Close

Strona 164 z 166 PierwszyPierwszy ... 64114154162163164165166 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 631 do 1 640 z 1660
  1. #1631

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego co rozumiesz przez "namiesza". Win nie potrafi samodzielnie zmieniać profili monitorów. Profili możesz mieć sporo, ale musisz każdorazowo profil ręcznie zmienić w systemie. Można też użyć do tego programu do zarządzania profilami. W Eizo do tego służy ColorNavigator, ale w Nec-u to nie wiem.

  2. #1632
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nec SpectraView

    Chodzi o to że nie chcę żeby to co działa teraz dobrze zepsuło się czyli desktop + Nec, a chciałbym by po podłączeniu Della i TV było przynajmniej poprawnie.
    Czyli teraz mam tak, mam profil icc w systemie dla Nec, robię kalibracje Della i i1Profiler wrzuca mi nowy profil do systemu, czyli Nec jest już zepsuty i jesli chcę wrócić do profilu Nec muszę to ręcznie zmienić SpectraView ?

  3. #1633

    Domyślnie

    Zarządzanie profilami wyświetlaczy w każdym systemie operacyjnym jest proste jak budowa cepa i zwykle działa z automatu, ew. czasem trzeba coś ustawić z palca, operacja na 15 sek. roboty.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 29-07-2018 o 21:28

  4. #1634
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Napiszesz jak to się zmienia czy szukać tu w temacie przez te 163 strony ?

  5. #1635

    Domyślnie

    Bez problemu można mieć kilka monitorów oprofilowanych programowo. Używam tak 2 monitorów od kilku lat i działa bez problemów.
    Trzeba tylko użyć oprogramowania, które odopowiednio załaduje profile i będzie ich pilnować - np. Argyll + DisplayCal
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #1636
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki, teraz łatwiej jest mi coś znaleźć i ogarnąć.

  7. #1637

    Domyślnie

    "Siała baba mak...... @Czornyj wiedział nie powiedział...", a ja też chętnie bym się dowiedział jak pod Win takie problemy zmiany "z automatu" profili wyświetlaczy załatwić.

  8. #1638

    Domyślnie

    Normalnie - w zarządzaniu kolorami masz profile ekranu przydzielone do ekranu 1 i 2, Windows zwykle pamięta i prawidłowo je przypina po odpięciu-dopięciu. Każdy profiler automatycznie zapina profil dla danego ekranu po ukończeniu profilowania, tak samo jak w OSX.

  9. #1639
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nigdy tego nie używałem, faktycznie widzę tam monitor i profil ale nic nie jest ustawione tylko jest tak:


    i działa poprawnie, więc żeby działało z wieloma monitorami i profilami to trzeba do każdego w zarządzaniu dodać profil icc z kalibracji, tak ?

  10. #1640

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nigdy tego nie używałem, faktycznie widzę tam monitor i profil ale nic nie jest ustawione tylko jest tak:


    i działa poprawnie, więc żeby działało z wieloma monitorami i profilami to trzeba do każdego w zarządzaniu dodać profil icc z kalibracji, tak ?
    Tak - Zarządzanie Kolorami, rozpoznać nr wyświetlacza, wybrać Ekran 1 lub 2, użyj moich ustawień..., wybrać poprawne profile dla jednego i drugiego. Oczywiście trzeba wtedy wyłączyć klonowanie obrazu, bo przy klonowaniu da się zapiąć tylko jeden profil, więc na jednym z monitorów będą wyświetlały się głupoty.

Strona 164 z 166 PierwszyPierwszy ... 64114154162163164165166 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •