Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie wykorzystanie zdjęć bez zgody

    Witam.
    Wiem, że było i zaraz zacznie się odsyłanie do innych wątków, ale chciałbym pokrótce opisać swoją sytuację. Liczę na jakąś pomoc merytoryczną, bo nie orientuję się w prawie i nie mam też znajomych prawników.
    Sprawa wygląda następująco. Kilka dni temu trafiłem do Biura Promocji Miasta Lublina na prezentację nowego logo miasta przygotowanego/ą przez firmę reklamową z Warszawy. Troszkę się zdziwiłem, gdy w pewnym momencie ujrzałem 2 swoje zdjęcia, które tworzyły tło dla nowego loga. Na początku pomyślałem sobie, że nic na to nie poradzę, bo to tylko prezentacja, nie trafi do większości ludzi (chyba), nie będzie w sprzedaży. Każdy z dziennikarzy dostał płytki z prezentacjami w pdf (po 2 płytki, bo były 2 propozycje loga, ale moje zdjęcia są tylko przy tym pierwszym). Później przyszła refleksja, że firma owa ze stolicy dostała za przygotowanie tego wszystkiego, a więc także prezentacji 50 tyś zł. (są to dane ogólnie dostępne w sieci). Widać nie trudzili się z nią za bardzo bo weszli sobie po prostu na serwis flickr.com, wpisali w wyszukiwarce "lublin" i trafili zapewne na moje zdjęcia, których tam z tego miasta zamieściłem trochę.
    Sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Jeżeli macie jakieś pomysły to prosiłbym o pomoc.


  2. #2

    Domyślnie

    Widzę, że kolega może sobie zaplanować zakupy nowego sprzętu. Zazdroszczę...
    Tak na poważnie, poszukaj, był gdzieś wątek na forum o kradzieży zdjęć i jak należy potraktować złodzieja.

    Pozdrawiam i powodzenia życzę
    Ulv
    www.stegierski.com -- fujica gs645 pro/nikon d7000, d200/fuji x-e1/voigtländer bessa/artiflex 45

  3. #3

    Domyślnie

    Prezentacja to też jest forma rozpowszechniania. Prawnie nie różni się od publikacji czy emisji kradzionych materiałów. Idź z tym do ZPAFu albo dowolnego prawnika i sprawa jest wygrana. Zazdroszczę przypływu gotówki. Cholericia czemu mi nic nie chcą ukraść

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    ...również się przyłączam do gratulacji ps. Zrób jak pisze jchyra...

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 779

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sygurd Zobacz posta
    ....owa ze stolicy dostała za przygotowanie tego wszystkiego, a więc także prezentacji 50 tyś zł. (są to dane ogólnie dostępne w sieci). Widać nie trudzili się z nią za bardzo bo weszli sobie po prostu na serwis flickr.com, wpisali w wyszukiwarce "lublin" i trafili zapewne na moje zdjęcia.
    nie wiem jaki jest regulamin serwisu flickr i na co sie zgadzasz publikując tam zdjęcia. Jesteś pewien, że to twoje ujęcia, a nie podobne?
    Jeśli nie można pozyskac zdjęć z flickr jak ze stocka i to są twoje zdjęcia - to ścigaj warszawiaków. Tym bardziej, że dostali tak dużą kasę. Pierw polubownie, a jak nie będą skłonni rozmawiać - to przez adwokatów i sądownie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    nie wiem jaki jest regulamin serwisu flickr i na co sie zgadzasz publikując tam zdjęcia.
    Cytat Zamieszczone przez flickr
    Notice for Claims of Intellectual Property Violations and Agent for Notice
    If you believe that your work has been copied in a way that constitutes copyright infringement, or that your intellectual property rights have been otherwise violated, please provide Yahoo!'s Copyright Agent with the following information:
    .....

    Yahoo!'s Agent for Notice of claims of copyright or other intellectual property infringement can be reached as follows:
    By mail
    Copyright Agent
    c/o Yahoo! Inc.
    701 First Avenue
    Sunnyvale, CA 94089
    Szkoda, że nie mieszkasz w USA bo wtedy oni mogliby to załatwić.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  8. #8

    Domyślnie

    No nie przesadzajcie z tymi gratulacjami. To tylko 2 zdjęcia. Poza tym Jacku_Z: na pewno są moje. Szczególnie, że jeden to hdr a drugi panorama z 6 zdjęć i trochę nad nimi siedziałem. Na flickrze mają adnotację "all right reserved".
    Wiem, że najpierw muszę do nich napisać, żeby się ustosunkowali do tego co zrobili. Nie wiem tylko jak policzyć za to wszystko. Czy procent od tego co dostali za reklamę? Czy może zaproponować swoją cenę? Jakieś limity? Cennik ZPAFu jest trochę skomplikowany dla mnie, szczególnie że tam są podane ceny do wymiarów odbitek.


  9. #9

    Domyślnie

    Bez skrupułów zażądaj całego honorarium jakie rabusie otrzymali + zwrot kosztów wynikłych ze strat zdrowotnych (stres).
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #10
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sygurd Zobacz posta
    No nie przesadzajcie z tymi gratulacjami. To tylko 2 zdjęcia.
    to AZ dwa zdjecia. do tego wykorzystane jako jeden z glownych elementow prezentacji ktora miala swoja cene. wskutek tego mozesz zadac tej wlasnie ceny plus odszkodowania za "straty moralne".

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •