Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie Rozdzielczość zdjęcia a możliwości wydruku

    Cześć!
    Na sobotę chciałbym kumploszczakowi, ze względu na to, że organizuje parapetówę, dać zdjęcie w antyramie. Chciałbym żeby było w miarę duże, ale boję się ryzykować, że odbiorę z drukarni pikseloze. Chce więc zapytać speców.
    Jaki maksymalnie, mogę zlecić rozmiar, żeby wyglądało to bardzo dobrze?

    Dane pliku:
    szerokość 1639 pikseli
    wysokość 2168 pikseli
    240dpi
    Nikon D70s

    thZzz
    Nie jest trudno zrobić takie zdjęcie, trudniej jest znaleźć takie miejsce
    D700 | D70s | Canon G9 | Nikkor 24-70mm 2.8 | Nikkor 16mm 2.8| Sigma 18-50 f2.8 | Sigma 70-300 f4-5.6 | SB800 | Manfrotto|

  2. #2

    Domyślnie

    Radosso, zależy na czym będziesz robił, a druga sprawa to jak już wybierzesz sobie określony wymiar zdjęcia to je po prostu dobrze przeskaluj w PSie do tego wymiaru (lub czymś lepszym - jakieś S-Spline'y itp) - nie pozwalaj, aby laboludek sam skalował, bo zwykle skopie to na maksa . Podejrzewam, że spokojnie dotrzesz do A4 z małą białą ramką, ale to ju.ż by trzeba było zobaczyć zdjęcie.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #3

    Domyślnie

    kolega chyba pisze o druku, a nie o LABie? Jak dobra drukarnia cyfrowa dojedziesz do A3+ czyli 457x311 (minus 4 mm marginesy) tylko trzeba przeskalować - jak dasz radę to podjedz do mnie wydrukuje info na e-milalub PM. nie masz daleko do mnie.
    RG
    każde zdjęcie można zrobić inaczej, lecz nie wiadomo czy lepiej

  4. #4

    Domyślnie

    Erie, mam po prostu plik do druku w labie. Chce go wysłaś do fotonetu, może znacie, w takiej formie, pytam o maksymalny wymiar. Pozdrawiam
    Nie jest trudno zrobić takie zdjęcie, trudniej jest znaleźć takie miejsce
    D700 | D70s | Canon G9 | Nikkor 24-70mm 2.8 | Nikkor 16mm 2.8| Sigma 18-50 f2.8 | Sigma 70-300 f4-5.6 | SB800 | Manfrotto|

  5. #5

    Domyślnie

    Oni tam robią chyba maksymalnie do formatu 70x100cm. Jak dobrze przygotujesz plik to z D70 tyle wyciągniesz.

  6. #6

    Domyślnie

    Co to znaczy przygotować? Co konkretnie zrobić z plikiem?
    Nie jest trudno zrobić takie zdjęcie, trudniej jest znaleźć takie miejsce
    D700 | D70s | Canon G9 | Nikkor 24-70mm 2.8 | Nikkor 16mm 2.8| Sigma 18-50 f2.8 | Sigma 70-300 f4-5.6 | SB800 | Manfrotto|

  7. #7

    Domyślnie

    Ustawić 200dpi i stopniowo o 10% zwiększać podstawę zdjęcia aż dojdziesz do 70cm. Nieustannie kontrolując ostrość co kilka takich operacji rozważnie wyostrzyć. Proste, ale wymaga wyczucia.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jchyra Zobacz posta
    Ustawić 200dpi i stopniowo o 10% zwiększać podstawę zdjęcia aż dojdziesz do 70cm. Nieustannie kontrolując ostrość co kilka takich operacji rozważnie wyostrzyć. Proste, ale wymaga wyczucia.
    uuu Jarku akurat jestem bardzo mocnym przeciwnikiem skalowania stopniowego - fakt że potrafi lepiej pozbyć się poszarpanych krawędzi, ale ostrość idzie w diabły, a szczegóły jej towarzyszą
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #9

    Domyślnie

    Dlatego podkreśliłem, że co jakiś czas trzeba popracować nad szczegółami. Technika sprawdza się przy zdjęciach dużych i bardzo dużych, czyli tych oglądanych z dużej i bardzo dużej odległości. Jak wiadomo do dobrego odbioru obrazu (np fotografii) trzeba stanąć w odległości równej 1,5 przekątnej obrazu. Ostrość buduje również a może przede wszystkim kontrast kolorystyczny i tonalny (dla przykładu mam obrazy realistów czy ręcznie rozbarwiane zdjęcia - wszytko brzytwy a z bliska kładzione grubą kreską) Technika ta nie nadaję się do wydobywania z pliku małego fragmentu zdjęcia. Lepiej zrobić to raz a porządnie jednym pociągnięciem

  10. #10

    Domyślnie

    Swietne efekty stopniowego skalowania co 10% to jeden wielki mit. Nie ma sensu taka zabawa -- cwiczylem to nie jeden raz i naprawde nie widac zadnej sensownej roznicy (no moze oprocz tej na niekorzysc, o ktorej wspomnial Erie). Szkoda na to czasu -- lepiej przeznaczyc go na dobranie sensownego algorytmu resamplingu, i zrobic to za jednym zamachem.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •