Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie EXAKTA 650-1300mm - co o tym sądzicie?


    http://www.olbrycht.pl/exakta/exstr/obiektyw.htm

    Czy ktoś miał z tym kontakt?

    Brzmi ciekawie - z telekonwerterem to juz prawie teleskop astronomiczny
    pasek|ładowarka|kabel do ładowarki|szmatka|łatka|dekielek na korpus|dekielek na Nikorra|dekielek na Sigme|Hmm zabrakło miejsca

  2. #2

    Domyślnie

    mysle, ze zakup tego, to wyrzucone pieniadze

  3. #3

    Domyślnie

    Trzeba sobie zadac takie pytanie: a na co Ci to??????? Bo ja jakos sobie nie wyobrazam zastosowania. Wez pod uwage ile toto wazy i jakie jest wielkie. A i robienie zdjec ksiezyca w koncu Cie znudzi.
    Pozdrawiam Karol

  4. #4

    Domyślnie

    Nie miialem i nie zamierzam Z multiplikatorem daje 2600 mm i otwor 40 Slonce mozna bez filtra pstrykac
    Pozdrawiam sqbany
    Nikon D300 +tout le bazar

  5. #5

    Domyślnie

    Na razie jestem daleki od kupowania "tego".
    Kłopot czasem sprawia mi juz wymiana moich dwóch krótkich szkiełek w locie
    Jedyne zastosowanie jakie widzę to zwierzyna, ptaki, łowy z pontonu - które lubie ale nie mam nigdy na nie czasu ale jak mnie to bardziej wkręci to może wtedy pomyslę - tyle, że tu też... stabilność pontonu raczej nie pozwala na tak ciemny obiektyw o tak długiej ogniskowej.
    Właśnie przychodzi mi jeszcze do głowy tylko astrofotografia.
    pasek|ładowarka|kabel do ładowarki|szmatka|łatka|dekielek na korpus|dekielek na Nikorra|dekielek na Sigme|Hmm zabrakło miejsca

  6. #6

    Domyślnie

    Trzeba jeszcze zwrócić uwagę czy będzie chodził z cyfrą - jego światło zaczyna się od f8
    Pzdr
    lenek

  7. #7

    Domyślnie

    Żeby taką ogniskową utrzymać to statyw powinien ważyć ze sto kilo.
    Powala też ilość soczewek.
    Na allegro gnije to chyba od roku.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bladyrunner
    Na razie jestem daleki od kupowania "tego".
    Kłopot czasem sprawia mi juz wymiana moich dwóch krótkich szkiełek w locie
    Jedyne zastosowanie jakie widzę to zwierzyna, ptaki, łowy z pontonu - które lubie ale nie mam nigdy na nie czasu ale jak mnie to bardziej wkręci to może wtedy pomyslę - tyle, że tu też... stabilność pontonu raczej nie pozwala na tak ciemny obiektyw o tak długiej ogniskowej.
    Właśnie przychodzi mi jeszcze do głowy tylko astrofotografia.
    z tymi parametrami i - jak sie spodziewam - jakoscia, jedyne zastosowanie to balast w jachcie albo bagazniku auta

  9. #9

    Domyślnie

    Za ta cene musisz sobie uzmyslowic jakosc /zadna/ szkiel i w brew pozorom do astrofotografii tez potrzebne sa jasne obiektywy a w wielu przypadkach jest to podstawowy parametr.dla przykladu VLT ma 10 metrow(!) srednicy
    Pozdrawiam sqbany
    Nikon D300 +tout le bazar

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bogdan
    Cytat Zamieszczone przez Bladyrunner
    Na razie jestem daleki od kupowania "tego".
    Kłopot czasem sprawia mi juz wymiana moich dwóch krótkich szkiełek w locie
    Jedyne zastosowanie jakie widzę to zwierzyna, ptaki, łowy z pontonu - które lubie ale nie mam nigdy na nie czasu ale jak mnie to bardziej wkręci to może wtedy pomyslę - tyle, że tu też... stabilność pontonu raczej nie pozwala na tak ciemny obiektyw o tak długiej ogniskowej.
    Właśnie przychodzi mi jeszcze do głowy tylko astrofotografia.
    z tymi parametrami i - jak sie spodziewam - jakoscia, jedyne zastosowanie to balast w jachcie albo bagazniku auta
    No własnie - a jak się sprawuje Twój MTO - 1000 ?
    pasek|ładowarka|kabel do ładowarki|szmatka|łatka|dekielek na korpus|dekielek na Nikorra|dekielek na Sigme|Hmm zabrakło miejsca

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •