Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Zmiana?

  1. #1

    Domyślnie Zmiana?

    Myslalem ze tego pytanka nie zadam nigdy.
    Do rzeczy - wyczytalem to i tamto i jaki bylem glupi taki jestem dalej.
    Moze na poczatek tak - obecnie posiadam Nikosia D50, SB800, tokinke 12-24, tamrona 28-75, tokine 100 , caly czas mnie neka zeby sprzedac body i kupic D80 (CLS, wizjer, wiecje punktow AF , GRIP! itp) ALE chodzi mi tez po glowie mysl nad zmiana sytemu 30D tak obecnie stanialo ze body jest praktycznie w cenie D80 (optyke mam na tyle nowa ze moglbym odsprzedac z niewielka strata i kupic na przyklad taka sama do canona), w canonie byc moze tylko jedna rzecz moze mnie martwic - Nikos a ponoc dokladniejszy system blysku.

    No i jak sie wam widzi poradzcie cos bo to 30 oj kusi kusi (glownie szumy i jakby nie bylo pucha wyzej pozycjonowana niz d80, wiem czytalem watek Zbigniewa ale moze nie byloby tak zle z tym dobranie szkiel producentow niezaleznych). Ech ale mam zagwozdke. Tylko prosze nie bijcie za bardzo

    Jest jeszcze jedno wyjscie najmniej kasochlonne - D70s glownie ze wzgledu na CLS - tylko gdzie ja teraz kupie nowke body
    Ostatnio edytowane przez manio ; 26-09-2007 o 13:20
    Nikon

  2. #2

    Domyślnie

    Inwestowanie w nowy system chyba nie ma sensu, szczególnie w obliczu D300 i zmian w technologii matryc wykorzystywanych w Nikonach (kiedyś sobie zmienisz...). Rzeczywiście 30D daje dużo więcej (pod względem szumów) niż D80, ale mi on nie przypasował, co zresztą wspominałeś. Masz naprawdę dobry zestaw i wierz mi, że produkuje on ładniejsze fotki niż Canonowy (pod względem nazwijmy to pstrykologii amatorskiej). Nikon jest moim zdaniem ogólnie fajniejszym systemem dla amatora.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    Inwestowanie w nowy system chyba nie ma sensu, szczególnie w obliczu D300 i zmian w technologii matryc wykorzystywanych w Nikonach (kiedyś sobie zmienisz...). Rzeczywiście 30D daje dużo więcej (pod względem szumów) niż D80, ale mi on nie przypasował, co zresztą wspominałeś. Masz naprawdę dobry zestaw i wierz mi, że produkuje on ładniejsze fotki niż Canonowy (pod względem nazwijmy to pstrykologii amatorskiej). Nikon jest moim zdaniem ogólnie fajniejszym systemem dla amatora.
    Zbyszek a powiedz mi jak Ci sie widzi D200 w porownaniu do D80 (na temat prawidlowego matrycowego znam Twoje zdanie, ale jak z innymi rzeczami - faktycznie jest skok? - wiem wiem sam kiedys pisalem ze wolabym D200 bo to i tamto ale chcialbym miec opienie osob ktore mialy oba aparaty, uzywaly ich itp), bo moze nastapi wysyp D200 w przyzwoitych cenach.
    Ostatnio edytowane przez manio ; 26-09-2007 o 13:22
    Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Aż tak dużych zmian (pod względem obrazowania) nie ma, bo być nie może (oprócz wspomnianego MMII, który w D200 moim zdaniem działa idealnie). Może nieco inaczej jest z softem, przez co zdjęcia są bardzo fajne, ale nie bedę się upierał.

    Jeżeli chodzi o puszkę - zmiana jest bardzo duża - sprzęt mocny, lepiej leży w dłoni, ogólnie z innej półki. Dodatkowo D200 ma kilka ficzerów, które są przyjemne - typu pomiar światła z czymkolwiek. Do minusów można zaliczyć to, że bateria, mówiąc kolokwialnie, trzyma krócej, ale też, co jest istotniejsze, trzeba robić NEFy. Mnie JPGi z D200 nie przekonują i aby mieć wszystko ostro i cacy używam NEFów - z perspektywy patrzę, że wymóg ten, który dla niektórych mógł bybyć uciążliwością, okazał się dla mnie zbawienny - umiem coraz więcej wyciągać ze zdjęć.

    Generalnie zakup używanego D200 zamiast nowego D80 jest dobrym pomysłem - jeżeli ktoś nie ma wymagań typu brak szumów na ISO1600, to jest to puszka dla niego.

  5. #5
    Rozmowny Awatar langus
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    OPOLSKIE/Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manio Zobacz posta
    Myslalem ze tego pytanka nie zadam nigdy.
    Do rzeczy - wyczytalem to i tamto i jaki bylem glupi taki jestem dalej.
    Moze na poczatek tak - obecnie posiadam Nikosia D50, SB800, tokinke 12-24, tamrona 28-75, tokine 100 , caly czas mnie neka zeby sprzedac body i kupic D80 (CLS, wizjer, wiecje punktow AF , GRIP! itp) ALE chodzi mi tez po glowie mysl nad zmiana sytemu 30D tak obecnie stanialo ze body jest praktycznie w cenie D80 (optyke mam na tyle nowa ze moglbym odsprzedac z niewielka strata i kupic na przyklad taka sama do canona), w canonie byc moze tylko jedna rzecz moze mnie martwic - Nikos a ponoc dokladniejszy system blysku.

    No i jak sie wam widzi poradzcie cos bo to 30 oj kusi kusi (glownie szumy i jakby nie bylo pucha wyzej pozycjonowana niz d80, wiem czytalem watek Zbigniewa ale moze nie byloby tak zle z tym dobranie szkiel producentow niezaleznych). Ech ale mam zagwozdke. Tylko prosze nie bijcie za bardzo

    Jest jeszcze jedno wyjscie najmniej kasochlonne - D70s glownie ze wzgledu na CLS - tylko gdzie ja teraz kupie nowke body

    Co za pomysły Ci po głowie chodzą ????
    optyka C jest sporo droższa tak więc nie wiem czy to dobry pomysł
    a ile za sabinkę i T 12-24 ??
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. J.P.II
    NIKON TEAM

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez langus Zobacz posta
    Co za pomysły Ci po głowie chodzą ????
    optyka C jest sporo droższa tak więc nie wiem czy to dobry pomysł
    a ile za sabinkę i T 12-24 ??
    Jakos tak jesien dziala
    Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    witajcie... a może pomyśl o Fuji S5Pro lub S3Pro... bardzo fajne puszki z kosmicznymi matrycami a optyka i lampy wsadzisz swoje
    D200/MB-D200 + S28/1,8 + S30/1,4 + N50/1,8 + T12-24/4 + S18-50/2,8 HSM + T28-70/2,6-2,8 + N24-120VR + N70-300VR + SB-800

  8. #8

    Domyślnie

    Moim skromny zdaniem, Nikon oferuje znacznie więcej możliwości jeżeli chodzi o fotografię amatorską. Np. u nikona kupisz taniej szkła dobrej jakości. Canon ma albo kit albo git Zresztą ty już masz fajną szklarnię, szkoda było by to stracić. Trzymaj szkła i kupuj D80, albo czekaj na 300.
    D80 + N50 1.8 + Nissin Di622
    www.zdjeciaslubne.za.pl; Drugie hobby http://www.zegarmistrzwroclaw.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mati_007 Zobacz posta
    Moim skromny zdaniem, Nikon oferuje znacznie więcej możliwości jeżeli chodzi o fotografię amatorską. Np. u nikona kupisz taniej szkła dobrej jakości. Canon ma albo kit albo git Zresztą ty już masz fajną szklarnię, szkoda było by to stracić. Trzymaj szkła i kupuj D80, albo czekaj na 300.
    No wlasnie gdybym mial kity to moze bym inaczej d tego podchodzil, a szla mam wszystkie prawie nowki i jak mowie z mala strata wymienilbym na takie same na przyklad tylko z mocowaniem canona, tylko cena 30 D spadla do takiego poziomu ze dorownuje D80 i tutaj mnie to wnerwia, gdyby D80 body kosztowalo np 2200 to bym nie mial dylematu.
    Nikon

  10. #10

    Domyślnie

    zmiana na d80? w zyciu bym nie zmienił
    jak juz to na d200, po tym jak wyjdzie d300

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •