Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12
  1. #11

    Domyślnie

    Kiedyś znalazłem coś takiego:
    http://trurl.asua.org.pl/photo/books...ndex.xml#intro

    Jest tam szczegółowo opisana kalibracja monitora lcd i crt.

  2. #12

    Domyślnie

    [quote=manoa;425322]Dzięki za linka, faktycznie tam bez zbędnych słów widać te 3profile kolorów, i z tego co tam widze to najbardziej żywe kolory daje profil sRGB IIIa więc zeby go ustawić w d70s musze dać w opcji :
    OPTIMIZE IMAGE -> CUSTOM
    Wiec jezeli juz przestawiam tryb kolorow na manuala to mozecie również podzielić się waszą wiedzą jakie macie ustawienia tzn... czy w zakladce :
    Sharpening
    Tone comp.
    Saturation
    Hue adjustment

    tez warto coś zmienić dla uzyskanie lepszego oddawania zdjęciom rzeczywistosci ?
    Jesli tak to jakich ustawien używacie ?

    Ja proponuję nie szaleć za mocno. Lepiej zostawić w miarę neutralne ustwienia. Zawsze można troszkę wyostrzyć i skorygować kolorki komputerowo. Co prawda trzeba poświęcić trochę czasu, można jednak bezstresowo poeksperymentować. Jeżeli przesadzisz z ustawieniami w aparacie to możesz niechcący posuć fajne zdjęcie.
    Np. zbytnio wyostrzone i podkolorowane zdjęcie traci swój klimacik i wygląda sztucznie.
    Najlepiej robić fotki w RAW'ie. to daje możliwość naprawdę sporych korekt (w tym odszumienia). Niestety wymaga czasu, cierpliwości i wyczucia. Ale efekty mogą być lepsze niż standardowy jpg z puszki. I o to właśnie chodzi.

    pozdrawiam

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •