Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Auto Focus W D70

    Szanowni !

    D70 mam od pięciu dni, to moja pierwsza lustrzanka, przedtem miałem same olympusy, C700, c720, c5050, c5060 wreszcie nazbierałem kasy i kupiłęm Nikona. Generalnie jestem zajarany, ale mam pare pytań dotyczących autofocusa :

    - czy ktos użwa Dynamic AF area mode ? jaka jest różnica w zdjęciach między połączeniem : dynamic Af mode + spot metering - a SIngle AF area i matrix metering... ?

    - czy nastawiąc ostrość na np. budynek niebo będzie zawsze przepalone ? BO jeśli nastawie na niebo - wychodzi pięknie, ale budynek jest ciemny...
    Staram się robić korekcję ekspozycji -0,7 a nawet -1 ale to nie zawsze działa ....



    tyle ... ;]

  2. #2

    Domyślnie

    Tak to już jest w cyfrze, że rozpiętość tonalna pozostawia trochę do życzenia. Możesz spróbować naświetlić na budynek i dać powiedzmy -1EV ale i tak najlepszym rozwiązaniem będzie filtr połówkowy, albo dwie fotki - jedną naświetlisz na niebo, drugą na to co chcesz (budynek, czy coś innego) i łączysz dwie w Photoshopie i problem z głowy jak sądzę.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    świetny artykuł

    Dziekujemy ci Moro

  5. #5
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    czy ktoś korzystał już ze wspomnianych w artykule filrów połówkowych z D70 ? jeśli tak to jakich i?
    No i ile takie coś kosztuje, czy wszystie filtry połówkowe są prostokątne ? czy można też dostać okrągłe nakręcane ?

    Ja osobiście używam Hoya 1b... ale traktuje je tylko jako osłonę przed mechanicznymi uszkodzeniami

    Pozdrawiam

    Antek .

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2004
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    144

    Domyślnie

    Korzystam z filtru połówkowego systemu Cokin. Nie jest to jednak szary (ja we wspomnianym artykule) lecz "gradual". Robi z nieba sepię, czy coś bardziej nawet. Używam go do "romantycznych" ujęć np. pary ślubnej pod światło nad wodą. Przyciemnia słońce i chmury. Pewnie ladszaft, ale ludziom sie podoba...
    Z filtrami w ogóle miałem problem po nabyciu D 70. System Cokina "A" już nie pasuje do kitowego obiektywu. Musiałem kupić "P". Ostrzegam wszystkich, że nabycie adaptera "A - P" nie załatwia sprawy. Te małe filtry ( a juz kołowe, np. gwiazdki) widać w kadrze. Bez sensu. A "center spot" trzeba uzywać przy 35 mm (ekwiwalent oczywiście) i ta ostra dziurka jest wtedy tak mała, że w żaden sposób nie da się w niej umieścić dwóch osób (np. pary młodej). Trudno. Zamówiłem nowe filtry "P". Choć nie wiem czy z sensem? Efekt rozmycia mozna uzyskać na Photoshopie. Ale gwiazdki raczej nie. Czy sie mylę...? Chodzi mi o gwiazdy wielu żródeł światła (żyrandol) a nie jednej.
    Pozdrawiam wszystkich.Jacek.
    D 70 + 18-70 + 70-210/1:4-5,6 D + SB 800 + SB 26 + F 90 X

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •