Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    5 aku sie nie bawie z lenistwa i ostroznosci; nie mam ladowarki na 5 szt. a i wyrywac co chwila klapki mi sie nie chce; 4 x 2400 jakichstamjednostek i do przodu

  2. #12

    Domyślnie

    A ja głupi żyłem w przekonanu że "N" tylko w mojej SB-25 zapomniał tym małym szczególe. A tu proszę okazuje się że juz chyba amnezjia
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #13

    Domyślnie

    Tak rzadko używam lampy że nie zauważyłam
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  4. #14

    Domyślnie

    Witam.
    A czy wyżej opisany efekt "równi pochyłej" występuje również jeżeli jest założonych 5 akumulatorów ? Nie mam w tej chwili aparatu pod ręką , ale wydaje mi się , że nie bez powodu producent zastosował patent z dodatkowym akumulatorem.
    Pozdrawiam

  5. #15

    Domyślnie

    Mario, nie ma znaczenia. ja mam podpiete wspomaganie 5 ogniwem. Efekt ktory opisalem mial miejsce wlasnie w takiej konfiguracji.

  6. #16

    Domyślnie

    Fakt, troszke to przeszkadza. Zwlaszcza jak sie robi kilka zdjec w serii. A jak juz jestesmy przy SB800 to mam pytanko. Moja lampa ma tendencje do przeswiatlania, przy kadrach gdzie jest sporo bialego (np suknia slubna) potrafi tego przepalic i trzeba korygowac naswietlanie najczesciej na - 2/3. I tu pytanko do praktykow - czy tylko moja tak ma czy u Was tez tak sie dzieje? Troche mnie to irytuje bo dzieje sie tak nie zawsze a czesto nie mam czasu bawic sie w zmienianie korekcji i kontrolowanie naswietlenia zdjec.
    Pozdrawiam Karol

  7. #17

    Domyślnie

    Gamling

    U mnie to samo. Przy większych biełych powierzchniach koryguję lampę na -2/3 a nawet -1, ostatnio eksperymentowałem jak będzie na body +1 a na lampie -1 1/3, jeśli obiekty nie poruszają się w zastraszającym tempie daje to lepsze doświetlenie tła i mniejszy kontrast (a właściwie brak przepalenia obiektu pierwszoplanowego).

    A żeby nie było OT to u mnie też są jaja z lampą jak mi się prąd kończy - walisz fotki nie patrzysz bo nie ma czasu, jako że cisza ma być więc sygnał niedopalenia wyłączony a później żal i rozpacz zmarnowanych ujęć - na szczęście tylko raz miałem taką sytuację w ważnej chwili.

    Co do końaczącego się prądu to nie ukrywam zdarza mi się zarówno w przypadku lampy jak i aparatu - Ci co byli na zlocie to wiedzą. Raz jeszcze dziękuję dobroczyńcy który pożyczył mi baterię podczas pięknego zachodu słońca na molo w okolicach tomaszowa.

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  8. #18

    Domyślnie

    No to ja sie pytam gdzie jest ten slynny iTTL ktory ponoc tak swietnie radzi sobie z plaszczyznami mocno odbijajacymi swiatlo, ba nawet podobno z lustrami?? No gdzie?
    Pozdrawiam Karol

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •