Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie D70 vs D200 - zdalne wyzwalanie

    Do wyzwolenia zdalnie migawki w D70 potrzebowałem pilocik ML-L3 (95 PLN), w D200 potrzebuje adaptera MC-25 (295 PLN) + ML-3 (799 PLN). Co daje mi więcej taki zestaw bo cena 11,5 razy większa troche mnie przybiła
    pozdrawiam Sebastian

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Roselle IL USA
    Posty
    165

    Domyślnie

    A nie mozesz uzywac self-timer zamiast tego pilocika ?
    Pare nikonow, troche szkla, jakies lampki i parasolki

  3. #3

    Domyślnie

    pilot pozwala wyzwolic w dowolnej chwili, self timer nie...

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Roselle IL USA
    Posty
    165

    Domyślnie

    niestety ale zgadza sie
    Pare nikonow, troche szkla, jakies lampki i parasolki

  5. #5

    Domyślnie

    Po prostu firmy dobrze wiedzą do kogo skierowany jest produkt i z kogo można zedrzeć. D200 nie był skierowany dla przeciętnego fotoamatora ale albo do nikonofila, który da każde pieniążki za nową zabawkę albo do profesjonalisty, który nim zarabia, więc może też się zarobkiem podzielić. Taki sam problem mają właściciele średniego czy dużego formatu, zmuszeni płacić za byle bzdet bajońskie sumy.
    A dlaczego np. filtry wersji "slim" są dużo droższe od normalnych, przecież nie jest to cudo inżynierii XXI wieku?
    Droga do Nikon!
    www D700, D70, AF-S 24-70/2.8, AF 50/1.4 2xSB900, SB800

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez linux_user
    A nie mozesz uzywac self-timer zamiast tego pilocika ?
    Pilocik jest o tyle wygodny ze najpierw sie ustawiam, robie pstryk pilocikiem który mam ustawiony na opóxnienie 5 sekund i aparat robi pstryk i jest ok.

    self timer - zraziłem sie do tego wynalazku jak w chorwacji nieźle sie poobdzierałem na skałach jak chciałem zdążyć wskoczyć w kadr w 30 sekund
    pozdrawiam Sebastian

  7. #7

    Domyślnie

    Myślę, że owa cena - porąbana jak świnie z kosmosu - jest tak wyraźnym zaproszeniem dla firm trzecich, że te z pewnością ten nieprawdopodobnie skomplikowany przyrząd opracują na drodze reverse-engineeringu i w formie taniego zamiennika udostępnią w drodze kupna

  8. #8

    Domyślnie

    Jak myślicie ile może kosztować zbudowanie odbiornika ir współpracującego z pilotem od D70 ?
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  9. #9

    Domyślnie

    Heja!
    Ja właśnie zamierzam tak zrobić do swojego d200: kupić zamiennik wężyka zdalnego wyzwalania, ale z oryginalną wtyczką (koszt jakieś 119 PLN/szt w polskich sklepach internetowych), uciąć pudełko z przyciskiem, dorobić do kable wtyczkę np. miniDIN 9pin (koszt <7 PLN). Masz już kabel z "normalnym" wyjściem. Wtedy możesz dodać do pudełka z przyciskiem gniazdo miniDIN 9 pin, możesz dorobić odbiornik pilota (dioda odbiorcza, rezystory, procek do bezpiecznego wyzwalania, pudełko, gniazdko - koszt jakieś 50PLN/komplet). Potem oprogramować procka. Do przerobionego kabelka możesz również zrobić przejściówkę do GPSa, do PCta, można dorobić wyzwalacz czasowy itd. To wszystko oczywiście nie będzie takie ładne jak firmowe, ale naście/dziesiąt razy tańsze. No i radość z własnych konstrukcji.
    Opis wyprowadzeń gniazdka nikonowkiego 10pin jest w sieci.
    Pozdrawiam,
    Kuba
    d200 z bandingiem i jakieś tam różne winietujące szkiełka z aberacjami i dystorsjami...

  10. #10

    Domyślnie

    OK. Można zrobic sobie odbiornik, podobnie jak dało sie zrobic gripa do D70, jednak to nie o to chodzi, troche bez sensu jest że mozliwosc zdalnego wyzwalania kosztuje do jednego aparatu 11x wiecej. OK potrzebuje wężyk niech bedzie ale dlaczego nie moge wykorzystac tego pilota co do D70 ??

    Ale to juz w sumie tylko marudzenie
    pozdrawiam Sebastian

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •