Close

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 104 z 104
  1. #101

    Domyślnie

    to i ja sie tutaj podlacze pokoj ok 20m2, planowane fotki to portret, proste rzeczy na stocki, zdecydowanie amatorsko jak na poczatek
    wybralem taki zestaw:

    1. 2 x cy200k= 896 zl
    2. 2 x statyw w806=150 zl
    3. 2xsoftbox powerlux 60x90=258 zl
    4. Pokrowiec FS61= 60 zl

    Najlepiej cenowo prezentuje sie funsport wiec pewnie z nich skorzystam. Do dyspozycji mam jeszcze SB900 i jakas stara Rolei 134 REB-te bym podlaczyl przez fotocele. Do tego chcialbym dokupic jakies tla. Pewnie na poczatek biale, szer 2,70 + 2 statywy z poprzeczka.

    Myslalem jeszcze o namiocie bezcieniowym. Zastanawiam sie pomiedzy 50x50x50 lub 80x80x80. Swiatla powinno starczyc na oba...Co myslicie? ktory bylby bardziej przydatny?

    Macie jeszcze jakies pomysly co mogloby sie na poczatek przydac? Albo co zmienic? Bede wdzieczny za wszelkie sugestie
    pzdr
    Anax
    D300/N18-200VR/N50 1.8/SB-900

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wianek07 Zobacz posta
    A powiedz mi czy muszę coś dokupić do uchwytu? czy po prostu montuje lampę i działa?
    Wg tych zdjęć z aukcji masz tam wszystko co potrzeba aby zainstalować lampę na statywie. Myślę że ten filmik pozwoli ci rozwiać wszystkie wątpliwości: http://pl.youtube.com/watch?v=lKAD7leNOVY&eurl

    anax: Zastanów się czy nie lepiej kupić lampy 300Ws, to tylko 100zł więcej za szt. (za cy300 w funsports) a dadzą ci zawsze trochę większe możliwości. Namiot brał bym 80cm, albo rozważył kupno stołu bezcieniowego (tylko że z nimi jest ten problem że te szerokości ~60cm są zbyt małe na większe przedmioty a te ~100cm są 4-krotnie droższe). Kupując statywy na tło zwróć uwagę na to aby były dostatecznie wysokie te ~2m mogą okazać się zbyt niskie, tło jest lekkie więc najlepiej jak je "wyślesz" tuż pod sufit i najlepiej takiej wysokości kup statywy aby ci to umożliwiły. Tło 2,7m szerokości to dobry wybór, węższe mogą sprawić trudności przy fotografowaniu całej sylwetki.

  3. #103

    Domyślnie

    wn_:zastanawialem sie nad 3 setkami, bralem pod uwage quantuumy R+300. jedynie co mnie martwi w takim wypadku to moc nad ktora nie bede mogl zapanowac, czy nie bedzie czasem za duzo jak na male studio. Quantuum ma regulacje do 1/32 mocy, CY300 jedynie do 1/8. Wydaje mi sie ze w przypadku 300 Ws lepiej wziac w takim wypadku quantuumy. Z tym stolem bezcieniowym to pomysle, jakby co to zbuduje sobie sam
    Te statywy ktore wybralem maja 260 cm wysykosci wiec wystarczajaco-pod sam sufit
    Zastanawiam sie jeszcze jak jest z akcesoriami do tych Quantuumow- wg opisu maja mocowanie bowensa. Nie wiem tylko czy to oznacza ze bez problemu do tych lamp dopasuje np softboxy powerlux funsporta. Jak sądzicie?
    pzdr
    Anax
    D300/N18-200VR/N50 1.8/SB-900

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anax Zobacz posta
    Zastanawiam sie jeszcze jak jest z akcesoriami do tych Quantuumow- wg opisu maja mocowanie bowensa. Nie wiem tylko czy to oznacza ze bez problemu do tych lamp dopasuje np softboxy powerlux funsporta. Jak sądzicie?
    pzdr
    Anax
    Bez najmniejszego problemu. Mocowanie Bowens to taki standard, z którym większość osprzętu niezależnych producentów współpracuje, przez co nie jesteś skazany na markowy sprzęt. Softboxy PoweLux będą pasować, jak i każdy inny element zestawu z mocowaniem Bowens. Dodatkowo masz możliwość rozbudowy zestawu, a i zdecydowanie łatwiej w przyszłości będzie odsprzedać już nie potrzebne akcesoria z takim mocowaniem.
    Istotną wadą kobiet jest to, iż tracimy przez nie zbyt wiele czasu, ale jest to najpiękniej stracony czas.

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •