@kronos28, odpuść, nie warto
@Efexor, d50
Szukaj
@kronos28, odpuść, nie warto
@Efexor, d50
Tyle krzyku o prostą radę Nikon D40 -> TAK/NIE
;]
Nikon D80, Nikon F50, Zenit, Nikkor AF-S 24-85 mm 3,5-4,5 G; Nikkor 28-80 mm 3,5-5,6 D; Nikkor 50 mm 1,8 D; Jupiter 135 mm 3,5; Nikon SB-24 Szukam kolejnego szkła
|D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
Pozdrawiam Tomek Kić
Faktycznie, porównywanie jakiejkolwiek hybrydy do lustrzanki to sranie w banie (jedynie Sony R-1 coś tam mógł konkurować ale nie szybkością). Głownym powodem kupowania lustrzanki a nie kompakta jest większa matryca (wielkość fizyczna a nie ilość mpix) i szybkość od skadrowania zdjęcia do zapisania go na karcie. Co do obiektywów w D40 to są następujące wybory:
18-55 - najprostszy
18-70 - z lepszym światłem i metalowym bagnetem
18-135 - trochę lepszy zoom ale plastikowy bagnet
18-200 VR duża wszechstronność (można mieć Nikona lub Sigmę z silniczkiem)
55-200 VR - tele ze stabilizacją
70-300 VR - lepsze tele ze stabilizacją
Wszystkie powyższe obiektywy mają silniczki. Wydaje mi się, że to wystarczający wybór dla początkującego fotoamatora.
Co do autofocusa to zwykle korzystam tylko z punktu centralnego z blokadą ostrości i działa to lepiej niż korzystanie ze wszystkich 3 bo często się nei ustawia tam gdzie chcę.
Ostatnio edytowane przez ropusz ; 11-10-2007 o 15:43
|D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
Pozdrawiam Tomek Kić
z tymi polami autofokusa to się uśmiałem, tak takkaszpir większa ilośc pól przeszkadza, dlatego na złośc w nowych Body Nikona jest 51(żart), a co do podobnego sprzętu na który sie powoływałeś to i 350D i 400D (bo to pewnie masz na myśli) ma więcej niż ubogie d40/d40x, a i prawda jest taka, że d40/d40x/d50 w pewnym sensie też można nazwac "hybrydą" bo przy krótszych czasach migawka jest sterowana elektronicznie.
D50 | N18-55 | N70-300 G | SB-800
Podobnie jak w d70![]()
Co do ilości pól autofocusa im jest ich więcej tym większa szansa, że trafi tam gdzie trzeba, ale prz 3 czy 5 to naprawdę różnie bywa.
ja tylko chce zasugerowac, że 5 pól to układ góra dół prawo lewo + centrum i obojętnie jak ustawimy kadr zawsze tak będzie, a przy 3 mobilnośc jest o wiele mniejsza, a poza tym uważam, że projektanci d40/d40x mogli 'uciac' inne właściwości już nawet pewnie brak napędu by mi tak nie przeszkadzał
D50 | N18-55 | N70-300 G | SB-800
Skontaktuj się z nami