Close

Strona 13 z 27 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 262
  1. #121

    Domyślnie

    Żeby obliczyć wartość przybliżenia trzeba podzielić ogniskową przez 50 (standard). W przypadku matryc mniejszych niż FF trzeba uwzględnić cropa 1.3, 1.5, 1.6 ..... i jakie tam jeszcze są. Dla 200 mm to będzie wyglądało tak

    - matryca DX (crop 1.5) 1.5*200/50 = 6

    - matryca FF lub FX 1*200/50 = 4

  2. #122

    Domyślnie

    rozgladam sie juz rowniez za filtrami - znalazlem ale nie wiem...jaki rozmiar jest do nikona d40 =D nie wiem poprostu czy:
    49mm....
    czy ile ??

    chodzi mi tu wiadomo o kitowy obiektyw 18-55

    z gory dziekuje

    ps czy jezeli mi podacie oznaczenie ile to ma byc na ten filtr czy tej samej wielkosci mam szukac np. tulipanka??

  3. #123

    Domyślnie

    Spójrz łaskawie na obiektyw od przodu. Tam masz napisaną średnicę filtra. I wykaż minimum inicjatywy ...

  4. #124

    Domyślnie

    jak mam sprawdzic jezeli ja jeszcze nie kupilem tego aparatu jak bym mial to bym wiedzial nie sadzisz xD

  5. #125

    Domyślnie

    a internet masz? Pisac i czytać umiesz? wiesz co to jest wyszukiwarka?
    tutaj masz: http://www.optyczne.pl/21-Nikkor_AF-...obiektywu.html
    http://pawelwr7.flog.pl/
    D40; N:18-55VR i bez VR, 55-200VR, 50/1,8E; S50-150; SB-400

  6. #126

    Domyślnie

    52mm

    dziekuje

  7. #127

    Domyślnie

    wracając do kwestii filtrów. Czy naprawdę filtr polaryzacyjny zawsze miec warto ?? (zalozony) czy moze jak inni mowia lepiej miec tylko UV i chronic szkolo. Bo czytalem ze wszedzie sie go uzywa ....zawsze pomaga ... (wiem do czego słuzy i dosc sie o nim naczytalem lecz jak wyglada praktyka)

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wojtekwk1 ; 20-10-2007 o 16:26

  8. #128

    Domyślnie

    Jeżeli wiesz po co jest filtr polaryzacyjny i jakie ma właściwości to sam sobie powinieneś odpowiedzieć na pytanie. Jeśli nie to doczytaj jeszcze.

    A odpowiedź na twoje pytanie brzmi: "Nie. Nie zawsze warto mieć założony filtr polaryzacyjny".
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #129

    Domyślnie

    Dziekuje za twoja odpowiedz bo o tym nie pisalo albo zle szukalem. A co do UV ? to chyba tak jak filtr protect to wedlug mnie nie wedlug innych Zawsze Warto!! szlo sie nie brudzi zgadza sie ....czy zle mowie??

    pozdrawiam

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtekwk1 Zobacz posta
    Dziekuje za twoja odpowiedz bo o tym nie pisalo albo zle szukalem. A co do UV ? to chyba tak jak filtr protect to wedlug mnie nie wedlug innych Zawsze Warto!! szlo sie nie brudzi zgadza sie ....czy zle mowie??

    pozdrawiam
    brudzi, tak czy siak zawsze beda jakies paprochy.
    ale chyba wolisz zaplacic ~200zl za filtra ktory moze peknac w razie wypadku szkla i zaplacic te 200zl niz placic wieksze pieniadze za szklo...?

Strona 13 z 27 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •