazenia.
    Duzy wizjer, ubogo informacji pod nim.
    Wolny AF (szkla mialem kitowe do dyspozycji)
    Slaby AWB
    A juz za zadne skarby nie moglem sie dogadac ze swiatlem blyskowym (mialem jakas lampe pentaxa - nie pamietam numeru; nie znam systemu)
    Duze szumy
    Robilem niestety tylko jpgi, wiec pewnie nie wyczerpalem jego mozliwosci. Udalo mi sie zrobic jednak kilka urokliwych zdjec.
    Podsumowujac... Body jest b. udane.
    Gorzej ze zdjeciami - trzeba by praktyki. Pewnie po tygodniu uzytkowania zaprzyjaznilbym sie z nim.
    D90, S3pro, X10, T17-50, T28-75, S30/1.4, S105m, S50-200, SB800 i inne klamoty

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •