Close

Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 173
  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galu44 Zobacz posta
    taki zoom mnie do siebie łatwo przekona
    ceną
    pozdrawiam
    Artur

  2. #72

    Domyślnie

    choćby i 30k PLN kosztował, to wszystko odsprzedam i go kupię
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

  3. #73
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galu44 Zobacz posta
    ..ja już zacieram rączki na....

    AFS DC-PC-Nikkor 15-150/2.0 VR, Tilt+Shift, macro 1:1
    oczywiście na pełna klatkę i bez dystorsji.

    taki zoom mnie do siebie łatwo przekona
    Cytat Zamieszczone przez galu44 Zobacz posta
    choćby i 30k PLN kosztował, to wszystko odsprzedam i go kupię
    a co mi tam, ja dam 50k
    łatwo mi dawać, bo on nie powstanie
    mnie by wystarczył nawet tylko AF-S DC PC Nikkor 75-150/2 VR
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galu44 Zobacz posta
    transfokator to raczej w filmie sie mówi i bardzo rzadko korzysta.

    przy obecnym rozwoju techniki ja już zacieram rączki na....

    AFS DC-PC-Nikkor 15-150/2.0 VR, Tilt+Shift, macro 1:1
    oczywiście na pełna klatkę i bez dystorsji.

    taki zoom mnie do siebie łatwo przekona
    Dlatego zacznijmy się już wszyscy mocno modlić
    A jaki będzie wtedy ruch na giełdzie bo wszyscy będą swoje stare szkła wysprzedawać
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  5. #75

    Domyślnie

    Zaczynanie od zoomow uczy brzydkiego nawyku zoomowania, kiedy znajdujemy się zbyt daleko od fotografoanej sceny. Tymczasem taki zabieg jest bez sensu, bo całkowicie zmienia kompozycję zdjęcia. Jeżli chcemy coś uchwycić szwerokim kątem, to i tak musimy ustawić na zoomie powiedzmy 18mm i podejść. Zoom daje nam tylko tyle, że nie musimy zmieniać co chwilę obiektywu. Nie zwalnia nas natomiast z chodzenia.

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dawid_ Zobacz posta
    Zaczynanie od zoomow uczy brzydkiego nawyku zoomowania, kiedy znajdujemy się zbyt daleko od fotografoanej sceny. Tymczasem taki zabieg jest bez sensu, bo całkowicie zmienia kompozycję zdjęcia. Jeżli chcemy coś uchwycić szwerokim kątem, to i tak musimy ustawić na zoomie powiedzmy 18mm i podejść. Zoom daje nam tylko tyle, że nie musimy zmieniać co chwilę obiektywu. Nie zwalnia nas natomiast z chodzenia.
    Tak tak - stałka, statyw, kominek, odwrócony obraz na matówce, do tego jeszcze najlepiej stanąć na jednej nodze, medytować, wykonać ćwiczenia Tai-Chi, zamknąć oczy, zwizualizować sobie fotografowaną scenę, wykonać szkice, analizy kompozycyjne, notatki kolorystyczne, obraz olejny, zapisać koordynaty GPS, położenie słońca, porę roku, dnia, godzinę i sekundę oraz wszelkie parametry ekspozycji w Dzienniku Fotograficznym, ekspozycji dokonać koniecznie z podniesionym lustrem i wyzwalając migawkę wężykiem.

    Jak ja kocham te kalendarzowe mądrości...

  7. #77
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Tak tak - stałka, statyw, kominek, odwrócony obraz na matówce, do tego jeszcze najlepiej stanąć na jednej nodze, medytować, wykonać ćwiczenia Tai-Chi, zamknąć oczy, zwizualizować sobie fotografowaną scenę, wykonać szkice, analizy kompozycyjne, notatki kolorystyczne, obraz olejny, zapisać koordynaty GPS, położenie słońca, porę roku, dnia, godzinę i sekundę oraz wszelkie parametry ekspozycji w Dzienniku Fotograficznym, ekspozycji dokonać koniecznie z podniesionym lustrem i wyzwalając migawkę wężykiem.

    Jak ja kocham te kalendarzowe mądrości...


    ale jest potęzna różnica w robieniu zdjęc 100-300/4 a 300/4...

  8. #78

    Domyślnie

    Podzielam pogląd że do pewnych zdjęć bezkonkurencyjna jest stałka ale w pewnych sytuacjach zomy są niezastąpione.
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #79

    Domyślnie

    Byłem w posiadaniu kita i sigmy 18-200 DC OS ale sprzedałem.Teraz u mienia trzy stałki - 30,50 i 135 mm.Bardzo je lubię ze względu na światło - analogicznie 1.4 , 1,8 i 3.5. Pozwala to robić zdjęcia bez lampy w pomieszczeniach przy świetle zastanym bez względu na porę dnia. Pomimo posiadania stałek zdecydowałem się na zakup 70-300 , ponieważ jest wiele sytuacji , w których są bezradne i zoom lepiej się sprawdzi. Nie należy być ortodoksem i preferować tylko stałki lub tylko zoomy. Myślę , że można wykorzystać oba rodzaje szkieł biorąc z nich to , co najlepsze.
    Pozdro

  10. #80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anzelm-74 Zobacz posta
    Byłem w posiadaniu kita i sigmy 18-200 DC OS ale sprzedałem.Teraz u mienia trzy stałki - 30,50 i 135 mm.Bardzo je lubię ze względu na światło - analogicznie 1.4 , 1,8 i 3.5. Pozwala to robić zdjęcia bez lampy w pomieszczeniach przy świetle zastanym bez względu na porę dnia. Pomimo posiadania stałek zdecydowałem się na zakup 70-300 , ponieważ jest wiele sytuacji , w których są bezradne i zoom lepiej się sprawdzi. Nie należy być ortodoksem i preferować tylko stałki lub tylko zoomy. Myślę , że można wykorzystać oba rodzaje szkieł biorąc z nich to , co najlepsze.
    Pozdro
    Fajnie to ujołeś...
    D 80 | N 50/1.8 D AF | S 18-50/3.5-5.6DC | S70-300/4-5.6 APO DG |

Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •