Przeglądałem jego zdjęcia na magnum i kolory wręcz mnie oszałamiają. Jakim cudem on uzyskał taka ogromną rozpiętość tonalną i tak nieziemskie kolory.
Szukaj
Przeglądałem jego zdjęcia na magnum i kolory wręcz mnie oszałamiają. Jakim cudem on uzyskał taka ogromną rozpiętość tonalną i tak nieziemskie kolory.
http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...57-0-0-0-0.php
photoandmore pl - to oszuści.
Potęga analoga...
Pozdrawiam.
MamiyaRB67, D90, D70, 12-24, 18-70, 28-80, 35, 50, 180, 70-300...
|||blog ||| maciejsimm.com|||
oki ale to ze to analog chyba nie tlumaczy wszystkiego. widzialem mase zdjec na magnum i zadne nie miały takich kolorów i takiej rozpiętości. Podejżewam że to slajd, ale rozpiętość tam b ije na głowę chociażby zdjęcia z fuji s5 które jest chwalone, że ma większą niż film. Więc to chyba coś więcej niż film.
http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...57-0-0-0-0.php
photoandmore pl - to oszuści.
Z pewnością slajd... do tego dochodzi mistrzostwo w jego wołaniu... późniejsze prace ciemniowe.
To jest to za co cenię reportarzystów NG... świetnie operują napotkanym światłem, świetne kadry i do tego ten kolor...
Cyfrą to też imho da się zrobić... ale nie będzie to miało takiego... pierwotnego wyglądu.
Pozdrawiam.
MamiyaRB67, D90, D70, 12-24, 18-70, 28-80, 35, 50, 180, 70-300...
|||blog ||| maciejsimm.com|||
na filmie i w dodatku nie uzywa AF. Kilka watkow wczesniej ktos pisal ze czym szybszy AF tym lepszy reportarz![]()
uświadomiłem sobie ogromną różnicę, jak oglądałem jego zdjęcia z Indii i często z miejsc, gdzie sam byłem i różnica w kolorach, detalach, informacji przeniesionych w cieniach mnie zszokowała. Jego kolory są strasznie miękkie (to akurat wiem jak osiągnąć nawet na d80), ale jednak szczegóły w cieniach i rozpiętość są porażające, chyba jedyne fotografie, którym udało się odwzorować kolory jakie tam czasem można spotkać.
http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...57-0-0-0-0.php
photoandmore pl - to oszuści.
jeśli idzie o kolor, ja odnoszę podobne wrażenie tu:constantine manos -choć z innego względu niż ich miękkość...
btw. pierwsze zdanie wbija się mocno w głowę :>
chyba sobie dziś slajdzik kupię....albo lepiej dwa
http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...57-0-0-0-0.php
photoandmore pl - to oszuści.
Saygon co robisz żeby osiągnąć miękkie kolory z cyfry?
W życiu piękne są tylko chwile.......
Skontaktuj się z nami