Warto się w coś Takiego pakować ? Jak to się sprawdza w praktyce i ile można za to dać żeby nie przepłacic ?
Szukaj
Warto się w coś Takiego pakować ? Jak to się sprawdza w praktyce i ile można za to dać żeby nie przepłacic ?
SB800 + ciężka torba ( oprócz talentu )
"lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"
Za cenę na poziomie 500-600 zł na pewno tak. Praca światłomierzem punktowym to mnustwo frajdy, ale trzeba się dobrze orientować.
Moje rady:
- jeśli chcesz używać tego światłomierza tylko do światła ciągłego, a twój korpus i tak ma spota, to nie warto![]()
- jeśli nie masz spota w korpusie, lub chcesz mierzyć punktowo również odbite światło błyskowe (a to trudna sztuka...) to warto kupić
- jak cię budżet nie ogranicza, to poszukaj takiego modelu Seconica, który mierzy i spot (w kącie od 1 do 4 stopni) ORAZ kopułką światło padające
Mam D70 a tej flaszmiarki chciałem użyć podczas nocnego focenia![]()
SB800 + ciężka torba ( oprócz talentu )
"lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"
Nocne focenie, czyli rozumiem światło zastane + aparatura na statywie. Tu musisz kierować się dolnym progiem czułości EV tego światłomierza. Sądzę, że pomiar światła w posiadanym przez Ciebie korpusie jest równie czuły, więc odpuść sobię tę minoltę, a zamiast jej poszukaj Noct-Nikkora 58 mm f/1,2Wiem, wiem; żartowniś ze mnie
![]()
Skontaktuj się z nami