Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Rozmowny Awatar ptero
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Korków (dawniej Kraków)
    Posty
    371

    Domyślnie Nikon FM nikkor 50 1,8D

    Witam!!!
    Mam pytanie... jak wygląda sprawa "zapinania" obiektywów "D" do manualnych korpusów. Słyszałem, że nie powinno się zapinać obiektywów ze stykami do manuali ponieważ można je uszkodzić, uszkodzenie ma polegać na zatarciu styków. To prawda czy tylko jakaś głupia legenda.
    Pozdrawiam
    Ptero

  2. #2

    Domyślnie

    Dość regularnie zapinam Nikkora 35mm f 2.0 D do Nikona FE2. Trwa to już prawie 2 lata i jak dotąd obiektyw cieszy się pełnym zdrowiem.

  3. #3

    Smile

    Nie ma ku temu zadnych przeciwskazan!
    Nawet polecam!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Po głębszym zastanowieniu sprawa wygląda tak:

    1 obiektyw nie ma własnego zasilania, czyli jakiekolwiek zwarcie jego styków nie może doprowadzić do żadnej katastrofy.

    2 klasyczne nikonowskie body manualne (czyli wszystkie FE FM EM i inne aż do F3 nie mają żadnych styków w bagnecie, czyli sytuacja, w której body mogloby podać jakąkolwiek 'błędną informację' do obiektywu jest niemożliwa.

    Tak więc spokojnych snów

  5. #5
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 141

    Domyślnie

    podpinaj jak i ja podpinam...kto takie bajki Ci naopowiadał??
    instagram.com/darkroomnightlife

  6. #6

    Domyślnie

    Uzywam z FE2 (uzywalem tez z F3) AF 50/1.8, AF 20/2.8, AF 85/1.8 juz ze 3 lata, podpinalem tez AF 80-200/2.8. AF ma nadal bagnet F i nigdzie Nikon nie podaje takich informacji, ze mozesz uszkodzic obiektyw czy korpus.

  7. #7
    Rozmowny Awatar ptero
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Korków (dawniej Kraków)
    Posty
    371

    Domyślnie

    Witam!
    Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź!!Skora aż tak spora grupa najznamienitszych forumowiczów odpisała bez obaw "zapnę" af do manuala
    Pozdrawiam. Jeszcze raz dzięki
    Michaił
    www.ptero.fotolog.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •