Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Redukcja szumów w D200

    Dostykałem sobie D200 i widziełm że cośtakiego jest, ogólnie pracuje na analogu lub cyfrówce małpce więc nie jestem obznany a dslrami. Powiedzcie mi w jaki sposób wpływa to na jakość zdjęć i na jakim poziome macie to ustawione? Czy to tylko zwalnia aparat, czy dobrze działa?
    Szczerze mówiąc spodziewałbym się spadku ostrości generowanych obrazów-> mam rację?
    Acha, bawilem się aparatem krótko, może ktoś miły napisałby mi co jeszcze jest tego typu do ustawiania w lustrzankach-> jest cos takiego jak wyłączenie podostrzania zdjęcie przez software aparatu? albo podbijaniie kolorów. Zamierzam kupic lustrzankę bo filmy drogie, a cyfrwe to chyba jednak nie to samo co analogi, nie?
    Never say never

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar cubix
    Dołączył
    10 2005
    Miasto
    K o ń s k i e
    Posty
    96

    Domyślnie

    Raczej nie to samo zaryzykowałbym stwierdzenie, że co innego A co do podostrzania itd. to wszystko można w jakiś sposób wyłączyć (kwestia co aparat uznaje za ustawienie PODSTAWOWE...).
    [']@] Nikon D600 //

    ..:: Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum! ::..

  3. #3
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Ano nie zwalnia, ale IMHO uzywanie wewnetrznego NRa mija sie z celem. Funkcja ta ma zastosowanie chyba glownie "na szybkiego", i moim zdaniem daje raczej kiepskie efekty koncowe, szczegolnie jesli korzystamy z wyzszych czulosci. Ale ja jestem inny i lubię ziarenko

  4. #4

    Domyślnie

    ziarenko to i ja, ale szumow juz nie
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  5. #5

    Domyślnie

    No tak, ale nie wszystkie zdjęcia co się cyka mają byc zdjęciami potem obrabianymi. Myslę że tak ze 40% zdjęć to zdjęcia które skazane sa na to że nie będą piękne, tylko po prostu mają cos itrwalać. A potem z tych 60% cos ie robi żeby byy ładne, tylko 10% rzeczywiście jest. Noi co, wszystkich nie obrobię, a zawsze lepiej mieć-nie sa genialne ale jak sa poprawne warto zachować. Inna sprawa jest taka że cyfrówka jeszcze nie zrobiłem żadnego dobrego zdjęia-> tylko poprawne.
    Never say never

  6. #6
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Mi sie akurat charakterystyka szumu D200 podoba-przypomina ziarno, bardzo malo szumu w kanale chrominancji. Dla mnie wymierny jest obraz na papierze, nie monitorze.

  7. #7

    Domyślnie

    Inna sprawa jest taka że cyfrówka jeszcze nie zrobiłem żadnego dobrego zdjęia-> tylko poprawne.
    I to jest stara prawda, trzeba jednak nad tym pracowac. Sprobuj kiedys potraktowac cyfre jakbys w srodku mial ostatnia rolke filmu a do najblizszego sklepu pol miliona kilometrow. Sukces nie jest gwrantowany ale duzo bardziej prawdopodobny

  8. #8

    Domyślnie

    Wydaje mi się że NR w d200 może byc bardzo użyteczny właśnie dla tych zdjęć masowych, które trafią do domowego albumu albo na stronę internetową. Przy odbitakch wielkości 13x18 czy mniejszych (kiedy fotolab i tak przeskaluje nam materiał o około 3mpix) specyficznej pikselozy jaką robi ten układ nie zobaczymy. I nie zobaczymy też kolorowego ziarna nawet przy ISO3200. A zdjątko będzie wyglądało bardzo dobrze. Przy publikacji w internecie, po przeskalowaniu do 800 czy 1024 pix tym bardziej. Przy większych odbitkach preferowałbym bardziej zaawansowaną obróbkę
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •