Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie "What a Wonderful World" part II

    Kontynuacja poprzedniego wątka:
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=34854



    #1


    #2


    #3


    #4


    #5


    #6

  2. #2

    Domyślnie

    Do tej pory myslac o Twoich zdjeciach myslalem o bardzo dobrych krajobrazach, ale jak widac odnajdujesz sie tez w innych tematach, tehcnicznych niedociagniec, jesli sa, nie szukam bo niezbyt jeszcze bieglym w tym a poza tym po co? skoro przekaz jest bardzo pozytywny i tak samo nastraja wiec nie ma sensu "szukac dziury w calym"...a bedzie part III?
    Pozdrawiam
    Czesc, Serwus, Strzalka, Witka, Siema, Elo, Hej, Jak tam? - mowi Rafał

  3. #3

    Domyślnie

    Dobrze, ze przesłanie tak łopatologicznie wyjaśniłeś

    Pomysł ze połączeniem cudowności swiata z uśmiechem na twarzach modeli, uważam za bardzo ciekawy, trafny i wdzięczny. Zwłaszcza w odniesieniu do dzieci, które mają tę naturalną i spontaniczną radość odkrywców życia.
    Projekt zatem sam w sobie godzien pochwały, ale seria nierówna. Najlepiej oczywiscie #2 - tu nie ma wątpliwosci, na 5-ce, powiedziałbym, jest 2:1 uśmiech kontra niepewnośc. 3-kę odbieram jako uśmiech pozowany, zatem trochę zgrzyta z tematyką.
    Akceptuję 4-kę, ale już nie 6-kę. Ale tylko i wyłącznie dlatego, ze to jest inny temat. Ta para nie eksponuje uczucia na zewnątrz, jest zamknieta w swoim swiecie. Odmiennie 4-ka, choc temat podobny, usmiech dziewczyny mówi wiele o jej stanie umysłu.

    #1 jest chyba niepotrzebna.

    Myślę, że częśc I była bardziej homogeniczna, jezeli mogę użyć tego trudnego słowa
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  4. #4

    Domyślnie

    Światło : Jestem na TAK , bardzo podobają mi sie twoje zdjęcia przyzwyczajony jestem do krajobrazów jakimi mnie zachwyciłeś juz nie raz .
    Z tej serii najbardziej podoba mi sie 2 i 3
    . . . Coś na C coś na D trochę słoików Twist-Off z wieczkiem . . .

  5. #5
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lechupe Zobacz posta
    Dobrze, ze przesłanie tak łopatologicznie wyjaśniłeś
    Masz rację, przesadziłem z tą łopatologicznością. Poprawiłem swój wpis..

    Pomysł ze połączeniem cudowności swiata z uśmiechem na twarzach modeli, uważam za bardzo ciekawy, trafny i wdzięczny.
    Nie, nie chodziło mi o uśmiech. On pomaga, ale nie jest konieczny. Na #1 nawet nie widać czy taki istnieje, a pewnie w ogóle tego uśmiechu nie ma. A na #3 jest on z kolei lekko pozowany i dość niewyraźny.
    Chodziło mi o sam przekaz jaki wynika ze zdjęcia.

  6. #6

    Domyślnie

    No to w takim razie z 1-ki przekaz IMO nie wynika w sposob oczywisty, z 3-ki so so, a na 6-ce jest cokolwiek ryzykowny...
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  7. #7

    Domyślnie

    Druga odslona zdecydowanie lepsza mz. Przede wszystkim bardziej staranne kadry (pewnie pamietasz czego sie czepialem ;] ).
    Piekny portret na 3. Fajna, bardzo fajna 4 - naprawde dobrze uchwycony moment.

    Ale 6 jesli nie pozowana (a zapewne nie) jest dla mnie genialna. To jest dla mnie fotograficzne "Brokeback Mountain" i "Philadelphia". Jedyne dwa obrazy w ktorych milosc gejowska jest po prostu miloscia (kurva nie sadzilem, ze to kiedykolwiek powiem...). Ten jest trzeci. Gratuluje.

    pzdr.

    Aha: ***** za 6 ;]
    **** za calosc

  8. #8
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anchel Zobacz posta
    Ale 6 jesli nie pozowana (a zapewne nie) jest dla mnie genialna. To jest dla mnie fotograficzne "Brokeback Mountain" i "Philadelphia". Jedyne dwa obrazy w ktorych milosc gejowska jest po prostu miloscia (kurva nie sadzilem, ze to kiedykolwiek powiem...). Ten jest trzeci. Gratuluje.
    Dzięki za miłą recenzję. Już myślałem że #6 przejdzie niezauważone. Celowo go dałem na ostatnim miejscu. Tak naprawdę to szukałem po prostu zdjęć które bym dał jako oprawę do tego ostatniego. Czyli pozostała piątka w moim zamyśle jest tylko ramką do szóstki. Po prostu nie chciałem rzucić samej szóstki. Musiałem ją zapakować...

    A jest to autentyczne. Siedziałem za nimi sporo czasu i cały czas fociłem. Nie wiem czy oni wiedzieli że ja fociłem.
    Zresztą miałem po jednej stronie ich dwóch, a po drugiej parkę na #4. To było w tym samym czasie w tym samym miejscu. Udając dyskrecję obracałem się o 180 stopni co jakiś czas aby nikt nie myślał że tylko ich focę.
    I tak miałem dwa zdjęcia za jednym machem...

  9. #9

    Domyślnie

    Oj swiatło, swiatło, podglądaczu jeden.. tak trzymaj

    Mówisz że 6 była najważniejsza, zgadzam się, przez pierwsze pięć przemknąłem.Choćby porównując je do pierwszej serii, nie mają w sobie już tych emocji, choć technicznie są dobre i mają ten pozytywny przekaz. Przychodzi czas na 6, siedzę i patrzę i nie mogę się oderwać od niego.. Uchwyciłeś wyjątkową chwile, do tego temat mocny, kontrowersyjny, zmusza do zatrzymania się choć na chwilę, bardzo dobre zdjęcie.

  10. #10

    Domyślnie

    No proszę, wyciągamy Pana Światło z szflady "krajobraz"
    Bardzo pozytywne zdjecia.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •