Close

Strona 5 z 27 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 262
  1. #41

  2. #42

    Domyślnie

    Tyle krzyku o prostą radę Nikon D40 -> TAK/NIE

    ;]
    Nikon D80, Nikon F50, Zenit, Nikkor AF-S 24-85 mm 3,5-4,5 G; Nikkor 28-80 mm 3,5-5,6 D; Nikkor 50 mm 1,8 D; Jupiter 135 mm 3,5; Nikon SB-24 Szukam kolejnego szkła

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
    ke?


    wojtekwk1 - idź -> pomacaj -> zdecyduj
    Chodzi mi poprostu o to że czasami większa ilość pól AF tylko przeszkadza i są sytuacje gdzie tak naprawdę najlepszym wyjściem jest 1 polowy AF

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaszpir Zobacz posta
    Chodzi mi poprostu o to że czasami większa ilość pól AF tylko przeszkadza i są sytuacje gdzie tak naprawdę najlepszym wyjściem jest 1 polowy AF
    no to w d3 takie 51 pól - no nie da się używać, af będzie walił gdzie popadnie...


    hmmm a każdy korpus ma takie coś zwane "manualne wybieranie aktywnego pola AF" hmmmm...
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  5. #45

    Domyślnie

    Faktycznie, porównywanie jakiejkolwiek hybrydy do lustrzanki to sranie w banie (jedynie Sony R-1 coś tam mógł konkurować ale nie szybkością). Głownym powodem kupowania lustrzanki a nie kompakta jest większa matryca (wielkość fizyczna a nie ilość mpix) i szybkość od skadrowania zdjęcia do zapisania go na karcie. Co do obiektywów w D40 to są następujące wybory:
    18-55 - najprostszy
    18-70 - z lepszym światłem i metalowym bagnetem
    18-135 - trochę lepszy zoom ale plastikowy bagnet
    18-200 VR duża wszechstronność (można mieć Nikona lub Sigmę z silniczkiem)
    55-200 VR - tele ze stabilizacją
    70-300 VR - lepsze tele ze stabilizacją
    Wszystkie powyższe obiektywy mają silniczki. Wydaje mi się, że to wystarczający wybór dla początkującego fotoamatora.

    Co do autofocusa to zwykle korzystam tylko z punktu centralnego z blokadą ostrości i działa to lepiej niż korzystanie ze wszystkich 3 bo często się nei ustawia tam gdzie chcę.
    Ostatnio edytowane przez ropusz ; 11-10-2007 o 15:43

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    18-70 - z lepszym światłem i metalowym bagnetem
    18-135 - trochę lepszy zoom ale plastikowy bagnet
    tu jest o wieeele więcej różnic niż bagnet w stosunku do 18-70 - wszystko np na optyczne.pl
    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    18-200 VR duża wszechstronność (można mieć Nikona lub Sigmę z silniczkiem)
    55-200 VR - tele ze stabilizacją
    70-300 VR - lepsze tele ze stabilizacją
    Wszystkie powyższe obiektywy mają silniczki. Wydaje mi się, że to wystarczający wybór dla początkującego fotoamatora.
    osobiście brał bym 18-70 i 70-300 VR.
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  7. #47

    Domyślnie

    z tymi polami autofokusa to się uśmiałem, tak takkaszpir większa ilośc pól przeszkadza, dlatego na złośc w nowych Body Nikona jest 51(żart), a co do podobnego sprzętu na który sie powoływałeś to i 350D i 400D (bo to pewnie masz na myśli) ma więcej niż ubogie d40/d40x, a i prawda jest taka, że d40/d40x/d50 w pewnym sensie też można nazwac "hybrydą" bo przy krótszych czasach migawka jest sterowana elektronicznie.
    D50 | N18-55 | N70-300 G | SB-800

  8. #48

  9. #49

    Domyślnie

    Co do ilości pól autofocusa im jest ich więcej tym większa szansa, że trafi tam gdzie trzeba, ale prz 3 czy 5 to naprawdę różnie bywa.

  10. #50

    Domyślnie

    ja tylko chce zasugerowac, że 5 pól to układ góra dół prawo lewo + centrum i obojętnie jak ustawimy kadr zawsze tak będzie, a przy 3 mobilnośc jest o wiele mniejsza, a poza tym uważam, że projektanci d40/d40x mogli 'uciac' inne właściwości już nawet pewnie brak napędu by mi tak nie przeszkadzał
    D50 | N18-55 | N70-300 G | SB-800

Strona 5 z 27 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •