Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Witam i pytam.

  1. #1

    Domyślnie Witam i pytam.

    Na wstępie mówię grzecznie "Dzień Dobry" gdyż jestem tu po raz pierwszy.
    Stałem się szczęśliwym posiadaczem FM3a. Podpowiedzcie mi proszę jaki negatyw wybrać (kolor i B&W) na październikową porę do Paryża? Zastanawiam się nad Kodak Elite Color 400, Kodak Porta 400 VC a B&W Kodak B&W 400 CN. Co o tym myślicie. Zastanawiam się też nad 800 lecz są trudno dostępne.
    Pozdrawiam
    Kuba^

  2. #2

    Domyślnie

    Kodak Elite Color 400 - bardzo dobry wybor ale wolaj w dobrym labie, to nastepca Kodaka Supry 400 (jednego z moich ulubionych negatywow kolorowych).
    Porte bym sobie odpuscil tak samo jak 800.
    Z cz-b do C41 to wez Kodaka ProFoto400 BW - tanszy, a moim zdaniem wysmienity, ma bardzo ladne przejscia tonalne jak na cz-b do C41 i jest dosc tolerancyjny.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mogę polecić 2 negatywy BW: Ilford Delta 400 oraz Kodak T-Max, rowniez 400. Polecam czterysetki, bo moim zdaniem ogólne wrażenie jest lepsze niż na setkach - oczywiście w przypadku Delty i T_Maxa.

  4. #4

    Domyślnie

    Zauwaz jedno, poleciles filmy do zimnego procesu cz-b a nie do C41, o jakich bylo w pytaniu.

    Nie wdawajmy sie w dyskusje o filmach cz-b klasycznych do tego o krysztalach tabularycznych, bo film to jedno a wywolywacz to drugie. A dysputa ktory z tych filmow lepszy, zalezy od pary film-wywolywacz, rodzaju powiekszalnika pod jakim bedzie to potem robil oraz preferencji fotografa.

  5. #5

    Domyślnie

    Sorry, nie doczytałem, że mają być do C41.

  6. #6

    Domyślnie

    Witamy serdecznie! Witamy!

    Masz juz Kuba we mnie przyjaciela!!!! Sam jestem fanatykiem i posiadaczem dwuch eFeMek - grrrryyyy brakuje mi tylko tej Twojej

    Jesli chodzi o filmy polecam za gALLem: kodak elite.... ach ta supra to bylo cos! A pamietacie ektapressy??? Portre rowniez odradzam.
    Do tych kodakow moglbym dorzucic Fuji Pro 160s i c. Mym skromnym zdaniem to dzis najlepsze negatywy o niskich czulosciach do portretu i fotografi ludzi.

    Ps. jesli chodzi o dostepnosc materialow.... zaopatruj sie w necie. Taniej i jest wszystko!
    Jeszcze raz witam i pozdrawiam serdecznie!

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za rady. Wychodzi na to, że pierwszy wybór był dobry. Zaraz po zakupie aparatu wypstrykałem Elite Color 400. Zrobione zakupy: Elite Color 400 – 4szt., Profeto 400BW – 2szt., T-MAX 3200 – 1szt, i na próbę BW400CN – 1szt oraz Ilford XP2 Super 400 – 2szt. Oj już się nie mogę doczekać pstrykania. Po powrocie coś zeskanuję i podzielę się wrażeniami.
    Kuba^

  8. #8

    Domyślnie

    Jak chcesz byc Ci sie ten Ilford XP2 Super podobal to od razu go przeswietl o 1EV (naswietl jako 200). Moim zdaniem, zle eksperymentujesz, poszukaj w BW do C41 ProFoto 400 BW.

    http://www.allegro.pl/item251648961_...zen_2009_.html

    A z 100 polece Ci ProFoto 100, bardzo niedoceniany material Kodaka. Osobiscie mi bardziej pasuje niz Reala ALE jest bardzo malo tolerancyjny (momentami zachowuje sie jak slajd):
    http://www.allegro.pl/item253956628_...rzec_2009.html
    Ostatnio edytowane przez gALL ; 09-10-2007 o 10:20

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    A z 100 polece Ci ProFoto 100, bardzo niedoceniany material Kodaka.
    A przy tym jaki tani!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •